Neler Yeni

en kolay zayıflama nasıl yapılır

BURAKARMAĞAN

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
222
İsim
burak armağan
boy: 175
kilo: 115
arkadaşlar merhabalar ben biraz kilolu birisiyim ve artık zayıflamak istiyorum ve öğünlerim olarak sabah 9.30 kahvaltı 13.00 öğle yemeği 19.30 - 20.00 arası akşam yemeği bu şekilde günlük öğünüm oluyor ve artık cidden zayıflamak istiyorum benim neler yemem gerek ufaktan göğüsde çıkmaya başladı artık çok sıkılıyorum birde mesleğim gereği gün boyu pc başındayım bana yardımcı olacak birisi varsqa çok iyi olur

samaras00

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,400
İsim
veli gok
İlgilendiği Kategoriler
TEKNOLOJİ
Chatgpt cevabı

Kilo vermek için sağlıklı ve dengeli bir yaklaşım izlemek önemlidir. İşte bazı temel adımlar:

1. **Sağlıklı Beslenme**:
- İşlenmiş gıdaları azaltın ve taze sebze, meyve, tam tahıllar, protein kaynakları (balık, tavuk, baklagiller) tüketin.
- Şeker ve tuz alımını sınırlayın.
- Porsiyon kontrolüne dikkat edin.

2. **Düzenli Egzersiz**:
- Haftada en az 150 dakika orta yoğunlukta aerobik egzersiz yapın (yürüyüş, koşu, bisiklet).
- Kas gücünü artırıcı egzersizler ekleyin (ağırlık kaldırma, yoga).

3. **Düzenli ve Yeterli Uyku**:
- Her gece 7-9 saat uyumaya çalışın.
- Düzenli uyku saatleri belirleyin.

4. **Stres Yönetimi**:
- Stresi azaltmak için meditasyon, yoga veya derin nefes alma tekniklerini deneyin.

5. **Su Tüketimi**:
- Günlük yeterli miktarda su için (genellikle 2-3 litre).

6. **Destek Alın**:
- Bir diyetisyen veya beslenme uzmanından kişisel bir plan oluşturmasını isteyin.
- Mümkünse bir spor eğitmeni ile çalışarak size uygun bir egzersiz programı hazırlayın.

7. **Gerçekçi Hedefler Koyun**:
- Kısa süreli aşırı diyetlerden kaçının, sürdürülebilir ve uzun vadeli hedefler belirleyin.

Unutmayın, herkesin vücut yapısı ve ihtiyaçları farklıdır, bu yüzden size en uygun yöntemi bulmak için profesyonel birinden yardım almanız faydalı olabilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Duran Yürekli
bende 1.83 boy 100 kiloyum eve 1 ay önce koşu bandı aldım günde yarım saat hızlı yürüyüp koşuyorum 4 kilo verdim tabii spor kilo vermede %25 i %30'u oluşturuyor önemli olan kalori sayımı yapmak ben günde 1500 kalori alıyorum. birde hızlı kilo vermemen lazım bu sefer yağ değil kas yakarsın ve metabolizman çok yavaşlar böylece hiç kilo veremezsin.

Son düzenleme:
Hocam size tavsiyem bende 24 yaşındayım bakın 3-4 hafta şeker tüketmeyin (Şekeriniz düşerse şeker oranı az olan bir şey yiyebilirsiniz) dediğim gibi 3-4 hafta şeker tüketmeyin her gün 4 set 10 tekrar mekik 20x1 dakika plank 3 set 25 tekrar bacak indirip kaldırma birde 4 set 12 tekrar squat yaparsanız 3-4 hafta sonra biraz zayıflama Gerçekleşebilir gerçekleşemeyedebilir yani kişiye göre değişiyor ama az çok bir değişim yaşanır illaki ama eğer çok olmazsa 1-2 ay sonra net zayıflarsınız ben denedim oldu. Ama 2 ay sonra oldu benim ki.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
990,847
Üyeler
156,687
Son üye
lama