Neler Yeni

Ekran kartı ve işlemci dışında ne seçmeliyim

Mirzababa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Mirzababa
Bütçe
65.000
Arkadaşlar 65k bütce ile

İşlemci:ryzen 7 7800x3d: 14k
Ekran kartı rtx 4070 ti super(asus tuf gaming) :36k

Olarak bunları seçtim diğer bileşenler olarak neyi seçmeliyim yardımcı olursanız sevinirim

Ayrıca ekran kartını değiştirebilirsiniz

Ceasar123

80+ Silver

Mirzababa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Mirzababa
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Teşekkür ederim dostum

oolobily

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Kıvanç Güner
Galaxseverlik mi var burada anlamadım herkes galax atıyor okuduğum bir yorumda 6 ay içinde arıza yapmış 3bin lira kısıp almaya değer mi cidden? asus al kardeşim ekran kartını

Mirzababa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Mirzababa
Galaxseverlik mi var burada anlamadım herkes galax atıyor okuduğum bir yorumda 6 ay içinde arıza yapmış 3bin lira kısıp almaya değer mi cidden? asus al kardeşim ekran kartını
Bencede dostum galax rakiplerine göre daha ucuz bu yüzden güvenilmez geliyor

Ceasar123

80+ Silver
Bencede dostum galax rakiplerine göre daha ucuz bu yüzden güvenilmez geliyor
Bakın mantığını şöyle anlatayım;
Siz 4080 alın, 4070 alın farketmez her zaman en ucuzunu öneririz.
Çünkü sizin alacağınız en düşük model bile zaten her GPU'yu tam performans, tam hızında çalıştırabilecek kadar soğutacak zaten.
Diğer alacağınız üst model Asus vs. onlar sadece daha düşük fan devrinde daha rahat yapacak ama yine en pahalı 4070ti'da, en ucuz 4070ti'da aynı performansı verecek.

Şahsen ben sırf Asus olsun diye 42bin TL Asus 4070ti super önereceğime, aynı fiyata Galax 4080 Super öneririm.

Mirzababa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Mirzababa
Çünkü sizin alacağınız en düşük model bile zaten her GPU'yu tam performans, tam hızında çalıştırabilecek kadar soğutacak zaten.
Diğer alacağınız üst model Asus vs. onlar sadece daha düşük fan devrinde daha rahat yapacak ama yine en pahalı 4070ti'da, en ucuz 4070ti'da aynı performansı verecek.

Şahsen ben sırf Asus olsun diye 42bin TL Asus 4070ti super önereceğime, aynı fiyata Galax 4080 Super öneririm.

Peki galaxın rakiplerine göre daha ucuz olmasının sebebi ne

Ceasar123

80+ Silver
Peki galaxın rakiplerine göre daha ucuz olmasının sebebi ne
Asus vs. gibi markalar hep toplevel, her zaman en üst seviyeyi üretirler.
RTX 4060, RTX 2060 vs. gibi düşük kartları bile her zaman yine tam kalite üretirler.
Ama galax gibi markalar daha f/p, modele göre kaliteli üretim yaparlar.

Top Bottom