Neler Yeni

Ekranımda Glitchlenme oluyor

Ishimurra

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yiğit Alp
Arkadaşlar merhaba, bir kaç gün önce yaşanmaya başladı bu olay. Direkt olarak etki edecek hiç bir şey yapmadım aslında elden ringe save yüklerken birden oyun açıldığında bu yaşanmaya başladı. oyunu tam ekran yaptığımda bu şekilde bir glitch oluyor ve ss almaya çalıştığımda sadece siyah ekran çıkıyor pencere modunda oynarkense bir sıkıntı yok. Başta sadece oyun bir şekilde bozuldu diye düşünmüştüm ama sildim tekrar
yükledim bir değişiklik olmadı ayrıca birde bilgisayar açılırken bios ta bu yaşanıyor onun dışında hiç bir şeyde yok. İlk başta ölü piksel gibi bir şey olduğunu sanmıştım ama o da değil böyle bir şey yaşayan var mı hiç?

WhatsApp Görsel 2024-07-02 saat 19.44.25_c3eb569b.jpgWhatsApp Görsel 2024-07-02 saat 21.28.12_ec41b790.jpgWhatsApp Görsel 2024-07-02 saat 21.28.15_cc7415a9.jpg

mertoxin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
262
İsim
Mert
Farklı bir kabloyla dener misiniz ?

LordCalap

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
106
İsim
Furkan Çalap
Farklı kablo kullanın ve farklı girişlere takın. Bunlardan birinde sorun olabilir. Yada en kötü ihtimalle gpu bozulmaya başlamıştır.

Ishimurra

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yiğit Alp
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
farklı bir kablom olmadığı için sadece display portu değiştirdim bir farklılık olmadı, ancak sanıyorum sorun monitörün kendisinde çünkü display kablosunu çıkarttığımda verdiği sinyal yok uyarısında da aynı bozulma mevcuttu.

mertoxin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
262
İsim
Mert
farklı bir kablom olmadığı için sadece display portu değiştirdim bir farklılık olmadı, ancak sanıyorum sorun monitörün kendisinde çünkü display kablosunu çıkarttığımda verdiği sinyal yok uyarısında da aynı bozulma mevcuttu.
Tespiti yapmışsın dostum. Monitör :(

Ishimurra

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yiğit Alp
sadece bir oyunda ve açılış ekranında olması garip onun dışında bir şey de bu sorun olmuyor :D

Ishimurra

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yiğit Alp
SORUNU ÇÖZDÜM. gerçi tam olarak bir çözüm denebilir mi bilmiyorum ama bu sıkıntılardan sonra chrome kullanırken flicker gibi saliselik kararmalar oluyordu bu daha önce de başıma gelmişti. Ayarlardan ''Kullanılabilir olduğunda grafik hızlandırmayı kullan'' yı kapattım bütün hepsi düzeldi. Chrome açık bile değilken hatta bilgisayar henüz başlıyorken bu ayar nasıl böyle bir etki yapabildi hiç bilmiyorum ama şuanda o sıkıntıları yaşamıyorum eğer denk gelen birisi olursa deneyebilir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sorun kendi kendine tekrar çıktı :D ama denerken fark ettim ki sadece açılış ekranı ve elden ring te olmasının sebebi bunların ikisinin de düşük fps olmasıyla alakalı monitörüm 280 hz ve ayarlardan daha düşük bir hertze aldığımda da aynı problemi yaşıyorum normalde böyle bir şey yoktu.

exist.one

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
110
İsim
Yusuf Karayer
SORUNU ÇÖZDÜM. gerçi tam olarak bir çözüm denebilir mi bilmiyorum ama bu sıkıntılardan sonra chrome kullanırken flicker gibi saliselik kararmalar oluyordu bu daha önce de başıma gelmişti. Ayarlardan ''Kullanılabilir olduğunda grafik hızlandırmayı kullan'' yı kapattım bütün hepsi düzeldi. Chrome açık bile değilken hatta bilgisayar henüz başlıyorken bu ayar nasıl böyle bir etki yapabildi hiç bilmiyorum ama şuanda o sıkıntıları yaşamıyorum eğer denk gelen birisi olursa deneyebilir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sorun kendi kendine tekrar çıktı :D ama denerken fark ettim ki sadece açılış ekranı ve elden ring te olmasının sebebi bunların ikisinin de düşük fps olmasıyla alakalı monitörüm 280 hz ve ayarlardan daha düşük bir hertze aldığımda da aynı problemi yaşıyorum normalde böyle bir şey yoktu.
O ayar nerde acaba tam yerini söyler misin?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
990,441
Üyeler
156,613
Son üye
Raqqh_
Top Bottom