Neler Yeni

Çözüldü✓ Ekran kartı yükte ekran kararıp geri geliyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Atahan
Kasım. Ayında gaming gen tr den blade 3070ti ekran kartlı hazır kasa satın aldım. Tatildeydim. Geldim.
Belki alakalıdır diye yazıyorum kablosuz kulaklık ve yeni mouse alıp taktım pcye

Rdr 2 oynarken ekran kararıp duruyordu oyunla alakalı sandim.

Sonra aida64 ile stres testi yaptım. İlk teste 3 ikinci testte 5. Dakikada ekran sanki kabloyu çıkarıp takıyorum gibi kararıp duruyor. Kafayı yiyeceğim sebebi ne olabilir. Videosunu çektim aciliyetten şuan yükleyemedim biyere yükleyip size de gösterecegim.

Hatta stres testini durdurunca baya 1 snye karardı 3 saniye düzeldi bu sürdü biraz. Pcye zarar vermesin diye kapattım.

Şüphelerim: kablosuz kulaklık usb si
Yeni aldığım. Mouse usb si

En son Bi nvidia driver güncellemesi yapmsitim ama onu yapmadan öncede oyuna girmiştim gene Bi kaç kez oluyordu ben oyundan sanmıştım.

Soru ne olabilir help.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ram leri yuvalarindan sokup tekrar taktım. Başka oyunda denemedim. Anladığım. Kadarıyla yük binince oluyor rdr de baya yük bindirdi haliyle.

Endişeliyim

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ayberk Oğul
Ekran kartı giriş yeri sıcaklığını paylaşır mısın? (Gpu bağlantı yeri sıcaklığı diye geçiyordu yanlış hatırlamıyorsam)

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Atahan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hotspot değerini istiyorsun sanırım gpu Z ile maximum 79.5

GPU sıcaklığı da 68.3 yazıyor çok normal değerler gibi geldi

Pcyi ilk aldığımda cyberpunk gibi çok yük indiren bir oyun bitirdim onda bile böyle Bişey olmadı yazılımsal olabilir mi acaba diye düşünüyorum işin içinden çıkamıyorum

650w psu var yetmiyor olabilir mi o aklıma geliyor

Rdr2 oynarken oluyor şuan için ve ara ara bu kapanıp durmalar olurken arada bir arada beyaz çizgi görüyorum ve kayboluyor sonra

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ayberk Oğul
Hotspot değerini istiyorsun sanırım gpu Z ile maximum 79.5

GPU sıcaklığı da 68.3 yazıyor çok normal değerler gibi geldi

Pcyi ilk aldığımda cyberpunk gibi çok yük indiren bir oyun bitirdim onda bile böyle Bişey olmadı yazılımsal olabilir mi acaba diye düşünüyorum işin içinden çıkamıyorum

650w psu var yetmiyor olabilir mi o aklıma geliyor

Rdr2 oynarken oluyor şuan için ve ara ara bu kapanıp durmalar olurken arada bir arada beyaz çizgi görüyorum ve kayboluyor sonra
Isıların çok normal. Önerilen güç kaynağı 750w onun hakkında kesin bir şey söyleyemem sebebi olabilir.
Amd kartlarımda driverden dolayı böyle sorunlar çok oluyordu discord açtığımda veya bazı yazılımlarda.
Psu güç kablondan kaynaklanıyor olabilir veya uzatma kablondan.
Yazılımsal olarak çözmeye çalış olmazsa parça bulup test edersin.

Kasım. Ayında gaming gen tr den blade 3070ti ekran kartlı hazır kasa satın aldım. Tatildeydim. Geldim.
Belki alakalıdır diye yazıyorum kablosuz kulaklık ve yeni mouse alıp taktım pcye

Rdr 2 oynarken ekran kararıp duruyordu oyunla alakalı sandim.

Sonra aida64 ile stres testi yaptım. İlk teste 3 ikinci testte 5. Dakikada ekran sanki kabloyu çıkarıp takıyorum gibi kararıp duruyor. Kafayı yiyeceğim sebebi ne olabilir. Videosunu çektim aciliyetten şuan yükleyemedim biyere yükleyip size de gösterecegim.

Hatta stres testini durdurunca baya 1 snye karardı 3 saniye düzeldi bu sürdü biraz. Pcye zarar vermesin diye kapattım.

Şüphelerim: kablosuz kulaklık usb si
Yeni aldığım. Mouse usb si

En son Bi nvidia driver güncellemesi yapmsitim ama onu yapmadan öncede oyuna girmiştim gene Bi kaç kez oluyordu ben oyundan sanmıştım.

Soru ne olabilir help.

Ram leri yuvalarindan sokup tekrar taktım. Başka oyunda denemedim. Anladığım. Kadarıyla yük binince oluyor rdr de baya yük bindirdi haliyle.

Endişeliyim
Hocam sanırım tek bir prize çok fazla yükleniyorsunuz. Belki priz ya da uzatma kablosunda sorunda olabilir. Başka bir prizde deneyin ya da prizin yükünü hafifletin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Atahan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Isıların çok normal. Önerilen güç kaynağı 750w onun hakkında kesin bir şey söyleyemem sebebi olabilir.
Amd kartlarımda driverden dolayı böyle sorunlar çok oluyordu discord açtığımda veya bazı yazılımlarda.
Psu güç kablondan kaynaklanıyor olabilir veya uzatma kablondan.
Yazılımsal olarak çözmeye çalış olmazsa parça bulup test edersin.
Cok tesekkur ederim. Yazılımsal olarak Nasıl. Çözebilirim.

Ayrıca kasımdan beri böyle bir sorun yaşamadım sorun psu olup olmadığını yükteki güç değerlerini nasıl. Öğrenebilirim uygulama ile vs

Hocam sanırım tek bir prize çok fazla yükleniyorsunuz. Belki priz ya da uzatma kablosunda sorunda olabilir. Başka bir prizde deneyin ya da prizin yükünü hafifletin.
Kasımdan beri kullanıyorum. Tek prizde sadece monitor ve kasa takılı. Bi deneyeceğim inşallah olur teşekkürler başka çözüm öneriniz varsa dinlemeye hazırım her şey 0 kasa ne olmuş olabilir çok can sıkıcı.

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ayberk Oğul
Cok tesekkur ederim. Yazılımsal olarak Nasıl. Çözebilirim.

Ayrıca kasımdan beri böyle bir sorun yaşamadım sorun psu olup olmadığını yükteki güç değerlerini nasıl. Öğrenebilirim uygulama ile vs

Kasımdan beri kullanıyorum. Tek prizde sadece monitor ve kasa takılı. Bi deneyeceğim inşallah olur teşekkürler başka çözüm öneriniz varsa dinlemeye hazırım her şey 0 kasa ne olmuş olabilir çok can sıkıcı.
Nvidia ayarlarını sıfırla vs. bu tarz şeyler ama pek sanmıyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
70
İsim
ismet karagücük
hocam psu yetersiz gelse görüntü anında kesilir pc kendini resetler ekran kartının belleklerinde belki sorun olabilir internette ekrenak artı bellek stres test var deniyebilirsiniz oradan bakıp kabloda sorun olabilir hdmi displayport girişlerde sıkıntı olabilir ama funmarkta zorla bir kartı ne vericek nasıl tepki olmazsa bellek stresi dene geçiyor mu geçmiyor mu testten ona bak driverde olabilir ama bu dediğim ikisi önemli olmadı devam ediyorsa hiç uğraşmam yolla garantiye değerli parça malum başına bir şey gelmeden direkt yolla sorunları yaz adamlar gereki testlere sokarlar zaten bir şey olursa da mesuliyet onların olur

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Atahan
Tam sorunu çözdüm diye sevinmisken

Gene oldu malesef çok. Daha uzun sürdü ama gene oldu 2onxeki NVdia driver indirdim kurdum. Hatta driver silince driversiz kalınca pc çok fazla pir pir etti.

536.23 numaralı driveri kurdum.

Nadir de olsa oluyor şuan 🥲

Hdmi kablosu ile bağlamayı deneyeceğim belki kablodandir🥲

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Atahan
Tam sorunu çözdüm diye sevinmisken

Gene oldu malesef çok. Daha uzun sürdü ama gene oldu 2onxeki NVdia driver indirdim kurdum. Hatta driver silince driversiz kalınca pc çok fazla pir pir etti.

536.23 numaralı driveri kurdum.

Nadir de olsa oluyor şuan 🥲

Hdmi kablosu ile bağlamayı deneyeceğim belki kablodandir🥲
Update furmark gpu stres testi yaptım önceden 3. 5. Dakikada kapanmaya başlardı 10 dakika da sorun görmedim.

Takipte kalacağım. Sorun çözüldü diyemem

Yardımlar için çok. Teşekkür ederim. Hala fikir verebilecek varsa beklerim.

Top Bottom