Neler Yeni

Eski Samsung Laptop İçin Ram Yükseltme

Zegitos

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Hasan
Arkadaşlar iyi günler, iyi geceler. Elimde fi tarihinden kalma 12 senelik samsung laptop var. Konu başlığından da anlaşılacağı üzere, 4gb rami olan bu laptobun ramini 8 yapmak istiyorum. Sadece tarayıcı açıkken bile %80 ram kullanımlarını görüyorum. Birazcık mobilite için şart oldu gibi. Yurtta kaldığım için bu takoza mecbur kaldım. Biraz araştırma sonucu sanırım laptop maximum 8gb ddr3 1333mhz destekliyor. Fakat hem emin olamadım hem de laptoptaki tek bi slotun kaç gb desteklediğini bilmiyorum. Yani tek bi slota 8gb takabiliyor muyum bilemedim.(2 slot var) hem beni aydınlatıp hem de şu rami alabilirsin minvalinde yönlendirebilirseniz çok sevinirim. Teşekkür ediyorum.

i7-2670QM
laptop

Ekler

• cpu.PNG
    cpu.PNG
    28.4 KB · Hit: 26
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    16.9 KB · Hit: 29
  • motherboard.PNG
    motherboard.PNG
    18.3 KB · Hit: 32
  • spd.PNG
    spd.PNG
    19.6 KB · Hit: 31

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,510
İsim
Emre Zengin
Arkadaşlar iyi günler, iyi geceler. Elimde fi tarihinden kalma 12 senelik samsung laptop var. Konu başlığından da anlaşılacağı üzere, 4gb rami olan bu laptobun ramini 8 yapmak istiyorum. Sadece tarayıcı açıkken bile %80 ram kullanımlarını görüyorum. Birazcık mobilite için şart oldu gibi. Yurtta kaldığım için bu takoza mecbur kaldım. Biraz araştırma sonucu sanırım laptop maximum 8gb ddr3 1333mhz destekliyor. Fakat hem emin olamadım hem de laptoptaki tek bi slotun kaç gb desteklediğini bilmiyorum. Yani tek bi slota 8gb takabiliyor muyum bilemedim.(2 slot var) hem beni aydınlatıp hem de şu rami alabilirsin minvalinde yönlendirebilirseniz çok sevinirim. Teşekkür ediyorum.

i7-2670QM
laptop
4+4 GB yapabilirsin hocam. Bir slota 8 GB takamazsın.

Zegitos

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Hasan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
4+4 GB yapabilirsin hocam. Bir slota 8 GB takamazsın.
Teşekkürler hocam. Peki diğer söylediklerimde yanılıyor muyum? Doğruysa 2x4 1333 ddr3 ram bakmam gerekiyor ozaman. Bi öneriniz var mı? Bir de voltaj değeri çok farkediyor mu? şuan 2GB ramler 1.5V çekiyor. 2 tane 1.35lik taksam problem teşkil eder mi?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,510
İsim
Emre Zengin

Zegitos

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Hasan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,510
İsim
Emre Zengin
Teşekkür ederim. Sağ olasın. tek 8GB'tan pahalıya gelecek ama yapılacak bi şey yok demek ki. Şu voltaj konusunda da sorun yaşamam di' mi?
Yok yaşamazsın bu attıklarım 1.5 V olması gerek zaten. Önemli değil.

Top Bottom