Neler Yeni

Eski hdd ye format atmadan yeni pc ye takma

Lydian

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
serhat yavuz
Selam, yeni PC topluyorum ve 1-2 hafta içinde RAM kasa PSU alacağım elimde anakart (MSI B550 Carbon Wi-Fi) işlemci (R5 5600x) var. Ekran kartı ve SSD alana kadar elimdeki parçalarla idare edeceğim. Eski bilgisayarımda NVIDIA GT 630, ve 2TB HDD var işletim sistemim ve bütün bilgilerim, belgelerim ırtım vırtım hep bu HDD içinde enazından SSD alana kadar elimdeki HDD'ye format atmadan yeni PC'ye taksam işletim sistemini direkt çalıştırır mı ve tabii en önemlisi bilgilerime bir şeyler olur mu? Teşekkürler.

Hasan344

80+ Gold
Selam, yeni PC topluyorum ve 1-2 hafta içinde RAM kasa PSU alacağım elimde anakart (MSI B550 Carbon Wi-Fi) işlemci (R5 5600x) var. Ekran kartı ve SSD alana kadar elimdeki parçalarla idare edeceğim. Eski bilgisayarımda NVIDIA GT 630, ve 2TB HDD var işletim sistemim ve bütün bilgilerim, belgelerim ırtım vırtım hep bu HDD içinde enazından SSD alana kadar elimdeki HDD'ye format atmadan yeni PC'ye taksam işletim sistemini direkt çalıştırır mı ve tabii en önemlisi bilgilerime bir şeyler olur mu? Teşekkürler.
eski driverleri kaldırırsın ve yeni driverleri kurarsan sıkıntı olmaz.

Rilroalpt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
711
İsim
Eren Emirhan Tuner
Instagram
eren.emirhan_tuner
Steam
rilro59
Twitter
rilroalpt
Discord
Ril/Eren#2440
İşlemcini değiştirmişsin gibi düşün. İşlemcini değiştirirsen bilgisayarın aynı şekilde devam eder, bilgiler durur. Nasıl olsa bizim boot seçeneklerimiz depolama alanlarımız. Senin çalıştırdığın şey bilgisayarı boot ettiğin şey harddisk,ssd vb. O yüzden bir şey olmaz.

Lydian

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
serhat yavuz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
eski driverleri kaldırırsın ve yeni driverleri kurarsan sıkıntı olmaz.
O işlemi nasıl yapacağım tam olarak bilmiyorum yardımcı olabilir misin
Mesaj otomatik birleştirildi:

İşlemcini değiştirmişsin gibi düşün. İşlemcini değiştirirsen bilgisayarın aynı şekilde devam eder, bilgiler durur. Nasıl olsa bizim boot seçeneklerimiz depolama alanlarımız. Senin çalıştırdığın şey bilgisayarı boot ettiğin şey harddisk,ssd vb. O yüzden bir şey olmaz.
Hiçbir işlem yapmam gerekmiyor mu senden önce yazan arkadaş driver ları silersen bir sıkıntı olmaz demişti tam detaylı anlatabilirsen çok sevinirim.

Hasan344

80+ Gold

Hiçbir işlem yapmam gerekmiyor mu senden önce yazan arkadaş driver ları silersen bir sıkıntı olmaz demişti tam detaylı anlatabilirsen çok sevinirim.
eğer hddde win 10 veya 11 var ise ekran kartı driverini ddu ile silersen diğerleri otomatik yüklenir fakat ekran kartı driverini manuel kurmanızı öneririm.

Lydian

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
serhat yavuz
eğer hddde win 10 veya 11 var ise ekran kartı driverini ddu ile silersen diğerleri otomatik yüklenir fakat ekran kartı driverini manuel kurmanızı öneririm.
Anladım sadece ddu ile ekran kartı driver'larını sileceğim diğerleri otomatik oluyor değil mi bu arada windows 10 pro kullanıyorum

Hasan344

80+ Gold
Anladım sadece ddu ile ekran kartı driver'larını sileceğim diğerleri otomatik oluyor değil mi bu arada windows 10 pro kullanıyorum
diğerlerini büyük ihtimal windows 10 kendi değistirir. tabi ki tam format atsanız daha iyi olur ama idarelik kullanacaksanız böyle yapın.

Rilroalpt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
711
İsim
Eren Emirhan Tuner
Instagram
eren.emirhan_tuner
Steam
rilro59
Twitter
rilroalpt
Discord
Ril/Eren#2440

Driverları silsen de silmesen de hiçbir sorun olmaz, ama eski parçaların sürücüleri yeni sürücülerle uyumlu olmadığı için yeni parçaların sürücülerini yüklemen gerekir yüklemediğin sürece sürücüsüz gibi çalışırlar. Merak etme sen yeni parçalar geldiğinde bilgisayarını çok rahat bir şekilde açıp kullanabileceksin hiçbir şey yapmadan tek yapman gereken önceki parçalarının driverlarını silip -ki sanırım sadece ekran kartı driverı silinecek- yeni ekran kartının driverını yükleyeceksin. Bu işlemi DDU ile yapmanı öneririm.

Lydian

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
serhat yavuz
diğerlerini büyük ihtimal windows 10 kendi değistirir. tabi ki tam format atsanız daha iyi olur ama idarelik kullanacaksanız böyle yapın.
tamamdır çok çok teşekkür ediyorum

Top Bottom