Neler Yeni

Yardım Ekran kartları 2 farklı sistemde çalışmıyor

carbon59

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
remzihalil salcan
Merhaba arkadaşlar,

İşlemci: AMD Ryzen 5 2600.

Anakart: A320 m Pro e
2x8 GB RAM.

Ekran kartı ASUS ROG STRIX RX 570 8 GB 256 bit sistem bu ekran kartını çalışıyor ama "NVIDIA ASUS TUF Gaming 1650 OC Edition 4 GB ekran kartını" görmüyor".

Diğer yanda.

İşlemci: Intel i3 10100F.

Anakart: B460 m a Pro.
2x8 GB RAM.
Ekran kartı: NVIDIA ASUS TUF Gaming 1650 OC Edition 4 GB ekran kartını çalışıyor. "ASUS RX 570 ROG STRIX 8G 256 bu ekran kartını görmüyor" bu sistemde ama ekran kartlarını değiştirince çalışıyorlar nedeni nedir sizce HDMI kablosu ile de display kablosu ile de denedim çalışmadı.

Anakartlar ile alakalı olabilir mi? BIOS'lar son sürüm.

https://files.fm/f/wfs4rux9q video yükleme seçeneği bulamadığım için bu link paylaştım.
Videoda ki RX570 Intel işlemcili bilgisayara taktığımda oradaki kırmızı beyaz ışık arıza ışığı gibi duruyor normalde sadece kırmızı yanıp sönüyor.

BeKo'O

80+ Silver
Aynı ekran kartı driver'ı için 2 farklı ekran kartı taktığınız için olabilir mi :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aynı ekran kartı driver'ı için 2 farklı ekran kartı taktığınız için olabilir mi :)
RX kullanırken Nvidia driver silip Radeon Software yükleyip kullanacaksınız GTX kullanırken tam tersi

carbon59

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
remzihalil salcan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhaba Amd sistemden ekran kartı rog strix sürücülerini kaldırdım tuf gaming taktım. kaldırdığım yazılımda revo derinlemesine silmesi için. Ne yapayım format mı atıyım pc görüntü vermiyor pc açılıyor. fanlar dönüyor.

BeKo'O

80+ Silver
Merhaba Amd sistemden ekran kartı rog strix sürücülerini kaldırdım tuf gaming taktım. kaldırdığım yazılımda revo derinlemesine silmesi için. Ne yapayım format mı atıyım pc görüntü vermiyor pc açılıyor. fanlar dönüyor.
bir bilgim yok dediklerinize göre benim bilgim doğrultusunda tek sorun hatalı driver kurulumu olarak gözüküyor. Driverları ddu ile sileceksiniz bu arada. Sonra doğru driverı kurup pcyi kapatıp doğru ekran kartını takacaksınız

carbon59

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
remzihalil salcan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

RX kullanırken Nvidia driver silip Radeon Software yükleyip kullanacaksınız GTX kullanırken tam tersi
şimdi amd sistemde radeon
bir bilgim yok dediklerinize göre benim bilgim doğrultusunda tek sorun hatalı driver kurulumu olarak gözüküyor. Driverları ddu ile sileceksiniz bu arada. Sonra doğru driverı kurup pcyi kapatıp doğru ekran kartını takacaksınız
evet bende ryzen 5 2600 e rog strix varken radeon driver sildim sonra kapattım bilgisayarı tuf gaming taktım çalışmadı. Diğerinde driver kaldırmamıştım intel de tuf gaming kullanıyordum radeon ile değiştirdim. ama driver kaldırmadım intel pc de.

rx kullanırken driver sil dediniz sonra radeon software nasıl yükleyip kurucam zaten pc açılsa o işlemi açtığımda yaparım 1inde yaptımda olmadı.

BeKo'O

80+ Silver
şimdi amd sistemde radeon

evet bende ryzen 5 2600 e rog strix varken radeon driver sildim sonra kapattım bilgisayarı tuf gaming taktım çalışmadı. Diğerinde driver kaldırmamıştım intel de tuf gaming kullanıyordum radeon ile değiştirdim. ama driver kaldırmadım intel pc de.

rx kullanırken driver sil dediniz sonra radeon software nasıl yükleyip kurucam zaten pc açılsa o işlemi açtığımda yaparım 1inde yaptımda olmadı.
hocam şöyle; gtx zaten intel pcde çalışıyor demiştiniz. takın, ddu ile nvidia driver silin, sonra pc'yi kapatıp RX takıp açın. Eğer olmuyorsa dediğim bilmiyorum yanlış bir şey yaptırmak istemiyorum şimdi.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
990,060
Üyeler
156,560
Son üye
umonix
Top Bottom