Neler Yeni

Ekran karti ve wifi gözükmeme sorunu

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Sabir Çiftçi
Freedos laptopa Windows 10 kurdum aygıt yöneticisinde görüntü bağdaştırıcıları açtığımda ekran kartı gözükmüyor. Kurulumdan sonra sağ altta wi-fi işareti çıkmıyor ayarlardan ağ kısmına girdiğimde de göremiyorum wi-fiyi. Windows yüklerken İnternet bağlantısı yoktu. Driverların güncel olmaması ile mi alakalı bir sorun bunlar veya farklı bir nedeni olabilir mi? Çözümü bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

Hidro Dinamik

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Laptop üreticisinin sitesinden laptop modeline göre arayıp wifi driverını kurman gerek.
Ekran kartın Nvidia ise Nvidia sitesinden, AMD ise AMD sitesinden ekran kartı modeline göre de driver kurmalısın.

Windows güncelleştirmeler ile de kurulabiliyor ancak son sürüm kurulmadığıdan kendin bulup kurman daha iyi olur.

Yeni laptop sanırım o yüzden chipset, audio, lan(ethernet) gibi driverlarada ihtiyaç duyabilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Sabir Çiftçi
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Laptop üreticisinin sitesinden laptop modeline göre arayıp wifi driverını kurman gerek.
Ekran kartın Nvidia ise Nvidia sitesinden, AMD ise AMD sitesinden ekran kartı modeline göre de driver kurmalısın.

Windows güncelleştirmeler ile de kurulabiliyor ancak son sürüm kurulmadığıdan kendin bulup kurman daha iyi olur.
Çok hızlı cevap verdiğiniz çok teşekkür ederim dediklerinizi uygulayacağım

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Sabir Çiftçi
Rica ederim ne demek. 😁
İnternetim olmadığı için henüz drivelari yükleyemeden Laptopı az önce açtığımda bu ekranda kaldı ve açılmıyor nedeni hakkında bilginiz var mı
IMG_20221025_235008.jpg

Hidro Dinamik

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
İnternetim olmadığı için henüz drivelari yükleyemeden Laptopı az önce açtığımda bu ekranda kaldı ve açılmıyor nedeni hakkında bilginiz var mı Alıntıyı görüntüle
Hızlı başlatma seçeneği açık olabilir mi? Biraz daha beklendikten sonra düzelmezse zorla kapatıp güvenli modda başlatıp hızlı başlatmayı kapatıp deneyebilirsin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Sabir Çiftçi
Hızlı başlatma seçeneği açık olabilir mi? Biraz daha beklendikten sonra düzelmezse zorla kapatıp güvenli modda başlatıp hızlı başlatmayı kapatıp deneyebilirsin.

Açık değil hızlı başlatma seçeneği. Başlatma tuşuna bastıktan sonra kalıyor bu ekrsnds açılmıyor
IMG_20221026_113735.jpg

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,188
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
Freedos laptopa Windows 10 kurdum aygıt yöneticisinde görüntü bağdaştırıcıları açtığımda ekran kartı gözükmüyor. Kurulumdan sonra sağ altta wi-fi işareti çıkmıyor ayarlardan ağ kısmına girdiğimde de göremiyorum wi-fiyi. Windows yüklerken İnternet bağlantısı yoktu. Driverların güncel olmaması ile mi alakalı bir sorun bunlar veya farklı bir nedeni olabilir mi? Çözümü bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim
Telefon internetin varsa usb ile laptopa kablolu olarak internet sağla wifi driverını yüklensin sorunun çözülür.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
950,554
Üyeler
149,745
Son üye
tiamin
Top Bottom