Neler Yeni

Ekran kartım kapanıp duruyor Sorun PSU'da olabilir mi?

cakaresul

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
293
İsim
Resul ÇAKAR
Merhaba geçtiğimiz haftalarda itopyanın sattığı 3060ti sistemi almıştım ama bana psu nun kötü olduğunu değiştirmemi önermişlerdi bende XPG PYLON 650W psu satın aldım taktım. Ama şimdide bilgisayar açılırken ekran kartı bi kez kapanıp kendini resetliyor sonra açılıyor, bazende oyunlarda yapıyor bunu ısınmasıyla veya çok yük binmesi ile alakası yok lolde bile yapıyor. Psu'dan kaynaklı mıdırı bu sorun yoksa ekran kartı mı arızalı? bunu nasıl öğrenebilirim?

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,535
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
PSU Kaynaklı olacağını sanmam. 3060Ti için kaliteli 550W'lar bile yetiyor.
Ama OCCT ile ekran kartına giden watt değerlerine bir bakabilirsin.

cakaresul

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
293
İsim
Resul ÇAKAR
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
PSU Kaynaklı olacağını sanmam. 3060Ti için kaliteli 550W'lar bile yetiyor.
Ama OCCT ile ekran kartına giden watt değerlerine bir bakabilirsin.
Eski psu da böyle sorun olmuyordu. Şimdi eski psu yu tekrar taksam yine böyle sorun olmasa bu sefer sorun PSU'da ymış diyebiiliriz dimi ? programı da indiriyorum bu arada

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,535
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
Eski psu da böyle sorun olmuyordu. Şimdi eski psu yu tekrar taksam yine böyle sorun olmasa bu sefer sorun PSU'da ymış diyebiiliriz dimi ? programı da indiriyorum bu arada
Dolaylı yoldan evet öyle diyebiliriz. Pin girişlerinin hepsinin tamamen oturduğuna eminsin değil mi?

cakaresul

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
293
İsim
Resul ÇAKAR
Dolaylı yoldan evet öyle diyebiliriz. Pin girişlerinin hepsinin tamamen oturduğuna eminsin değil mi?
Evet eminim, programı indirdim tam olarak hangi değerleri size atayım

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,535
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_

cakaresul

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
293
İsim
Resul ÇAKAR
1
Testi başlat bak bakalım ekran kartına ve işlemciye güç giderken anormal dalgalanmalar var mı.
Test 1 saat sürecek sanırım ben 1 saat sonra sizi yine rahatsız etsem olur mu?

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,535
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
1

Test 1 saat sürecek sanırım ben 1 saat sonra sizi yine rahatsız etsem olur mu?
Yani 1 saat boyunca devam etmesine gerek yok. bi 10-15 dakika boyunca grafiği izlesen yeterli. zaten belli eder o.

cakaresul

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
293
İsim
Resul ÇAKAR
Yani 1 saat boyunca devam etmesine gerek yok. bi 10-15 dakika boyunca grafiği izlesen yeterli. zaten belli eder o.
Şuana kadar dalgalanma yok, dalgalanma olmayınca sorun ekran kartında demek mi oluyor PSU da demek mi oluyor? Artık sorunu bulup çözmek istiyorum deliricem yoksa

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,535
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
Şuana kadar dalgalanma yok, dalgalanma olmayınca sorun ekran kartında demek mi oluyor PSU da demek mi oluyor? Artık sorunu bulup çözmek istiyorum deliricem yoksa
Bir şey soracağım ekran kartı mı kapanıyor tüm sistem mi?

cakaresul

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
293
İsim
Resul ÇAKAR
Bir şey soracağım ekran kartı mı kapanıyor tüm sistem mi?
Sadece ekran kartı, sistem açık fanlar dönüyor ışıklar yanıyor sadece ekran kartının ışıkları sönüyor sonra tekrar açılıyor. Önceki konularıma balabilirsiniz bu sorunu ilk yaşadığım zamanlar sadece oyun oynarken böyle oluyordu şimdi bilgisayar açılırken de olmaya başladı

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,535
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
Sadece ekran kartı, sistem açık fanlar dönüyor ışıklar yanıyor sadece ekran kartının ışıkları sönüyor sonra tekrar açılıyor. Önceki konularıma balabilirsiniz bu sorunu ilk yaşadığım zamanlar sadece oyun oynarken böyle oluyordu şimdi bilgisayar açılırken de olmaya başladı
PSU tam besleyemese büyük ihtimalle sistem tamamen kapanır. Ekran kartında sorun olması daha muhtemel geldi bana şuanlık. Tam nasıl test edebileceğimizi bilmiyorum. AMD Ekran kartı olsa Wattman agresif şekilde ekran kartını kapatıyor derdim, ama Nvidia ekran kartı var. Ondan tam bilemiyorum. Test devam etsin bir süre. Emin olalım PSU'nun sağlıklı şekilde çalıştığından. sonra farklı ekran kartı ile deneme şansımız varsa onu deneyelim. o zaman sorun kesin ortaya çıkar.

cakaresul

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
293
İsim
Resul ÇAKAR
PSU tam besleyemese büyük ihtimalle sistem tamamen kapanır. Ekran kartında sorun olması daha muhtemel geldi bana şuanlık. Tam nasıl test edebileceğimizi bilmiyorum. AMD Ekran kartı olsa Wattman agresif şekilde ekran kartını kapatıyor derdim, ama Nvidia ekran kartı var. Ondan tam bilemiyorum. Test devam etsin bir süre. Emin olalım PSU'nun sağlıklı şekilde çalıştığından. sonra farklı ekran kartı ile deneme şansımız varsa onu deneyelim. o zaman sorun kesin ortaya çıkar.
Hocam fan seslerinden anladığım kadarı ile ara ara yüklenme oluyor, teste bakayım dedim grafik bu şekilde normal mi sizce? Dalgalanma dediğimiz bunu?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam fan seslerinden anladığım kadarı ile ara ara yüklenme oluyor, teste bakayım dedim grafik bu şekilde normal mi sizce? Dalgalanma dediğimiz bunu?
Şuan düzeldi gibi

Ekler

• IMG_20220623_082546.jpg
    IMG_20220623_082546.jpg
    1.4 MB · Hit: 16
  • IMG_20220623_082541.jpg
    IMG_20220623_082541.jpg
    2.2 MB · Hit: 22
  • IMG_20220623_082900.jpg
    IMG_20220623_082900.jpg
    2.1 MB · Hit: 21
Top Bottom