Neler Yeni

ESKİ HARDDİSKİ YENİ PC YE TAKMAK.

Yasin Çınar

80+ Bronze
MERHABA. GEÇEN ZAMANLARDA BİR PC ALDIM VE ESKİ PC DEKİ HARDDİSKİ YENİ PC YE TAKMAK İSTİYORUM.(TAKACAĞIM HARDDİSK ESKİ SAYILMAZ WD NİN 2 TB LİK VERSİYONU) YENİ PC DE WİNDOWS 10 PRO VAR VE TAKACAĞIM HARDDİSKİN İÇİNDE WİNDOWS 7 VAR. TAKACAĞIM HARDDİSKİ SIFIRLAMAK İSTİYORUM AMA ESKİ HARDDİSKTEKİ WİNDOWSU HERHANİ BİR ŞEY OLMADAN NASIL SİLEBİLİRİM? HERHANGİ BİR İŞLETİM SİSTEMİ ÇAKIŞMAZLIĞI OLMAZ HERHALDE. VE BU İŞLEMİ YAPARKEN İÇİNDEN HER ŞEYİ SİLMEK İSTİYORUM HARDDİSKİ YENİ ALMIŞ GİBİ İÇİNDE HİÇ BİR ŞEY OLMADAN KULLANMAK İSTİYORUM. YARDIM EDENLERE ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.

Paveloyd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
126
İsim
Paveloyd
Sistemi yeni olandan boot et diğer HDD'yi biçimlendir.

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,606
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
Sendeki HDD'nin SATA olduğunu varsayıyorum, SATA veri kablosunun bir ucunu anakarta, diğer ucunu ise HDD'ye takıyorsun, sonra da PSU'ndan gelen SATA güç kablosunu takıyorsun, HDD çalışmaya hazır.
Sonra sistemi açtıktan sonra içerisinde Windows 10 olan diskinden boot ediyorsun.
Masaüstüne eriştikten sonra gerisi kolay zaten, Disk Yönetimi'ne girip tüm birimleri sileceksin, sonra yeni basit birim deyip geçeceksin.

Yasin Çınar

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
BENİM KORKUM YA PC ESKİ HARDDİSKİN İÇİNDEKİ WİNDOWS 7 Yİ AÇARSA ONU BIOS AYARLARDAN MI YAPIYORUZ
Mesaj otomatik birleştirildi:

YANİ BANA BOOT ETMEYİ AÇIKLAR MISINIZ

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,606
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
BENİM KORKUM YA PC ESKİ HARDDİSKİN İÇİNDEKİ WİNDOWS 7 Yİ AÇARSA ONU BIOS AYARLARDAN MI YAPIYORUZ
Korkacak bir şey yok, Windows 7'den boot ederse dünyanın sonu değil.
BIOS'tan veya direkt boot menüsüne girip içerisinde Windows 10 olan diskinden boot edeceksin.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
67,415
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Oncelikle CAPSLOCK kapatirsan seviniriz.

Top Bottom