Neler Yeni

Elektrikli Arabalara Karşı ''TÜM'' Düşüncelerinizi Paylaşın.

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,877
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Elektrikli araçlar biliyorsunuz ki pek popüler değil ancak daha sorunsuz, (debriyaj şanzıman motor conta vs gibi bir şeyler yok) daha çevreci, anlık tepki ve ölüm sessizliğini sağlıyor. Bazı modellerde aracın %0' dan %80' e şarj olması yalnızca 30 dakika. Eğer alacak durumum olsaydı KESİNLİKLE elektrikli otomobil alırdım.

kaplanharun

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Avrupa artık elektrikli araçlara geçmeye başladı.
Elektrikli araç hem daha masrafsız hem de çevre dostu.
Ama malumunuz ülkenin alım gücü rezalet olduğu için bırak elektrikliyi daha normal benzinli ortalama bir araç bile alamıyoruz.
Birde tonla vergisi daha da rezalet durum.

Eray Yılmaz

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,831
İsim
Eray Yılmaz
Elektrikli araçlar biliyorsunuz ki pek popüler değil ancak daha sorunsuz, (debriyaj şanzıman motor conta vs gibi bir şeyler yok) daha çevreci, anlık tepki ve ölüm sessizliğini sağlıyor. Bazı modellerde aracın %0' dan %80' e şarj olması yalnızca 30 dakika. Eğer alacak durumum olsaydı KESİNLİKLE elektrikli otomobil alırdım.
elektirkli araçların doğaya zarar vermeyeceğini söyleyenler var fakat elektirk üretiminde doğaya zarar veriliyor
ama 1 gün de çalışan benzinli araçların doğaya verdiği zarar kadar vermesede az bile olsa doğaya zarar verdiğini düşünüyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

zengin olduğum an ilk alacağım araba türü kesinlikle elektrikli olucak ya volvo yada tesla alırım yurt dışına çıkabilirsem dışının cafcaflı gözükmesi umrumda değil
zengim olsam bi hoonicorn alırım varya uff :)

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,877
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
elektirkli araçların doğaya zarar vermeyeceğini söyleyenler var fakat elektirk üretiminde doğaya zarar veriliyor
ama 1 gün de çalışan benzinli araçların doğaya verdiği zarar kadar vermesede az bile olsa doğaya zarar verdiğini düşünüyorum

Bu konuda bir araştırma yaptım. Bir tane e-otomobilin bataryasını üretmek için 50 gün benzinli aracın yol katetmesi gerekirmiş. E-otomobiller sadece 2 ay kullanıma bedel mi :)

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,877
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

eğer gerçekten alım gücüne sahip olsaydım kesinlikle audi e-tron tercih ederdim ama ülkemiz şartlarında renault zoe bile 392 bin TL :(

Eray Yılmaz

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,831
İsim
Eray Yılmaz
Bu konuda bir araştırma yaptım. Bir tane e-otomobilin bataryasını üretmek için 50 gün benzinli aracın yol katetmesi gerekirmiş. E-otomobiller sadece 2 ay kullanıma bedel mi :)
yani daha mı çok zararlı anlamadım ki

OdinSonThoR

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,318
İsim
Cemal Faruk Koçak
Aşırı hoşuma gidiyor tesla model x
Eğer iyi bir işim olursa veya ileride yurt dışında olursa acımam almam

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,877
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
yani daha mı çok zararlı anlamadım ki
şöyle izah edeyim;
elektrikli araçların pillerin üretilmesinde, bir akaryakıt kullanan aracın 50 gün boyunca kullanılmasına karşılık enerji kullanılıyormuş.
yani genelleme olarak bakıldığında elektrikl araçlar 2 aydan sonra hiç bir emisyon değeri olmadan kullanılabiliyor.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
913,171
Üyeler
141,675
Son üye
wraa
Top Bottom