Neler Yeni

Eski laptopuma ssd önerisi lazım.

Kurapikki

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
234
İsim
Semih Kızılyel
Discord
Kurapikki#4166
İyi bayramlar arkadaşlar. Casper Nirvana C650.8550-8T40P-S-F marka/model eski bir laptopum var ve şuan hard disk sorunundan dolayı aşırı yavaş. Bilgisayarın içini açtığımda m2 yuvası buldum ama hangi m2 uyumlu en fazla kaç gb m2 destekler ve bu m2 nin okuma hızı ne olmalı gibi şeyler sormak istiyorum size. Bu konu hakkında hiçbir bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim.

✓Arda

80+ Gold
En İyi Cevap
1
İyi bayramlar arkadaşlar. Casper Nirvana C650.8550-8T40P-S-F marka/model eski bir laptopum var ve şuan hard disk sorunundan dolayı aşırı yavaş. Bilgisayarın içini açtığımda m2 yuvası buldum ama hangi m2 uyumlu en fazla kaç gb m2 destekler ve bu m2 nin okuma hızı ne olmalı gibi şeyler sormak istiyorum size. Bu konu hakkında hiçbir bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim.
M2'nin boyut standartı vardır, 22x80'den ya daha büyük, ya da daha küçük. Genelde kullandığımız m2'ler 22x80 standartındadır. Sizinki kaç?
Belki modeli internette aratınca yazar.
Laptop eskiyse Gen 4 destekleyeceğini düşünmüyorum. Gen 3 ve 22x80 ise öneri yaparız.

En İyi Cevap
3
Hocam eski ise m2 slotunda gb sınırıda vardır. Bence sata alın.

Kurapikki

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
234
İsim
Semih Kızılyel
Discord
Kurapikki#4166
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam eski ise m2 slotunda gb sınırıda vardır. Bence sata alın.
satalar biraz daha yavaş olduğu için biraz m2ye yönelmeyi düşündüm ama dediğin gibi uygun bir şey bulamazsam sataya yönelirim direkt.
Mesaj otomatik birleştirildi:

M2'nin boyut standartı vardır, 22x80'den ya daha büyük, ya da daha küçük. Genelde kullandığımız m2'ler 22x80 standartındadır. Sizinki kaç?
Belki modeli internette aratınca yazar.
Laptop eskiyse Gen 4 destekleyeceğini düşünmüyorum. Gen 3 ve 22x80 ise öneri yaparız.
hocam onu nasıl anlarız?

satalar biraz daha yavaş olduğu için biraz m2ye yönelmeyi düşündüm ama dediğin gibi uygun bir şey bulamazsam sataya yönelirim direkt.

hocam onu nasıl anlarız?
benim cümlenin kötülüğüne bak be. Hocam ölçülerini felan nasıl anlarım fotoğrafını atsam anlayabilir misiniz?

✓Arda

80+ Gold
En İyi Cevap
1

Kurapikki

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
234
İsim
Semih Kızılyel
Discord
Kurapikki#4166

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,012
İsim
Hasan
anladıım. Peki hard disk yuvasına sataları takarken herhangi bir şeye dikkat etmem gerekiyor mu?
Hayır HDD nasıl takıyorsan sata SSD de öyle.
M.2 slotunun fotoğrafını çek net görünecek şekilde ve buraya at. Bir de slotun üzerinde ölçüsü yazar genelde onu da okumaya çalış.
Ayrıca günlük kullanım ve oyun için M.2 nvme ssd ya da sata SSD neredeyse hiç farketmez.

Kurapikki

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
234
İsim
Semih Kızılyel
Discord
Kurapikki#4166
Hayır HDD nasıl takıyorsan sata SSD de öyle.
M.2 slotunun fotoğrafını çek net görünecek şekilde ve buraya at. Bir de slotun üzerinde ölçüsü yazar genelde onu da okumaya çalış.
Ayrıca günlük kullanım ve oyun için M.2 nvme ssd ya da sata SSD neredeyse hiç farketmez.
1651786332091.png

net değilse tekrardan daha iyi çekmeye çalışırım.Tekrardan yardımın için teşekkür ederim. Ayrıca bir tane de SSD önerir misiniz? 500 gb olursa daha iyi olur 800 TL'ye kadar çıkabilirim.

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,012
İsim
Hasan
Standart 2280 nvme SSD yuvası sanırım. Şu mesafenin arasını bir ökçün 8 cm civarında çıkması lazım.
SSD tavsiyesi için yeni konu açın derim. Fİyatlar biraz uçtu kaliteli bir ssd varsa indirimde takip edenler paylaşacaktır. Bu bütçeye 500 gb m.2 nvme ssd alabilirsiniz. Eğer bütçenize uymazsa güzel bir nvme ssd , Sata SSD almaktan çekinmeyin bir fark hissetmezsiniz performans konusunda. Her türlü HDD'den çok daha iyidir.
1651787150069.png

Kurapikki

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
234
İsim
Semih Kızılyel
Discord
Kurapikki#4166
Standart 2280 nvme SSD yuvası sanırım. Şu mesafenin arasını bir ökçün 8 cm civarında çıkması lazım.
SSD tavsiyesi için yeni konu açın derim. Fİyatlar biraz uçtu kaliteli bir ssd varsa indirimde takip edenler paylaşacaktır. Bu bütçeye 500 gb m.2 nvme ssd alabilirsiniz. Eğer bütçenize uymazsa güzel bir nvme ssd , Sata SSD almaktan çekinmeyin bir fark hissetmezsiniz performans konusunda. Her türlü HDD'den çok daha iyidir.
Alıntıyı görüntüle
çoook teşekkür ederim eline sağlık.

Top Bottom