Neler Yeni

Ekran kartına undervolt yapma rehberi yapan var mı?

Alina

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
540
İsim
Taha
Ekran kartına nasıl undervolt yapılacağına dair rehber yapan birisi var mı ?
Aslında düşünce çok basit ama detaylar önemli ve bilen bir kişi lazım.

kandes22

80+ Platinum
En İyi Cevap
13
AMD için var.

Tabi ne kadar detaylı tartışılır.

İşlemci için UV rehberim var, ekran kartı için UV yapacaksan @keremcnsz24 ve ben yardım ederim.

oguzhnsrmn

80+ Gold
En İyi Cevap
8
AMD için var.

Tabi ne kadar detaylı tartışılır.

İşlemci için UV rehberim var, ekran kartı için UV yapacaksan @keremcnsz24 ve ben yardım ederim.
Hocam ne zaman UV görsem işlemci ve sistem görsem etiketliyom sorun değil değilmi.

oguzhnsrmn

80+ Gold
En İyi Cevap
8
Hangi parça için hocam?
Hocam hiç bilmiyorum oc filan yapmayı bana rastgele öğretin boşsanız tabi zamanınızdan çalmıyim örneğin diyinki 3600'e oc yapmak için şu voltajı vercen vesayre birde biliyorsanız x3440 iyi olur arkadaşımın işlemcisi oc denerim belki onun eline Snowman m200 mevcut

kandes22

80+ Platinum
En İyi Cevap
13
Hocam hiç bilmiyorum oc filan yapmayı bana rastgele öğretin boşsanız tabi zamanınızdan çalmıyim örneğin diyinki 3600'e oc yapmak için şu voltajı vercen vesayre birde biliyorsanız x3440 iyi olur arkadaşımın işlemcisi oc denerim belki onun eline Snowman m200 mevcut

Net voltaj veremem.

Şimdi işlemci OC ve UV için değişmesi gereken sadece 2 tanecik ayar var, CPU Ratio ve CPU Voltage.

CPU Ratio ayarı anakarta göre girilir, Asus anakartın varsa GHz'ı 10 ile çarpıp yazarsın, MSI anakartın varsa MHz şeklinde yazarsın.

CPU Voltage ayarı ise GHz ile orantılıdır, 1.35V verip yavaş yavaş voltajı düşürmek en iyisidir.

Voltajın yettiğini anlamak için bize 2 program lazım:

-Core Temp
-Prime95

Prime95 Small FFTs testi yaparken Core Temp üzerinden çekirdek kullanımına bakılmalı, tüm çekirdekler %100 ise voltaj 0.015V düşürülmeli, tüm çekirdekler %100 olmayana kadar voltaj düşürün, tüm çekirdeklerin %100 olduğu en düşük voltaja sabitleyin.

Top Bottom