Neler Yeni

Ekran kartımın derecesi 60ın altına düşmüyor !

Fehmican

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Fehmi Can
Arkadaşlar selamın aleyküm geçenlerde yeni bir kart aldım kartın derecesi 60ın altına hiç düşmüyor boştayken bile hep 60 fakat oyunlarda da çok artmıyor sizce sebebi nedir ?
Asus Strix R9 285 2GB Çift fanlı

Ekler

• 5555.PNG
    5555.PNG
    229.5 KB · Hit: 29

AS A SKORZ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
328
İsim
Mustafa Karakuş
Arkadaşlar selamın aleyküm geçenlerde yeni bir kart aldım kartın derecesi 60ın altına hiç düşmüyor boştayken bile hep 60 fakat oyunlarda da çok artmıyor sizce sebebi nedir ?
Ekran kartı fanı 60 derece de açılıyor olabilir fanları kontrol ediniz ve macunu da kurumuş olabilir ekran kartını ne zaman aldınız

Alfha13

80+ Silver
Kasanın hava akışı iyi mi, oyunlarda kaça çıkıyor, fan hızı ayarlarını atabilir misin ve kart tek fanlı mı?

Fehmican

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Fehmi Can
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ekran kartı fanı 60 derece de açılıyor olabilir fanları kontrol ediniz
hocam bilgisayar açılır açılmaz 60a sabitleniyor fanlarda dönüyor oyunlarda daha hızlı dönüyor fanlarda bir sorun yok
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kasanın hava akışı iyi mi, oyunlarda kaça çıkıyor, fan hızı ayarlarını atabilir misin ve kart tek fanlı mı?
kasanın hava akışı iyi değil fazla ama pc direk açılır açılmaz da neden 60a sabitleniyor sıcaklık onu anlamadım kart çift fanlı fan hızına nerden bakabilirim

AS A SKORZ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
328
İsim
Mustafa Karakuş
hocam bilgisayar açılır açılmaz 60a sabitleniyor fanlarda dönüyor oyunlarda daha hızlı dönüyor fanlarda bir sorun yok
O zaman muhtemelen driver yanlış gösteriyor msi afterburner ile bakın dereceye

Alfha13

80+ Silver
Mesaj otomatik birleştirildi:

kasanın hava akışı iyi değil fazla ama pc direk açılır açılmaz da neden 60a sabitleniyor sıcaklık onu anlamadım kart çift fanlı fan hızına nerden bakabilirim
MSI Afterburner'ı kurarak fan ayarlarına bakabilirsin.

Fehmican

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Fehmi Can
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
kart daha önce çok fazla kullanılmamış ben de alırken bir bilgisayarcıya götürdüm bilgisayarcı arkadaş kart yattığı için termal macun kurumuş olabilir falan dedi yenileyelim demişti yeniletmemiştim teremal macundan olabilir mi

Alfha13

80+ Silver
kart daha önce çok fazla kullanılmamış ben de alırken bir bilgisayarcıya götürdüm bilgisayarcı arkadaş kart yattığı için termal macun kurumuş olabilir falan dedi yenileyelim demişti yeniletmemiştim teremal macundan olabilir mi
Mümkün ama diğer etkenlere de bakmak lazım, onlardan kaynaklanıyor olabilir. Macunu yenileyin yine de.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
911,656
Üyeler
141,468
Son üye
eminmisinn