Neler Yeni

En İyi Kasa Fanını Arıyorum, Önerilerinizi Bekliyorum!

Aquinas

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Salih Kılıç
Instagram
slhklc0
Steam
https://steamcommunity.com/id/bimkasasi
Discord
Aquínas#2019
Bütçe
1500
Merhaba değerli DonanımArşivi Forum kullanıcıları.

Bilgisayar kasa fanı hakkında hiçbir bilgim olmadığı için bu konuyu açmak zorunda kaldım.

Arkadaşlarımdan Noctua markalı fanların çok iyi olduğunu ve soğutma konusunda çok iyi performans gösterdiği duyumunu almıştım fakat Amazon gibi yerlerde satılıp yurt dışından getirildiği için 1 ay beklemek istemiyorum.
Türk sitesi olarak sanalmarketim isminde bir site buldum ama en son aradığımda stoğun bug'a girdiğini söyleyip "stokta yok" olarak güncellemişlerdi. Sanırım onu alamayacağım.

Ülkemizde güvenilir bir site üzerinden satılan gerçekten kasayı soğuk tutabilecek güçlü bir fan arıyorum.

RPM olarak 1200 veya 3000 falan ne kadar güçlüdür inanın bilmiyorum. 10db, 14db falan ne kadar seslidir onu da bilmiyorum bu yüzden bilen kullanıcıların yardımına ihtiyacım var.

Ufak bir araştırma yaptığımda karşıma çokça sayıda Arctic markalı kasa fanları çıktı. Bu marka veya ürettikleri fan ne kadar bilmiyorum yardımınız gerekli.

Bütçe konusunda tanesi1700, 3000TL gibi bir fiyat sunmadığınız sürece alabilecek durumum var.

Kullanmış olduğum kasa NZXT H510 Elite Siyah CA-H510E-B1 Tempered Glass Siyah Mid-Tower Kasa

Bir YouTube kanalının hazır pc videosunda kampanyalı almıştım ve kasa ile birlikte öndeki 2 fan yuvasının 1 tanesi dolu şekilde; arka tarafında da haliyle 1 adet egzoz fanı ile gelmişti.
Ön tarafındaki fan yuvasının üstü boş, kasanın üst tarafında arkalara doğru da 1 adet fan boşluğum var ve fan takılabilir.

Tabii fan alırken fan çoklayıcı gibi bir ürün de almam gerekiyo ve bu konuda da yardımınıza ihtiyacım var.

Birkaç fan buldum HepsiBurada'da ama nasıl bir farkları var veya bunlardan daha güçlü ve uygun fan var mı bilmiyorum önerilerinizi bekliyorum.

Benim bulduğum fanlar hakkında yorum ve önerinizi bekliyor olacağım, şimdiden teşekkürler.

Arctic P8 Pwm Pst 8 cm Siyah Kanatlı 3000RPM Kasa Fanı (AR-ACFAN00150A)

Arctic P12 PWM PST 120 mm Siyah Kasa Fanı(ACFAN00120A)

Arctic F9 Pwm Pst 9 cm Siyah Kanatlı Kasa Fanı (AR-ACFAN00214A)

ahmetmelihalemdar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
708
İsim
Ahmet Melih Alemdar

Bilgisayar kasa fanı hakkında hiçbir bilgim olmadığı için bu konuyu açmak zorunda kaldım.

Arkadaşlarımdan Noctua markalı fanların çok iyi olduğunu ve soğutma konusunda çok iyi performans gösterdiği duyumunu almıştım fakat Amazon gibi yerlerde satılıp yurt dışından getirildiği için 1 ay beklemek istemiyorum.
Türk sitesi olarak sanalmarketim isminde bir site buldum ama en son aradığımda stoğun bug'a girdiğini söyleyip "stokta yok" olarak güncellemişlerdi. Sanırım onu alamayacağım.

Ülkemizde güvenilir bir site üzerinden satılan gerçekten kasayı soğuk tutabilecek güçlü bir fan arıyorum.

RPM olarak 1200 veya 3000 falan ne kadar güçlüdür inanın bilmiyorum. 10db, 14db falan ne kadar seslidir onu da bilmiyorum bu yüzden bilen kullanıcıların yardımına ihtiyacım var.

Ufak bir araştırma yaptığımda karşıma çokça sayıda Arctic markalı kasa fanları çıktı. Bu marka veya ürettikleri fan ne kadar bilmiyorum yardımınız gerekli.

Bütçe konusunda tanesi1700, 3000TL gibi bir fiyat sunmadığınız sürece alabilecek durumum var.

Kullanmış olduğum kasa NZXT H510 Elite Siyah CA-H510E-B1 Tempered Glass Siyah Mid-Tower Kasa

Bir YouTube kanalının hazır pc videosunda kampanyalı almıştım ve kasa ile birlikte öndeki 2 fan yuvasının 1 tanesi dolu şekilde; arka tarafında da haliyle 1 adet egzoz fanı ile gelmişti.
Ön tarafındaki fan yuvasının üstü boş, kasanın üst tarafında arkalara doğru da 1 adet fan boşluğum var ve fan takılabilir.

Tabii fan alırken fan çoklayıcı gibi bir ürün de almam gerekiyo ve bu konuda da yardımınıza ihtiyacım var.

Birkaç fan buldum HepsiBurada'da ama nasıl bir farkları var veya bunlardan daha güçlü ve uygun fan var mı bilmiyorum önerilerinizi bekliyorum.

Benim bulduğum fanlar hakkında yorum ve önerinizi bekliyor olacağım, şimdiden teşekkürler.

1 ay önce bunları aldım. Fanlar PWM. 1500rpm. Hem argb hem de fan kablosu birbibe geçmeli olarak bağlanıyor. 2 paket almıştım. Genel olarak hem soğutması hem ses seviyesi F/P. Site de güvenilir

Mesaj otomatik birleştirildi:

bu fan performans olarak çok iyi hem kasa fanı hemde işlemci üzerine takabilirsiniz.

AirLife

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,041
İsim
Yunus Şahin
AkasaViper’lar da hava üfleme konusunda çok iyidir. Onlara bakabilirsin.

Aquinas

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Salih Kılıç
Instagram
slhklc0
Steam
Discord
Aquínas#2019
1 ay önce bunları aldım. Fanlar PWM. 1500rpm. Hem argb hem de fan kablosu birbibe geçmeli olarak bağlanıyor. 2 paket almıştım. Genel olarak hem soğutması hem ses seviyesi F/P. Site de güvenilir
Link olarak verdiğim 3000RPM'lilerden daha mı iyidir, yani 3000RPM daha iyi olmaz mı mantıken

bilisimsportan bak hocam 120de olur be quiet al deme sebebim sessizlikte yuksek performans saglamasi
maksimum hızda bile yalnızca 37.3dB ile çalışır diyor, fazla değil mi bu değer acaba

corez

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
109
İsim
Mert Uysal
Link olarak verdiğim 3000RPM'lilerden daha mı iyidir, yani 3000RPM daha iyi olmaz mı mantıken

maksimum hızda bile yalnızca 37.3dB ile çalışır diyor, fazla değil mi bu değer acaba
o linki yanlis atmis olabirim ben 140lik 1k rpmligini kullaniyorum ana kart sesini duyuyorum fan sesi diye birsey yok

ahmetmelihalemdar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
708
İsim
Ahmet Melih Alemdar
3000 rpm çok yüksek bi rakam. Max. Hızda sesten duramazsın. Ben alırken Arctic P12 PST olani alacaktım ama kasa fanı en nihayetinde çok da fazla para harcamak anlamsız.
Anakarta bağlayıp hız kontrolü yaptığım icin max. %40-50 lerde calisiyor yani 750-800 rpm.
Önde 3 içeri, üste 3 ve arkada 1 egzoz olmak üzere 4 egzoz kasayi yeterince soğutuyor

Aquinas

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Salih Kılıç
Instagram
slhklc0
Steam
Discord
Aquínas#2019
3000 rpm çok yüksek bi rakam. Max. Hızda sesten duramazsın. Ben alırken Arctic P12 PST olani alacaktım ama kasa fanı en nihayetinde çok da fazla para harcamak anlamsız.
Anakarta bağlayıp hız kontrolü yaptığım icin max. %40-50 lerde calisiyor yani 750-800 rpm.
Önde 3 içeri, üste 3 ve arkada 1 egzoz olmak üzere 4 egzoz kasayi yeterince soğutuyor
işte bendekinde Önde 2 içeri, üste 1 ve arkada 1 var. Öndeki fanlardan biri takılı, 2. 'si ve üstteki 1 tanesi boş. En azından görebilmek adına 2 tane iyisinden almak istiyorum. Kasanın önde 1 fanı olduğu için ön taraf serin ama kasanın üstüne dokunduğumda resmen cehennem gibi yanıyo, az daha sıcak olsa elimi yakacak o derece.

CS2 sırasında bazen iki monitörümü de kapatıyor, bilgisayar çalışıyor ama ekran yok ve arkadaki discord falan hepsi kapanıyor, oyunun arka plan sesi çalmaya başlıyor ve ben pcyi güç tuşundan basılı tutup kapatana kadar böyle devam ediyor. Bu durumun kasa sıcaklığından kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Sanki kasa kendini korumaya alıp bazı şeyleri kapatıyor gibi. Umarım fanları aldıktan sonra bu sorunum ortadan kalkar. Palit GameRock RTX 3070 kullanıyorum ekran kartı olarak.

Maksimum 1 haftaya hayırlısıyla yukarıda önerilen Be Quiet BL083 PURE WINGS 2 140mm 4 Pin PWM Kasa Tahliye Fanı'ndan 2 adet almayı düşünüyorum. Satın alıp sonucu gördüğümde buraya tekrar yazarım, en azından ihtiyacı olup arayış içinde olan kullanıcılar bu fanın ne kadar iyi olup olmadığını görebilir.

Önerileriniz için teşekkür ederim.

Bu süre zarfında daha iyisini önerebileceğini düşünen varsa önermesini rica ederim, belki satın almadan önce daha iyisini görüp ona yönelebilirim. Şimdiden teşekkürler.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
934,047
Üyeler
146,622
Son üye
kaiserlicht