Neler Yeni

Yardım Eski Anakarta NVME M.2 SSD Takmak?

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
515
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
Merhaba arkadaşlar. Eski bir masaüstü bilgisayarım var. Elime bir tane WD 512 GB NVME M.2 SSD geçti. Bunu nasıl anakarta takabilirim?

Anakart: GA-P31-S3G
SSD: WD PC SN740 SDDPNQD-512G-1102

Hakan06

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
452
İsim
Hakan Keser
Merhaba arkadaşlar. Eski bir masaüstü bilgisayarım var. Elime bir tane WD 512 GB NVME M.2 SSD geçti. Bunu nasıl anakarta takabilirim?

Anakart: GA-P31-S3G
SSD: WD PC SN740 SDDPNQD-512G-1102
Anakart çok eski. M2 desteği de yok. Çevirici ile kullansanız da performans alamazsınız veri yolları kapasitesi yetmez. Düzgün çalışacağının da bir garantisi yok. Çevirici ile belki kullanabilirsiniz ama.

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
515
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Anakart çok eski. M2 desteği de yok. Çevirici ile kullansanız da performans alamazsınız veri yolları kapasitesi yetmez. Düzgün çalışacağının da bir garantisi yok. Çevirici ile belki kullanabilirsiniz ama.
Hocam zaten bendeki HDD düzgün çalışmıyor, o yüzden her türlü faydalı olacak. Bunu nasıl takabilirim önemli olan soru o. Birkaç dönüştürücü buldum ama emin olamadım. Sizce bu çalışır mı benim anakartta?

Hakan06

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
452
İsim
Hakan Keser

Drsağbırakmayan

80+ Bronze
Hocam zaten bendeki HDD düzgün çalışmıyor, o yüzden her türlü faydalı olacak. Bunu nasıl takabilirim önemli olan soru o. Birkaç dönüştürücü buldum ama emin olamadım. Sizce bu çalışır mı benim anakartta?

Bu ürün ile SSD kullanırız ama ilk kurulumda belki driver isteyebilir genelde win10 tanıyor ama emin değilim

Aykut D.

80+ Gold
Pci ex x1 yuvasına takip depolama olarak kullanabilirsin ama windows boot olarak kullanamazsın boot etmez . Boot etmemesi anakartin eski olması değil pci giriş olmasından kaynaklı. M2 to sata cevirici araştır. Sata 2 olması lazm o anakartta yaklaşık 300 350 mb/sn band genişliği sinirina takılırsın ama harddiskten kat kat iyi olacaktır.

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
515
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
Bu ürün ile SSD kullanırız ama ilk kurulumda belki driver isteyebilir genelde win10 tanıyor ama emin değilim
Hocam Win 10 kullanıcam evet.

Pci ex x1 yuvasına takip depolama olarak kullanabilirsin ama windows boot olarak kullanamazsın boot etmez . Boot etmemesi anakartin eski olması değil pci giriş olmasından kaynaklı. M2 to sata cevirici araştır. Sata 2 olması lazm o anakartta yaklaşık 300 350 mb/sn band genişliği sinirina takılırsın ama harddiskten kat kat iyi olacaktır.
Hocam boot etmesi lazım. Depolama olarak kullanmak istemiyorum. Bence de her türlü harddiskten iyi olur. M.2 to SATA var aslında baya ama bu NVME olduğu için NVME to SATA bulmakta zorlanıyorum.

Drsağbırakmayan

80+ Bronze
Hocam Win 10 kullanıcak evet.
Sata çevirici kullanın ben pci-e ile boot yapabilirmi emin değilim @Aykut D. Daha net cevap vermiş

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
515
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji

Aykut D.

80+ Gold

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
515
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
İsmail tpc kanalına bir bak nvme ssd modlu bios yapıyor eski anakartlara. Blog sayfasına bir goz at

Mesaj otomatik birleştirildi:

Sata olanlar boot etmiyor sanirsam.
Hocam sanki bu NGFF olanın da bağlantı şekli çok garip gibi, nasıl takılacak ki bu?

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
515
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
Arkadaşlar bu anakart kesin NVME SSD'den boot edilmez mi? Eğer öyleyse boşuna adaptör fln aramayım.

Top Bottom