Neler Yeni

Yardım Ekran Kartı ve RAM çıkarma

Bura.K

80+ Silver
@Emre Zengin
Hocam bellekleri taktim ama ekran gelmiyor. Ekrana güç geliyor ama görüntü yok. Ekran kartında sorun yok görüntüyü anakarttan almaya çalıştım yine olmadı.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,175
İsim
Emre Zengin
@Emre Zengin
Hocam bellekleri taktim ama ekran gelmiyor. Ekrana güç geliyor ama görüntü yok. Ekran kartında sorun yok görüntüyü anakarttan almaya çalıştım yine olmadı.
CPU güç kablosuna bak bakalım hocam belki yerinden oynamış olabilir. Klavye ve mouse'ta ışık var mı?
Bir de bu şekilde BIOS'u sıfırlayıp tekrardan bir dene bakalım:
Bilgisayarı kapat hocam. PSU kablosunu çıkar. Kasanın üstünde USB bellek vb. hiçbir şey takılı olmasın. Ondan sonra RAM'leri ve ekran kartını tekrardan çıkar. Çıkardıktan sonra CLR_CMOS yazan 2 pinli yere tornavida yardımıyla 2 pine aynı anda 5-10 saniye değdir. Ondan sonra RAM'leri ve ekran kartını geri takıp sistemi çalıştır hocam.
Ekran görüntüsü 2024-02-01 145759.png

Bura.K

80+ Silver
CPU güç kablosuna bak bakalım hocam belki yerinden oynamış olabilir. Klavye ve mouse'ta ışık var mı?
Baktım hocam sorun yok, evet ışık var.
Bir de bu şekilde BIOS'u sıfırlayıp tekrardan bir dene bakalım:
Sıfırlamıştım zaten hocam.
(BİOS pilini çıkar tak yaptım)
CLR_CMOS yazan 2 pinli yere tornavida yardımıyla 2 pine aynı anda 5-10 saniye değdir. Ondan sonra RAM'leri ve ekran kartını geri takıp sistemi çalıştır hocam.
Deneyeyim.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,175
İsim
Emre Zengin

Erwn2541

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Eren Uslu
Arkadaşlar dün kasayı TV’ye bağlamak istedim, hep yaptığım bir şeydi zaten. Ama dün “sinyal yok” hatası verdi. Kasayı monitöre geri bağlamak istedim ama aynı hata. Sorun sanırım RAM’de.

İste bende kasayı açıp RAM’i çıkarmak ve biraz kasayı temizlemek istedim. Ama kasa küçük ve Ekran Kartı aşırı büyük olduğundan RAM çentiklerini açamadım.

RAM çentiklerini açabilmem için GPU’yu çıkarmam gerek ama nasıl çıkaracağımı bilmiyorum.

Kasa ilk geldiğinde takmayı basardım ama şimdi çıkarma işlemi kafamı karıştırıyor.

Ayrıca bellekler slota uymuyor gibi yani slota koyuyorum bastırıyorum ama girmiyor. Çok bastırmakta istemiyorum.

Kasa: Vento VG20A
GPU: ARC770
Anakart: H610M-H

Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle

Ayımıca aşağıdaki çentiği çekmem gerekiyor ekran kartını çıkarabilmek için galiba:
Alıntıyı görüntüle
kanka bişey sorucam kasayı televizyona nasıl bağlayabilirim hangi kabloyla (görüntü için)

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,175
İsim
Emre Zengin

Bura.K

80+ Silver
kanka bişey sorucam kasayı televizyona nasıl bağlayabilirim hangi kabloyla (görüntü için)
HDMI kablosunu TV’nin arkasındaki HDMI2 veya PC girişine bağlıyorum ben.
Mesaj otomatik birleştirildi:

2-3 defa kapatıp kendini açtı mı? Öyle yaptıysa biraz bekle bakalım.
Tamamdır.

@Emre Zengin
Hocam bir sey fark etmiyor. Donanımsal olacağını zannetmiyorum, pin falan kırılsa kasayı toplarken görürdüm zaten. Bilgisayarcıya da götürmek istemiyorum malum sebeplerden ötürü.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,175
İsim
Emre Zengin
HDMI kablosunu TV’nin arkasındaki HDMI2 veya PC girişine bağlıyorum ben.

Tamamdır.

@Emre Zengin
Hocam bir sey fark etmiyor. Donanımsal olacağını zannetmiyorum, pin falan kırılsa kasayı toplarken görürdüm zaten. Bilgisayarcıya da götürmek istemiyorum malum sebeplerden ötürü.
BIOS'u tekrardan sıfırlayıp RAM'leri teker teker dene bir de hocam.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
911,710
Üyeler
141,477
Son üye
teixeira22
Top Bottom