Neler Yeni

Elektrik kesintisi sonrasi bilgisayarimda hasar oluştu.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Hakan aksoy
Arkadaşlar elektrik kesintisi ardından bilgisayarımın PSU su fotoğraftaki hale gelmiş ve içerisinden sıvı akmış. Uyanıp çalıştırdığımda monitorumun çalışmaması üzerine farkettimki evdeki adaptöre bağlı bütün eşyalarım zarar görmüş( ADSL kutusu- Sarj aleti- monitorumun adaptörü- PSU). Bu psu ile pc çalışıyordu ama monitorun adaptörüde zarar gördüğü için sistemin açılıp açılmadığını test edemedim. Sizce bu denli bi hasar anakartıma veya ekran kartıma zarar vermişmidir? Tekrar çalıştırmak istemiyorum, çalıştırmadan yüzeysel olarak test edebilirmiyim? Harici PSU şuan temin edemiyorum.
IMG_8104.jpeg
0723B892-2FE2-4765-AAF8-6F63B58D3E1F.jpeg

TrollSlayer

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
498
İsim
Arif Çelebi
Geçmiş olsun hocam ana kartta bir yere kadar akım koruma vardır ama bu kadar yüksek akıma dayanabilmiş midir denemeden bilemeyiz priziniz akım korumalı değil miydi

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Hakan aksoy
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Geçmiş olsun hocam ana kartta bir yere kadar akım koruma vardır ama bu kadar yüksek akıma dayanabilmiş midir denemeden bilemeyiz priziniz akım korumalı değil miydi
Maalesef değilmiş anlaşılan.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Akım korumalı 3 lü priz alsam bir sonraki bu tarz sorunda benim eşyalarımı korur mu acaba yoksa prizin mi değişmesi gerekir? Bilginiz var mı?

TrollSlayer

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
498
İsim
Arif Çelebi
Maalesef değilmiş anlaşılan.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Akım korumalı 3 lü priz alsam bir sonraki bu tarz sorunda benim eşyalarımı korur mu acaba yoksa prizin mi değişmesi gerekir? Bilginiz var mı?
Prizi kontrol etmekte yarar var belki topraklamasında bile sıkıntı vardır akım korumalı priz konusu çok önemli 1 defa alınıyor almışken paraya kıyın hocam benim tavsiyem brennenstuhl alman markasıdır en iyilerinden

Top Bottom