Neler Yeni

Çözüldü✓ Ekran kartı yükte ekran kararıp geri geliyor

pexxrd

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
545
İsim
Furkan Güven
Update furmark gpu stres testi yaptım önceden 3. 5. Dakikada kapanmaya başlardı 10 dakika da sorun görmedim.

Takipte kalacağım. Sorun çözüldü diyemem

Yardımlar için çok. Teşekkür ederim. Hala fikir verebilecek varsa beklerim.
düzelirse haber ver bilelim merak ettim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Atahan
Driver düşürdüm dün mesela 30. Dakikalarda benzer sorunu yaşadım. Rdr 2 de bugün furmark testi yaptım 10. Dakikadan sonra gene kapanmaya başladı. Hata ekranın ortasında beyaz beyaz çizgiler çıkmaya başladı.

Acaba kablodan olabilir mi diye ps4 pro nün hdmi kablosuyla denedim. Ekran kartı kutudan çıkan dvi ile 10. Dakikada yaşadığım sorun ps4rponun kendi Hdmi kablosuyla (max144 hz) monitor 165hz) denediğimde sorun görünmüyor şuan için.

Test süresi 15 dakika oldu kapanma olmadı.

monitörde problem var olabilir mi?

Anladığım. Kadarıyla sorun DVI kablosunda DVI kablosu yükte iken bu sorunu veriyor sanki tam. Takılmamış gibi beyaz çizgiler çıktı

Ve kabloyu takip çıkartıyorum gibi oldu problemin özü olarak.

Sorun PS4 PRO HDMİ kablosu ile bağlantı kurularak çözüldü gibi görünüyor şuan için.

Monitor 165 Hz ben şimdi yeni DVI kablosu mu almalıyım? Yoksa yeni bir hdmi kablo mu almalıyım?

Destekelr için çok teşekkür ederim arkadaşlar 👍

Starlex

80+ Bronze
Kasım. Ayında gaming gen tr den blade 3070ti ekran kartlı hazır kasa satın aldım. Tatildeydim. Geldim.
Belki alakalıdır diye yazıyorum kablosuz kulaklık ve yeni mouse alıp taktım pcye

Rdr 2 oynarken ekran kararıp duruyordu oyunla alakalı sandim.

Sonra aida64 ile stres testi yaptım. İlk teste 3 ikinci testte 5. Dakikada ekran sanki kabloyu çıkarıp takıyorum gibi kararıp duruyor. Kafayı yiyeceğim sebebi ne olabilir. Videosunu çektim aciliyetten şuan yükleyemedim biyere yükleyip size de gösterecegim.

Hatta stres testini durdurunca baya 1 snye karardı 3 saniye düzeldi bu sürdü biraz. Pcye zarar vermesin diye kapattım.

Şüphelerim: kablosuz kulaklık usb si
Yeni aldığım. Mouse usb si

En son Bi nvidia driver güncellemesi yapmsitim ama onu yapmadan öncede oyuna girmiştim gene Bi kaç kez oluyordu ben oyundan sanmıştım.

Soru ne olabilir help.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ram leri yuvalarindan sokup tekrar taktım. Başka oyunda denemedim. Anladığım. Kadarıyla yük binince oluyor rdr de baya yük bindirdi haliyle.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Endişeliyim
Psu dan olabilir veya ekran kartının kondansatör lerindede

alex jensen

80+ Silver
Driver düşürdüm dün mesela 30. Dakikalarda benzer sorunu yaşadım. Rdr 2 de bugün furmark testi yaptım 10. Dakikadan sonra gene kapanmaya başladı. Hata ekranın ortasında beyaz beyaz çizgiler çıkmaya başladı.

Acaba kablodan olabilir mi diye ps4 pro nün hdmi kablosuyla denedim. Ekran kartı kutudan çıkan dvi ile 10. Dakikada yaşadığım sorun ps4rponun kendi Hdmi kablosuyla (max144 hz) monitor 165hz) denediğimde sorun görünmüyor şuan için.

Test süresi 15 dakika oldu kapanma olmadı.

monitörde problem var olabilir mi?

Anladığım. Kadarıyla sorun DVI kablosunda DVI kablosu yükte iken bu sorunu veriyor sanki tam. Takılmamış gibi beyaz çizgiler çıktı

Ve kabloyu takip çıkartıyorum gibi oldu problemin özü olarak.

Sorun PS4 PRO HDMİ kablosu ile bağlantı kurularak çözüldü gibi görünüyor şuan için.

Monitor 165 Hz ben şimdi yeni DVI kablosu mu almalıyım? Yoksa yeni bir hdmi kablo mu almalıyım?

Destekelr için çok teşekkür ederim arkadaşlar 👍
hocam %90 gpu çip arızası var başka bir gpu ile deneyin eğer kapanmıyorsa gpuyu servise yollayın değiştirsinler

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Atahan
Malesef başka bir gpu ile deneyemiyorum. Hdmi kablosu ile 30 dakika furmark testi yaptım sorun yaşamadım. Dvi kablosuyla yaşadım. Şuanda sorun yok gibi duruyor ama bir daha olur mu bilemiyorum. Gaming gen tr ye yazmıştım. Bana kasayı ve ekran kartını birlikte göndermemi söylediler. Şuan sorun çözüldü diye düşünüp böyle bir adım atmadım ama takipteyim.

İnşallah cip. Arası değildir ama cip. Arası olsa hdmi da da aynı hatayı vermez miydi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Atahan
Hortlatiyorum belki başkasına lazım olur sorunu kesin ve net şekilde çözdüm.

Anlayamadığım bir şekilde sorun monitörden çıkan DisplayPort kablosunda kaynaklanıyor. Belli bir yükte kablo kesik kesik görüntü veriyordu.

Paugge V1.4 dp kablo aldım piyasanın iyi kablolarindanmış sorun net bir şekilde çözüldü.

Monitor kablosu yetmiyor kısaca.
Teşekkürler.

Top Bottom