Neler Yeni

Eski laptop'u yeni monitörüme nasıl bağlarım?

kavalende

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Kavalende Canım
Merhaba arkadaşlar,

Kendi oyun kasam için 165hz güzel bir monitör aldım. Daha önce şirketin verdiği laptop ve monitörü kullanıyordum ancak kendi monitörümü alınca şirketin verdiği monitörü boşa çıkartıp şirket laptop'unu da bu monitör'e bağlamak istiyorum.

Bu işlem için hiç bilmeyerek gidip bir tane hdmi to vga kablo dönüştürücüsü aldım ancak herhangi bir şekilde yeni monitörümde veya eski monitörümde bu dönüştürücü ile görüntü alamadım.

Laptop'da tek çıkış olarak VGA var. Benim kendi yeni nesil monitörüme bu laptop'u bağlayarak kullanabilmem için hangi cihazı almam gerekir?
Aktif, dinamik vs anlamıyorum direk kablo ismi iletebilirseniz güzel olur :)

Edit: PC'de mini-display port'da varmış. Bunun için hangisini almalıyım o da olabilir.

Mini display port ile pc'den çıkıp aparatın ucuna hdmi bağlayıp eski monitöre veya tv'ye girdiğimde aparat çalışıyor ama yeni monitör'de çalışmıyor. Sebebini bilen var mıdır?

İyi forumlar

Son düzenleme:

ouzz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
457
İsim
Oğuz Yaka
Instagram
ouz.y

kavalende

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Kavalende Canım
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Belirtilen ürünü aldım. Deneyip göreceğim.

kavalende

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Kavalende Canım
@ouzz Aparat geldi. PC'den mini display ile çıktım. HDMi kablo ile 165hz monitöre girdim görmüyor. Ancak aynı kombinasyonla TV'ye veya eski monitöre hdmi ile girince de görmüyor. Bunun sebebi nedir acaba?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Reis bu display port olayı çok yanlış anlaşıldı eğer mini HDMI girişi varsa şöyle bir dönüştürücü alabilirsin/eğer dediğin gibiyse şöyle bir şey alabilrisin https://www.amazon.com.tr/Alfais-Di...ini+displayport+to+hdmi&qid=1620057605&sr=8-1
Aparat geldi. PC'den mini display ile çıktım. HDMi kablo ile 165hz monitöre girdim görmüyor. Ancak aynı kombinasyonla TV'ye veya eski monitöre hdmi ile girince de görmüyor. Bunun sebebi nedir acaba?

kavalende

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Kavalende Canım
Bilen varsa yardım lütfen

Nvidia Mx130

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,805
İsim
Erdem
İlgilendiği Kategoriler
Futbol

kavalende

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Kavalende Canım
Daha önce deneyim edinmiş kişilerden yardım bekliyorum

Emocan2214

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
291
İsim
Emre

AlperBey0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
Ahmet Alper Aslan
Çoğu dönüştürücü çalışmıyor diye duymuştum ne kadar doğru bilmiyorum ama belki o da çalışmıyor olabilir
o heralde 100 de50 şan bence çünkü ben pc yi 23 nisanda topladım mönitörü yazın alcam wski 23 inçlik bir mönitor var onu kullanıyorum bir sıkıntı çıkmadı şımdiye kadar

Emocan2214

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
291
İsim
Emre
o heralde 100 de50 şan bence çünkü ben pc yi 23 nisanda topladım mönitörü yazın alcam wski 23 inçlik bir mönitor var onu kullanıyorum bir sıkıntı çıkmadı şımdiye kadar
Evet çalışmama oranı sanırım %50-%60 gibi bir şeydi.

Top Bottom