Neler Yeni

Elden Ring FPS sorunu

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Muzaffer
İşlemci AMD ryzen 5 5500 ekran kartı 6500XT 4 GB Elden Ring oynarken kasıyor fps drop yiyor oynanacak halde değil her şeyi low yaptım bir şey değişmedi ne yaparsam yapayım fps hep 30 altında ve kasıyor yardımcı olurmusunuz ?

alican mansuroğlu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
186
İsim
alican mansuroğlu
İşlemci AMD ryzen 5 5500 ekran kartı 6500XT 4 GB Elden Ring oynarken kasıyor fps drop yiyor oynanacak halde değil her şeyi low yaptım bir şey değişmedi ne yaparsam yapayım fps hep 30 altında ve kasıyor yardımcı olurmusunuz ?
kanka sistemin elden ringin minumum isteklerini falan anca karşılıyor ayrıca oyunun optimizasyonu da pek iyi değil ben 5600 + 6700xt ile 60 sabit oynayamadım öyle düşün çözünürlüğü düşürmeyi deneyebilirsin belki işe yarar

KaraKartall

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
538
İsim
Emre Altun
30 fps ustu oynatmasi lazim o kartin. Oyunu orijinal mi yuklediniz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Muzaffer
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
30 fps ustu oynatmasi lazim o kartin. Oyunu orijinal mi yuklediniz.
evet oyun orijinal
Mesaj otomatik birleştirildi:

kanka sistemin elden ringin minumum isteklerini falan anca karşılıyor ayrıca oyunun optimizasyonu da pek iyi değil ben 5600 + 6700xt ile 60 sabit oynayamadım öyle düşün çözünürlüğü düşürmeyi deneyebilirsin belki işe yarar
aslında sistemle pek ilgisi yok wat değeri kapalı alanda 75 açık dünyada 40-45

ZaneYugi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
593
İsim
Uğur Ak
İlgilendiği Kategoriler
Ekran kartı, Sıcak fırsatlar, Oyunlar, Monitör
Oyunu offline aç, ayarları medium yap ama hepsi medium olunca depth of field tamamen kapat, motion blur tamamen kapat. Bu ikisi açık olmasın. Offline oynarken oyun donuyor mu donmuyor mu o önemli. Donma hala oluyorsa ekran kartı uyumu driverı vs gibi şeylerden dolayı olabilir.

4800h 3050ti 4gb vramli laptobumda online oynarken bende de arada takılma oluyor. 3060 12gb vram ekran kartlı kasamda çok nadir oluyor. Offline ise sorunsuz akıyor. Oyunca cheatenginer var bir anda oynarken kapanabiliyor da. Hile önlemesi için kullandıkları programlar bazen böyle şeylere yol açıyor. 4080 olan bile arada takılma yaşayabilir.

O yüzden offline modda test gerçekten sorun olup olmadığını anlamanı sağlar.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Muzaffer
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Oyunu offline aç, ayarları medium yap ama hepsi medium olunca depth of field tamamen kapat, motion blur tamamen kapat. Bu ikisi açık olmasın. Offline oynarken oyun donuyor mu donmuyor mu o önemli. Donma hala oluyorsa ekran kartı uyumu driverı vs gibi şeylerden dolayı olabilir.

4800h 3050ti 4gb vramli laptobumda online oynarken bende de arada takılma oluyor. 3060 ekran kartlı kasamda çok nadir oluyor. Offline ise sorunsuz akıyor. Oyunca cheatenginer var bir anda oynarken kapanabiliyor da. Hile önlemesi için kullandıkları programlar bazen böyle şeylere yol açıyor. 4080 olan bile arada takılma yaşayabilir.

O yüzden offline modda test gerçekten sorun olup olmadığını anlamanı sağlar.
tekrar yüklüyorum size haber vereceğim herhangi bir sonuçta

ZaneYugi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
593
İsim
Uğur Ak
İlgilendiği Kategoriler
tekrar yüklüyorum size haber vereceğim herhangi bir sonuçta
DLC geliyor yükle bence de ve bir şekilde sorunu çözersek iyi olur. 2gün sonra herkes Elden ring oynuyor olacak :D O zaman daha çok donma kasma yaşanabilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Muzaffer
DLC geliyor yükle bence de ve bir şekilde sorunu çözersek iyi olur. 2gün sonra herkes Elden ring oynuyor olacak :D O zaman daha çok donma kasma yaşanabilir.
souls oyunları çok hoşuma gidiyor dark souls ramestered 2 . kere bitirdim

DARK SOULS: REMASTERED

ZaneYugi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
593
İsim
Uğur Ak
İlgilendiği Kategoriler

DARK SOULS: REMASTERED
Ben de elden ringden sonra sardım ama sadece remastered oynadım o elden ringden daha zordu :)

GörkemW

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
290
İsim
Görkem çetinkaya
Dostum sistemin yeterli degil zaten .

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
935,268
Üyeler
146,915
Son üye
acernitro5
Top Bottom