Neler Yeni

Ekran soket dönüştürücüsü

Sahin416

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
349
İsim
Şahin Dağlı
Arkadaşlar herkese selamlar. İyi forumlar. Bende 2 tane monitör 1 tane televizyon var ve TV'nin arayüzü çok yavaş olduğu için PC'yi bağladım. Ekran kartım GTX1660 Super, işlemci de Ryzen 3600. Benim ekran kartımda 3 adet Displayport 1 tane HDMİ portu var. Ana monitörüm dp port, ikinci monitörüm hdmi, televizyon da hdmi girişli. ikinci monitöre giden kablo DVİ Dual Link. Eski bir monitör ve DSub girişi de var. Benim hem iki monitörü hem de televizyonu tek bir ekran kartından çalıştırabilmem için HDMİ'dan DP'ye dönüştürücü almam lazım ya da DVİ Dual Link'ten Display porta dönüştürücü almam gerekiyor. Sizin tavsiyeniz nedir ? Hangisi daha sağlıklı olur ? Ana monitörüm 165HZ, ikinci monitörum 1080P 60HZ, Televizyonum 4K 60HZ. Televizyon şuan kablodan kaynaklı sanırım ekran kartına bağladığımda 1080P 60HZ verirken, 4k'da 30HZ alabiliyorum. Yanına bir tane de HDMİ 2.1 almam lazım sanırım. Ayrıca Xbox Series X'im de var. Aynı zamanda onda da 4k 60fps oyun oynayamıyorum kablodan kaynaklı.

Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
Burhan Bey
4K 60Hz için gerçek bir HDMI 2.0 kablo yeterli olacaktır, HDMI 2.1 için hem gelen görüntü kaynağının hem de monitör giriş portunun HDMI 2.1 desteklemesi gerekiyor. Ayrıca her ekran kartının çoklu kullanımda desteklediği max çözünürlük vardır, ona da dikkat edin. Önce her bir monitörü ve TV yi tek tek bağlayarak alabileceğiniz max çözünürlük ve hertz değerlerini görün, sonra çoklu bağlayarak durumu değerlendirirsiniz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dünüştürücü değilde bir ucu HDMI bir ucu DP olan kabloları kullanın, sinyal kaybı daha az olur.

Son düzenleme:
Top Bottom