Neler Yeni

Elektrikli cihazlar için hava üfleyici

Armi3067

80+ Bronze
İyi günler forum, elektrikli cihazlar anakart, ekran kartı, klavye vs. gibi elektronik cihazları temizlemek için el boyutunda şarjlı üfleyiciler oluyor tavsiyesi olan veya kullanıp mutlu olan varsa önerebilir mi marka veya link ile. Tek sorum ucundaki fırçalar antistatik değil herhangi bir problem yaratır mı kullanan gördüm ama ben kullanırım bozulur :D sonra temizlicem diye parçadan olmayalım.

Existentia

80+ Silver
Valla bende almayı düşünüyorum hatta biraz fişe takılabilecek ama kuvvetli bir şeyler varsa da okeyim saç kurutmayla yapmaktan bıktım

Armi3067

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Detaylı temizlik yapmak istiyorum 2 senede bir yapıyroum geçen sene yaptım şimdi bu yaz yapıcam bizde elektrikli cihaz için köpük var onunla ekran kartı ve işlemci soğutucu bloğunu temizliyorum ne kadar üflesemde aralarda kalıyor ısınınca kötü koku yapıyor yoksa sıfırdan farksız temizliyorum ama toz tarafında izopropil alkolda kullansam üfleyici şart gibi evde var ama büyük ve prize takılan modelden evde kullanılmıyor oda

YusufTheBolt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,095
İsim
Yusuf Eyili
Bende bu var https://www.n11.com/urun/banco-bn-5...-temizleme-hava-ufleme-7269644?magaza=morponi

1 sene önce sarı siteden 150 TL'ye ikinci el almıştım hala çılışıyor. Öncelikle şunu unutma fanların orayı temizlerken fanları elinle tut dönmesinler yok pcye zarar verir psudan elektrik kablosunu çek ve power tuşuan birkaç kez bas kapasitörler boşalsın kısa devre olabilir. Bazı toz kıl benzeri parçalar elektrik geçirip anakartını ekran kartını yakabilir.

Armi3067

80+ Bronze
Bende bu var https://www.n11.com/urun/banco-bn-5...-temizleme-hava-ufleme-7269644?magaza=morponi

1 sene önce sarı siteden 150 TL'ye ikinci el almıştım hala çılışıyor. Öncelikle şunu unutma fanların orayı temizlerken fanları elinle tut dönmesinler yok pcye zarar verir psudan elektrik kablosunu çek ve power tuşuan birkaç kez bas kapasitörler boşalsın kısa devre olabilir. Bazı toz kıl benzeri parçalar elektrik geçirip anakartını ekran kartını yakabilir.
fanı ayrı temizlicem bununla değil fanları vs. söküyorum herşeyi iki sende bir detaylı yapıyorum hoşuma gidiyor sıfırdan farksız oluyor sistem sağ ol bu arada
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada bende bundan var dediğim küçük şarjlı linke tıklayınca fark ettim bunu ilk başta yan camı çıkarıp üfletiyorum sonra detaylı temizlik.

YusufTheBolt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,095
İsim
Yusuf Eyili
fanı ayrı temizlicem bununla değil fanları vs. söküyorum herşeyi iki sende bir detaylı yapıyorum hoşuma gidiyor sıfırdan farksız oluyor sistem sağ ol bu arada
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada bende bundan var dediğim küçük şarjlı linke tıklayınca fark ettim bunu ilk başta yan camı çıkarıp üfletiyorum sonra detaylı temizlik.
Tahminen bu tarz bir şey istiyorsunuz. Bende bundan istiyorum bir tane klavye temilemesi zevkli oluyor.

110000563256829.jpg

Armi3067

80+ Bronze
Aynen

Top Bottom