Neler Yeni

Ekran kartı ve işlemci uyar mı

CinGoZ

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Gökay CinGöZ
10400f işlemcimi sattım anakartımı değiştirdim yerine Ryzen 5 7600X almayı düşünüyorum ekran kartım Sapphire 5600xt pulse ekran kartını yükseltene kadar kullansam sorun olur mu iyi işlemci kötü ekran kartı problem çıkarır mı

emreBeoa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,540
İsim
Emre siyah
sıkıntı olmaz

Bünyamina

80+ Gold
Darboğaz FPS düşüklüğü v.s yaşamam değil mi @leica @emreBeoa
Elindeki işlemcinin farkında olman lazım o işlemci yüksek seviye ekran kartlarını besliyor. Seninki giriş orta arası bir ekran kartı. Hayli hayli miss gibi kullanırsın ileride de 3080 eş değerinde yada bunu alabilirsin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
100
İsim
Berkay Şenocak
İlgilendiği Kategoriler
Monitör, Ekran kartı, Overclock, Undervolt
Elindeki işlemcinin farkında olman lazım o işlemci yüksek seviye ekran kartlarını besliyor. Seninki giriş orta arası bir ekran kartı.
Kesinlikle elindeki işlemci ile daha iyi bir ekran kartına geçmiş olsaydın daha çok fps kazanırdın

CinGoZ

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Gökay CinGöZ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Elindeki işlemcinin farkında olman lazım o işlemci yüksek seviye ekran kartlarını besliyor. Seninki giriş orta arası bir ekran kartı. Hayli hayli miss gibi kullanırsın ileride de 3080 eş değerinde yada bunu alabilirsin.
işlemci hala duruyor işlemci ağırlıklı oyunlar oynadığım için daha iyi bir işlemci almayı düşünmüştüm @berkaysenocak @Bünyamina
sizin önerdiğiniz parçalar ne olur 2. el satacağım parçalar haricinde 5-6 bin TL gibi para ekleyebilirim
Mesaj otomatik birleştirildi:

şuanda cs2 de 100-150 fps arası alıyorum CPU kullanımı %60 ı geçmiyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
100
İsim
Berkay Şenocak
İlgilendiği Kategoriler
işlemci hala duruyor işlemci ağırlıklı oyunlar oynadığım için daha iyi bir işlemci almayı düşünmüştüm @berkaysenocak @Bünyamina
sizin önerdiğiniz parçalar ne olur 2. el satacağım parçalar haricinde 5-6 bin TL gibi para ekleyebilirim
Mesaj otomatik birleştirildi:

şuanda cs2 de 100-150 fps arası alıyorum CPU kullanımı %60 ı geçmiyor.
CS, Valorant, PUBG gibi oyunlar dışında oyun oynamıyorsan AMD Ryzen serisinin sonunda 3D yazan ön bellekleri yüksek olan işlemcileri tercih etmeni tavsiye ederim. Ekran kartından çok daha fazla FPS uçuran işlemciler. Ekran kartının MİNİMUM 3060ti veya AMD RX 6600 XT bu ekran kartlarının üstünde alacağın bütün ekran kartları senin için yeterli olacağını düşünüyorum.

CinGoZ

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Gökay CinGöZ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
CS, Valorant, PUBG gibi oyunlar dışında oyun oynamıyorsan AMD Ryzen serisinin sonunda 3D yazan ön bellekleri yüksek olan işlemcileri tercih etmeni tavsiye ederim. Ekran kartından çok daha fazla FPS uçuran işlemciler. Ekran kartının MİNİMUM 3060ti veya AMD RX 6600 XT bu ekran kartlarının üstünde alacağın bütün ekran kartları senin için yeterli olacağını düşünüyorum.
sizin bildiğiniz AM4 işlemci var mı Ekran kartı,İşlemci ve Anakartı toplu değiştireyim.

Bünyamina

80+ Gold
5600 işlemci alırsın am4 alacaksan 5600xt le fena sayılmaz kullanabilirsin.
sizin bildiğiniz AM4 işlemci var mı Ekran kartı,İşlemci ve Anakartı toplu değiştireyim.

CinGoZ

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Gökay CinGöZ
5600 işlemci alırsın am4 alacaksan 5600xt le fena sayılmaz kullanabilirsin.
elimde 10400f var çok fazla bi fark var mı aralarında ben uzun süre götürecek bi yükseltme istiyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
100
İsim
Berkay Şenocak
İlgilendiği Kategoriler
AM4 AMD Ryzen 7 5800X3D bu kadar fiyatlara çıkmak istemiyorsan 5600x tam bir fiyat performans işlemcisi. CSGO, Valo ve PUBG

Bünyamina

80+ Gold
elimde 10400f var çok fazla bi fark var mı aralarında ben uzun süre götürecek bi yükseltme istiyorum.
Evet uzun süre götürmekten kastın 2.3 yılsa 5600 fena sayılmaz 3060ti ya da 6700xt ile güzel performans alırsın.
10400f maalesef çok işine yaramaz diye düşünüyorum.

Top Bottom