Neler Yeni

Çözüldü✓ Ekran kartını sabitleyemiyorum.

emresanda

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
247
İsim
Emre Şanda
Herkese merhaba arkadaşlar. Konuya eklediğim fotoğraflarda görüldüğü üzere ekran kartımı plaketin yanındaki vida yuvasına sabitleyemiyorum. Girişine uyumlu vida elimde bulunmuyor. Eğilme olmasın diye temperli camın vidalarından bir tanesini fotoğrafta görüldüğü üzere tutturmaya çalıştım. Ama bu vida bile oraya uyumlu değil sadece geçici bir çözüm oldu. Anakartın veya kasanın kutusunun içeriğinde orayla uyumlu bir vida bulunmuyor. Sağlıklı bir biçimde ekran kartımı hangi vida ile sabitleyebilirim?

Ekler

• WhatsApp Image 2024-03-30 at 11.57.17 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2024-03-30 at 11.57.17 (1).jpeg
    175.2 KB · Hit: 29
  • WhatsApp Image 2024-03-30 at 11.57.17.jpeg
    WhatsApp Image 2024-03-30 at 11.57.17.jpeg
    164.6 KB · Hit: 32

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,594
İsim
Hacı
Herkese merhaba arkadaşlar. Konuya eklediğim fotoğraflarda görüldüğü üzere ekran kartımı plaketin yanındaki vida yuvasına sabitleyemiyorum. Girişine uyumlu vida elimde bulunmuyor. Eğilme olmasın diye temperli camın vidalarından bir tanesini fotoğrafta görüldüğü üzere tutturmaya çalıştım. Ama bu vida bile oraya uyumlu değil sadece geçici bir çözüm oldu. Anakartın veya kasanın kutusunun içeriğinde orayla uyumlu bir vida bulunmuyor. Sağlıklı bir biçimde ekran kartımı hangi vida ile sabitleyebilirim?
Anakart veya psu veya hdd üzerindeki vidalardan birini sök oraya tak.

Eren Güven

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,752
İsim
Eren Güven
PSU daki vidalar uyuyordu oraya sanırım. Birini söküp dene

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Burak Kaya
Herhangi bir tel olur ip olur onunla da geçici olarak sabit tutabilirsin. Arkadaşların dediği gibi güç kaynağının vidası ora ile aynı ordan alabilirsin sonra da herhangi bir bilgisayarcıdan rica edersen istemediğin kadar verir.

emresanda

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
247
İsim
Emre Şanda
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Teşekkür ediyorum. PSU vidalarından birini söktüm ve söylediğiniz gibi yere tam uydu.

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,594
İsim
Hacı
Top Bottom