Neler Yeni

Çözüldü✓ Ekran kartım 80 dereceyi görüyor macun ve ped bakımı yaptırmalı mıyım

Dahası  
Reaksiyon skoru
125
İsim
Mehmet Emirhan Çetinel
Instagram
mecetinel
Steam
MehmetÇ
Asrock phantom 6800xt ekran kartım var 3 yıllık.Kasa kapalıyken 80 yan camı açınca 75 derecede çalışıyor.Fan %52 civarında çalışıyor üstüne çıkmıyor.Bakım yaptırmalımıyım,yoksa değerler iyi mi?

volkans

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
volkan
Asrock phantom 6800xt ekran kartım var 3 yıllık.Kasa kapalıyken 80 yan camı açınca 75 derecede çalışıyor.Fan %52 civarında çalışıyor üstüne çıkmıyor.Bakım yaptırmalımıyım,yoksa değerler iyi mi?
çok fena değerler değil 75 hava akışın kötüdür ama bakım zamanı gelmiş pad değiştirme bozulmamıştır büyük ihtimal yerine orijinal koymayacakları için daha kötü olur bilgisiz bir yere gidersen kalın pad koyar board bile yamulur

Dahası  
Reaksiyon skoru
125
İsim
Mehmet Emirhan Çetinel
Instagram
mecetinel
Steam
MehmetÇ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
çok fena değerler değil 75 hava akışın kötüdür ama bakım zamanı gelmiş pad değiştirme bozulmamıştır büyük ihtimal yerine orijinal koymayacakları için daha kötü olur bilgisiz bir yere gidersen kalın pad koyar board bile yamulur
Evet kasam hava akışı iyi olmayan bir kasa o yüzden yan cam açık kullanıyorum oyun oynarken ama o şekilde bile 75 derecelerde takılıyor.bi ufak undervolt yapınca 68 70 oluyor.Açıkçası güvenilir birilerini bulmak zor.Kendim malzeme alıp yapmayı düşünüyorum

volkans

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
volkan
Evet kasam hava akışı iyi olmayan bir kasa o yüzden yan cam açık kullanıyorum oyun oynarken ama o şekilde bile 75 derecelerde takılıyor.bi ufak undervolt yapınca 68 70 oluyor.Açıkçası güvenilir birilerini bulmak zor.Kendim malzeme alıp yapmayı düşünüyorum
işi biliyorsan aç bilmiyorsan pek gerek yok gibi hocam 75 derece normal daha düşüyor demişsin hatta

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,188
İsim
Sinan Aba
Şimdilik yapmadıysan fön makinasıyla (soğuk) kasaya karta bi hava vur

Godric1461

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
619
İsim
Godric
Pedler iyi durumdaysa hiç elleme direkt macun değiş sorunun çözülür gibi.Ped değişeceksen de firmaya mail atıp doğru ölçüleri öğrenmen lazım mutlaka.

Dahası  
Reaksiyon skoru
125
İsim
Mehmet Emirhan Çetinel
Instagram
mecetinel
Steam
MehmetÇ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
işi biliyorsan aç bilmiyorsan pek gerek yok gibi hocam 75 derece normal daha düşüyor demişsin hatta
Hiç ellemeyeyim o zaman baktım değerler daha çok yükselmeye başladı o zaman müdahale ederim.

Godric1461

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
619
İsim
Godric
75 derece iyi eğer düşük fan hızındaysa.Eğer yüksek fan ile 75 derecede duruyor ise bakıma gönderebilirsiniz.Facebook grubunda da meşhur ustalar var bakım yapan en kötü onlara yollarsınız.

Top Bottom