Neler Yeni

ELİMDEKİ SİSTEMİ NASIL YÜKSELTEBİLİRİM

Dahası  
Reaksiyon skoru
87
İsim
Ömer Yiğit Çağlarer
Instagram
omeryigitcaglarer
Steam
RŌNIN 【 浪人 】
Discord
omeryigitcaglarer#2870
niye bu kadar fazla işlemci yükseltmeye takıldınız orayı ayıkamadım elinizde i3 var dedim sallamadınız i5 de alsanız kendi işlemcinizden verecegi sonuç fazla olmayacak elinizdeki işlemci gayet yeterli işlemci artık günümüz oyunları ssd isityor hdd istemiyor 1 tb ssd ye yatırımını yap rami 16 ya çıkar termal macun muhakak al

al örnek olsun

hocam işlemciye baktım da pentium 4600 olarak geçiyor 2 çekirdek o yüzden biraz düşündüm bu durumu
Mesaj otomatik birleştirildi:

şimdi kasanın kaba temizliğini yaptım bu arada bugün bi termal macun alacağım yarın da bi ram buldum 16 yapacağım kasayı

asko56

80+ Bronze
hocam işlemciye baktım da pentium 4600 olarak geçiyor 2 çekirdek o yüzden biraz düşündüm bu durumu

şimdi kasanın kaba temizliğini yaptım bu arada bugün bi termal macun alacağım yarın da bi ram buldum 16 yapacağım kasayı
2 çekirdek degil 2 çekirdek 4 izlek yani 4 çekirdek olarak işlem görüyor direk g4600

Dahası  
Reaksiyon skoru
87
İsim
Ömer Yiğit Çağlarer
Instagram
omeryigitcaglarer
Steam
RŌNIN 【 浪人 】
Discord
omeryigitcaglarer#2870
2 çekirdek degil 2 çekirdek 4 izlek yani 4 çekirdek olarak işlem görüyor direk g4600

anladım hocam teşekkür ederim desteğiniz için ilk iş olarak termal macun ve ram işini bugün yarın halledeceğim artık adım adım devam edeceğim

asko56

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Ahmet Yıldırım
İlgilendiği Kategoriler
PlayStation ve Bilgisayar Teknik Servis, Windows Developer, Cisco, Phyton, Yapay Zeka, Bilişim Sistemleri Yazılım ve Donanım Teknik Servis
arkadaşlar öncelikle hepinize merhaba elimde görselde olan bir sistem var görsel haricinde 8 gb ram ve işlemci olaraktan Intel pentium 44-46 gibi bir serisi olan bir işlemci var tek hatırladığım 2 çekirdek olduğu, bu sistemi nasıl yükseltmeye başlamalıyım 1600×900p monitörde kullanacağım bir süre Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle
Kardeşim herkes sırasıyla power değiş disk değiş vs diye diye baştan aşağı herşeyi değişmeni söyleyecektir onun yerine, bu kasayı güzelce temizle 6. 7.nesil 600-900tl arası i5 işlemci al tak kasaya ortalama 6500 7000 arası ilana ekliyorlar. Bu kasayı bu şekilde elden çıkar üstünede biraz ekle direk 12 13.nesil 8 9bin farkla sıfır rtx3060 veya 4060lı sistem rahatlıkla alırsın şuan karne tatili muhabbetine her yerde 12.nesil i3, 3x fanlı rtx3060lı sıfır kasalar 16bin, 12.nesil i5li olanları 18bin. Sendeki kasayı toplamak için yapacağın masraftan daha uyguna gelir.

arkadaşlar öncelikle hepinize merhaba elimde görselde olan bir sistem var görsel haricinde 8 gb ram ve işlemci olaraktan Intel pentium 44-46 gibi bir serisi olan bir işlemci var tek hatırladığım 2 çekirdek olduğu, bu sistemi nasıl yükseltmeye başlamalıyım 1600×900p monitörde kullanacağım bir süre Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle
Kardeşim herkes sırasıyla power değiş disk değiş vs diye diye baştan aşağı herşeyi değişmeni söyleyecektir onun yerine, bu kasayı güzelce temizle 6. 7.nesil 600-900tl arası i5 işlemci al tak kasaya ortalama 6500 7000 arası ilana ekliyorlar. Bu kasayı bu şekilde elden çıkar üstünede biraz ekle direk 12 13.nesil 8 9bin farkla sıfır rtx3060 veya 4060lı sistem rahatlıkla alırsın şuan karne tatili muhabbetine her yerde 12.nesil i3, 3x fanlı rtx3060lı sıfır kasalar 16bin, 12.nesil i5li olanları 18bin. Sendeki kasayı toplamak için yapacağın masraftan daha uyguna gelir.

RinDoChi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
317
İsim
Murat Cemal
Biraz bekle yeni çıkacak apu işlemcilere bak, o sisteme yapacağın en yüksek yatırım bile seni 1-2 sene ancak idare eder

Top Bottom