Neler Yeni

Ekran kartı yüke binen oyunlara girince görüntü gidiyor

yoeki

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
furkan yıldız
Merhaba son zamanlarda daha da fazlalaşan bir sorunla karşı karşıyayım. Ekran kartımda sorun olduğunu tahmin ediyorum, olayı anlatayım. PC gayet normal bir şekilde açılıyor ve bir sorun olmuyor, aynı şekilde Valorant gibi işlemci bazlı oyunlarda da bir sorun olmuyor fakat ETS 2, NFS Payback, Squad gibi kısaca ekran kartına yük bindiren olaylarda ekran bir anda tek bir renge bürünüyor, 10 saniye öyle kalıyor. Sonra bilgisayar restart atıyor.

Ekran kartı sıcaklığı konusunda sorun yok, 50 dereceyi bile aşmamışken böyle bir şey oluyor. Ayrıca AIDA64 stres testinde de herhangi bir sorun olmuyor ancak oyuna girince aynı şey oluyor. Bir ilginç detaysa Disney+ izlerken de aynı şey oluyor, bu kısmı pek anlamadım. Çünkü Disney+ ile ne alakası olduğunu çözemedim. Bir de bir şey fark ettim bu sorun olduktan sonra yeniden başlattığımda AMD driver arayüzü kayboluyor ve aygıt yöneticisinde kod 31 hatası görünüyor.Ayrıca Microsoft görüntü bağdaştırıcısıyla girdim oyuna o hatanın olduğu yerde şu an hiçbir şey olmadı oyun açıldı hatta tamamiyle.Sorun bu şekilde, sizce nasıl çözebilirim?

Ekran kartı: RX 560 BIOSTAR 4 GB.
İşlemci: X3440 3.6GHz overclock.
RAM: 12 GB 1600MHz.
PSU: 500W 80+ High Power.
Anakart: Gigabyte P55M UD2.

Rilroalpt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
729
İsim
Eren Emirhan Tuner