Neler Yeni

Ekran kartında displayport yuvası kırık

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Berke Özsabuncu
Ekran kartında displayport yuvası kırık olan bir monitörü capture card aracılığıyla bir ucunu displayporta diğer ucunu usb ile bilgisayara bağlasak görüntü alabilir miyiz

Dõ man

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
335
İsim
Furkan
Display port to HDMI denesen?

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Berke Özsabuncu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Display port to HDMI denesen?
HDMI port dolu knk, sadece display yuvası boş ama o da kırık. Onun için Capture Card aracılığıyla monitörden gelen display kablosunu usb ye bağlamak için capture card aldım. Olur mu acaba görüntü gelir mi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Berke Özsabuncu
Aldığın ürünü görebilir miyim?
tabii ki : Apera BN39 HDMI 1080P 4K 30Hz Video Capture Görüntü Yakalama Kartı https://amzn.eu/d/ilfNImJ
Screenshot_2024-02-29-17-20-21-005_com.amazon.mShop.android.shopping.jpg

Dõ man

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
335
İsim
Furkan
Kablon HDMI to Display mi? Nasıl bağlamayı planlıyorsun?
Mesaj otomatik birleştirildi:

HDMI port dolu knk, sadece display yuvası boş ama o da kırık. Onun için Capture Card aracılığıyla monitörden gelen display kablosunu usb ye bağlamak için capture card aldım. Olur mu acaba görüntü gelir mi?
Burada display kablosunu usbye bağlamak için yazmışsın

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Berke Özsabuncu
Kablon HDMI to Display mi? Nasıl bağlamayı planlıyorsun?

Burada display kablosunu usbye bağlamak için yazmışsın
Display kablosunu bağlamak istiyorum ancak display port uyumlusunu bulamadım. Monitörde bir çıkış daha var hdmi, ekran kartındaki tek hdmi dolu olduğu için belki bu capture card aracılığıyla onu bilgisayara görüntü almak için kullanılabilirim. Bunun usb'sini bilgisayara bağlayarak görüntü alabilir miyim ekran kartına bağlamadan.

Dõ man

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
335
İsim
Furkan
Display kablosunu bağlamak istiyorum ancak display port uyumlusunu bulamadım. Monitörde bir çıkış daha var hdmi, ekran kartındaki tek hdmi dolu olduğu için belki bu capture card aracılığıyla onu bilgisayara görüntü almak için kullanılabilirim. Bunun usb'sini bilgisayara bağlayarak görüntü alabilir miyim ekran kartına bağlamadan.
USB-C ile görüntü alabiliyorsun ama senin attığın USB-A ile görüntü alınıyor mu bilmiyorum.
Ben sorununu tam olarak anlayamadım herhalde hem display port için soruyorsun ve hdmi için aparat alıyorsun, usbyi monitöre mi takacaksın? Ekran kartında kaç tane çıkışın var? Ve bağlamak istediğin monitör 2. monitörün mü? biraz daha açar mısın?

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Berke Özsabuncu
USB-C ile görüntü alabiliyorsun ama senin attığın USB-A ile görüntü alınıyor mu bilmiyorum.
Ben sorununu tam olarak anlayamadım herhalde hem display port için soruyorsun ve hdmi için aparat alıyorsun, usbyi monitöre mi takacaksın? Ekran kartında kaç tane çıkışın var? Ve bağlamak istediğin monitör 2. monitörün mü? biraz daha açar mısın?
Ekran kartında 2 adet yuva var, hdi vs display display port yuvası kırık 2. monitörüdisplay ile bağlamak istedim ancak kırık yuva olduğu için olmadı. Ben de o capture cardı aldım belki monitörün hdmı kablosunu ona takarak onu da kasanın usb girişine takarak monitörden görüntü alabilirim diye. Olur mu acaba öyle?

Dõ man

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
335
İsim
Furkan
Ekran kartında 2 adet yuva var, hdi vs display display port yuvası kırık 2. monitörüdisplay ile bağlamak istedim ancak kırık yuva olduğu için olmadı. Ben de o capture cardı aldım belki monitörün hdmı kablosunu ona takarak onu da kasanın usb girişine takarak monitörden görüntü alabilirim diye. Olur mu acaba öyle?
USB-A ile bağlananı görmedim daha önce, ama USB-C ile kendim bağladım ve görüntü aktarımı sağlandı.
Anakartının girişi yok mu VGA, HDMI veya Display port?

tabii ki : Apera BN39 HDMI 1080P 4K 30Hz Video Capture Görüntü Yakalama Kartı https://amzn.eu/d/ilfNImJ
Ürün de HDMI input, USB-A kısmı output yazmışlar senin işini görmez yüksek ihtimalle
1709227535451.png

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Berke Özsabuncu
Anakarttan DVI D ile bağlamaya çalışınca görüntü vermiyor çünkü işlemci apu değil, peki bu işimi görmezse ne kullanabilirim. Ekranı yansıtıp bilgisayarı 2 ekran olarak kullanmak istiyorum.

Top Bottom