Neler Yeni

Ekranda beliren yatay glitch 1660s

aljosman

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Ali Osman Eken
Ekranda düzenli aralıklarla genelde siyah yatay çizgi halinde glitch beliriyor monitörümden kaynaklanan bir problem değil. Display-port kablo kullanıyorum fakat hdmi ile de denedim, ekran kartlarının farklı portlarında da denedim problem hala var. Büyük olasılıkla ekran kartında problem vardır diye ekran kartını servise gönderdim. Biosu güncelleyip test yapmışlar ve sağlam diye geri göndermişler. 2 hafta bekledim teknik servisten gelmesi için fakat aynı hiçbir değişiklik yok. Acaba problem başka bir şeyden mi kaynaklanıyor. Acaba driver buna yol açar mı? Çünkü problem ilk defa ekran kartının bir sürümüne yükseltince başlamıştı, belki de denk gelmiştir bilmiyorum. Problemin videosunu da çektim ekleyeceğim. Donanım bilgilerim:
MSI gtx 1660super gaming x
AMD Ryzen 5 3600X
MSI B-450-m a pro max
Monitör: AOC V-C27G1 (display-port)
hata video linki

Ekler

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    601.4 KB · Hit: 102

Smeagol

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Gollum Yüzüksever
Problemin monitörden dolayı olmadığına emin misin, başka ekran kartıyla monitörü test ettin mi?

aljosman

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Ali Osman Eken
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Problemin monitörden dolayı olmadığına emin misin, başka ekran kartıyla monitörü test ettin mi?
Evet eskiden laptop ile kullanıyordum zaten problem yoktu. Ekran kartını garantiye gönderince yine denedim monitörde problem yok. Zaten problem monitörde olsaydı dosyalar da glitch den etkilenirdi, fotoğrafta göründüğü gibi sadece arka planda oluyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yeni bir şey keşfettim oyun oynarken problem ya hiç olmadı ya da ben hiç görmedim. masaüstündeyken oluyor. Ekranda siyah bir duvar kağıdı varsa çok daha sık oluyor. Ve özellikle film izlerken çok sık görüyorum. Dikkatimi çeken şeyleri yazmaya çalıştım.

Smeagol

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Gollum Yüzüksever
Evet eskiden laptop ile kullanıyordum zaten problem yoktu. Ekran kartını garantiye gönderince yine denedim monitörde problem yok. Zaten problem monitörde olsaydı dosyalar da glitch den etkilenirdi, fotoğrafta göründüğü gibi sadece arka planda oluyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yeni bir şey keşfettim oyun oynarken problem ya hiç olmadı ya da ben hiç görmedim. masaüstündeyken oluyor. Ekranda siyah bir duvar kağıdı varsa çok daha sık oluyor. Ve özellikle film izlerken çok sık görüyorum. Dikkatimi çeken şeyleri yazmaya çalıştım.
Böyle saçma bir hataya rağmen hala değişim yapmamaları büyük saçmalık, doğrudan msi'a ticket atmanı tavsiye ederim, türkiye ekibi seni başından atmış olabilir.

thErenSK

80+ Gold
En İyi Cevap
2
@Chapin anlardı bu işlerden ama ilk önce süreli banlamıştı sonra ne olduysa hesabı kapatılmış üzdü böyle birisini kaybetmek :(
@Mehmet Yılmaz neden banlandı? süreli idi perma olmuş sanırım profilini göremiyorum.
edit perma yememiş pardon :)

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
67,443
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
@Chapin anlardı bu işlerden ama ilk önce süreli banlamıştı sonra ne olduysa hesabı kapatılmış üzdü böyle birisini kaybetmek :(
@Mehmet Yılmaz neden banlandı? süreli idi perma olmuş sanırım profilini göremiyorum.
edit perma yememiş pardon :)
Hakaret, çok sayıda uyarı.

thErenSK

80+ Gold
En İyi Cevap
2

Chapin

80+ Silver
Bu tür çizgiler sadece açılışta bulunuyorsa, ilk driver yüklendikten sonra bir daha olmadıysa driver alakalıdır ve normaldir. Garip bir soruna benziyor OCCT testi yap bakalım.

aljosman

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Ali Osman Eken
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu tür çizgiler sadece açılışta bulunuyorsa, ilk driver yüklendikten sonra bir daha olmadıysa driver alakalıdır ve normaldir. Garip bir soruna benziyor OCCT testi yap bakalım.
Hocam ben de öyle düşündüm ama ilk driverı yükleyince de düzelmedi problem. Occt ile ekran kartını test ettim problem çıkmadı. Sorun ekran kartında değilse başka neyden kaynaklanıyor olabilir acaba?

berkeo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
berkeozan yılmaz
Hocam ben de öyle düşündüm ama ilk driverı yükleyince de düzelmedi problem. Occt ile ekran kartını test ettim problem çıkmadı. Sorun ekran kartında değilse başka neyden kaynaklanıyor olabilir acaba?
çözümünü bulabildin mi benimde ekran kartım 1660s aynı sorundan müzdaribim

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
962,879
Üyeler
151,965
Son üye
Yusufcanbolat
Top Bottom