Neler Yeni

Ethereum madencilik gelirleri hızla düşüyor

Shibou

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
938
İsim
Ali Efe
Ethereum’da merakla beklenen güncelleme gerçekleşti. Güncelleme ile birlikte Ethereum madencilik gelirleri de hızla düşüyor! İşte detaylar.

Yıllardır Ethereum 2.0 için yapılan hazırlıklar sonunda bitti. Geçtiğimiz gün yayınlanan Londra güncellemesi ile birlikte Ethereum için yeni bir dönem başladı.
Aslında güncelleme 4 Ağustos’ta gerçekleşecekti. Fakat kripto para piyasasında güncellemeler için belli bloklarda işlemler yapıldığı için asıl güncelleme 5 Ağustos’ta öğleden sonra gerçekleşti.

Peki güncelleme sonrasında madencilik gelirleri ne kadar azaldı? Malum güncellemeden önce madencilik gelirlerinde yüzde 30 oranında bir düşüş olacağı belirtiliyordu.

Güncelleme ardından yapılan analizlere de bakacak olursak tahminlerin büyük oranda doğru çıktığını söyleyebiliriz. Hali hazırda madencilik gelirleri, ETH bazında yüzde 30 oranında azalmış durumda.
Elbette burada önemli bir nokta var. Hali hazırda ETH fiyatı arttığı için madencilik gelirlerinin aynı olduğunu düşünebilirsiniz. Fakat madencilik gelirleri öyle ya da böyle ETH bazında azaldı. Dolayısıyla madenciler mevcut şartlarda 2X dolar kazanabilecekken aynı şekilde X dolar kazanmaya devam ediyorlar.

Ethereum gelirlerinin azalması sonrasında madencilerin farklı coinler kazıp kazmayacakları ise farklı bir merak konusu. Lakin mevcut şartlarda GPU madenciliğinin devam edeceğini söyleyebiliriz. Elbette diğer coinler ile yapılan madencilik büyük oranda ETH madenciliği kadar popüler olmayacaktır. Belki bu sayede ekran kartı fiyatları da biraz daha ucuzlayabilir.

kaynak: https://donanimgunlugu.com/ethereum-madencilik-gelirleri-hizla-dusuyor-278828

Ethereum'un fiyatı bence yıl sonuna kadar minimum 5-6 bini bulacağı için çok bir şey farketmeyecek bu güncelleme.
Sistem almak isteyenler 2-3 ay içinde alsın.
YTD

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,336
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
Mining, Trading, Kripto, Crack
Gelir yüzde 30 azalsa da eth şu anki fiyatının yüzde 30 değerinde yükselirse kazançlar dengelenmiyor mu ?
en kötü dediğin gibi 5-6k dan kapatırsa nötrlenmez mi ?

Mercedesbenz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
688
İsim
Arda Öztürk
Ethereum’da merakla beklenen güncelleme gerçekleşti. Güncelleme ile birlikte Ethereum madencilik gelirleri de hızla düşüyor! İşte detaylar.

Yıllardır Ethereum 2.0 için yapılan hazırlıklar sonunda bitti. Geçtiğimiz gün yayınlanan Londra güncellemesi ile birlikte Ethereum için yeni bir dönem başladı.
Aslında güncelleme 4 Ağustos’ta gerçekleşecekti. Fakat kripto para piyasasında güncellemeler için belli bloklarda işlemler yapıldığı için asıl güncelleme 5 Ağustos’ta öğleden sonra gerçekleşti.

Peki güncelleme sonrasında madencilik gelirleri ne kadar azaldı? Malum güncellemeden önce madencilik gelirlerinde yüzde 30 oranında bir düşüş olacağı belirtiliyordu.

Güncelleme ardından yapılan analizlere de bakacak olursak tahminlerin büyük oranda doğru çıktığını söyleyebiliriz. Hali hazırda madencilik gelirleri, ETH bazında yüzde 30 oranında azalmış durumda.
Elbette burada önemli bir nokta var. Hali hazırda ETH fiyatı arttığı için madencilik gelirlerinin aynı olduğunu düşünebilirsiniz. Fakat madencilik gelirleri öyle ya da böyle ETH bazında azaldı. Dolayısıyla madenciler mevcut şartlarda 2X dolar kazanabilecekken aynı şekilde X dolar kazanmaya devam ediyorlar.

Ethereum gelirlerinin azalması sonrasında madencilerin farklı coinler kazıp kazmayacakları ise farklı bir merak konusu. Lakin mevcut şartlarda GPU madenciliğinin devam edeceğini söyleyebiliriz. Elbette diğer coinler ile yapılan madencilik büyük oranda ETH madenciliği kadar popüler olmayacaktır. Belki bu sayede ekran kartı fiyatları da biraz daha ucuzlayabilir.

kaynak: https://donanimgunlugu.com/ethereum-madencilik-gelirleri-hizla-dusuyor-278828

Ethereum'un fiyatı bence yıl sonuna kadar minimum 5-6 bini bulacağı için çok bir şey farketmeyecek bu güncelleme.
Sistem almak isteyenler 2-3 ay içinde alsın.
YTD
Sistem almak istiyenlerin 2022sonu 2023 başına kadar beklemesi gerekiyor ki piyasa düzelsin yeni teknolojiler gelsin mining için ve stoklar çoğalsın.Alacaklar alsın yıl sonu patlıyacak gibime geliyor bu ethereum.YTD

Shibou

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
938
İsim
Ali Efe
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Gelir yüzde 30 azalsa da eth şu anki fiyatının yüzde 30 değerinde yükselirse kazançlar dengelenmiyor mu ?
en kötü dediğin gibi 5-6k dan kapatırsa nötrlenmez mi ?
İşte aynen öyle, bu fiyatlar şu an nimet gibi.
PC almak isteyenler 4.000 barajını geçmeden almalı.
ytd

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,336
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
Mining, Trading, Kripto, Crack
İşte aynen öyle, bu fiyatlar şu an nimet gibi.
PC almak isteyenler 4.000 barajını geçmeden almalı.
ytd
Açıkcası gelir düşüşünden nasılsa etkilenmedim yani kazancımda değişiklik olmadı kendi sistemimde mining yapıyorum.
Duruma göre 2. bi kart daha almayı düşünüyorum da eth'nin düşmesi pek işime gelmiyor haliyle piyasayı sıkı takip ediyorum :D

Shibou

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
938
İsim
Ali Efe
Açıkcası gelir düşüşünden nasılsa etkilenmedim yani kazancımda değişiklik olmadı kendi sistemimde mining yapıyorum.
Duruma göre 2. bi kart daha almayı düşünüyorum da eth'nin düşmesi pek işime gelmiyor haliyle piyasayı sıkı takip ediyorum :D
Genelde 15 ve üstü kartla mining yapanlar çok etkilendi, 3-5 kartla mining yapanlar için çok önemli bir güncelleme değil
En azından millet toplu kart almaya kalkışmaz bu güncelleme ile birlikte, kârların neredeyse yarısı gitti
İnsanların artık kolay kolay bu işe gireceklerini düşünmüyorum
Öyle aman aman bir güncelleme değil ama iyi oldu.

DeveloperRedneck

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,318
İsim
Kürşat

Belki bu sayede ekran kartı fiyatları da biraz daha ucuzlayabilir.
DA-G3 sistem aldım, 10 aydır sistem bekliyorum ben aldım ya şimdi fiyatlar tabana vurur. Türk halkına büyük yararım dokunduğu için mutlu, aldığım fiyatın çok altına düşerse de üzgün olacağım.

Shibou

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
938
İsim
Ali Efe
DA-G3 sistem aldım, 10 aydır sistem bekliyorum ben aldım ya şimdi fiyatlar tabana vurur. Türk halkına büyük yararım dokunduğu için mutlu, aldığım fiyatın çok altına düşerse de üzgün olacağım.
bende almadım diye çok üzülmüştüm, @rookie27 biliyor :)
Ama iyi ki beklemişim cidden düşüyor fiyatlar, çok mutluyum
Senin aldıgın sistem de çok iyi. Fiyatlar düşse bile seninki en düşük 7.500tl olur daha ucuzu olmaz
Yanına sıvı soğutma da alırsan tadından yenmez

DeH$et

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,173
İsim
Kaan Katırcı
İlgilendiği Kategoriler
Konu dışı.
Discord
KaanKa#3296
Sistem almak istiyenlerin 2022sonu 2023 başına kadar beklemesi gerekiyor ki piyasa düzelsin yeni teknolojiler gelsin mining için ve stoklar çoğalsın.Alacaklar alsın yıl sonu patlıyacak gibime geliyor bu ethereum.YTD
Seneye bu zamanlar düşünüyorum öngörünüzü söyler misiniz ytd şeklinde

Alper Arıkan

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Düşsün düşsün de 2023 başı pc ye bi upgrade yapalım :D

Mercedesbenz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
688
İsim
Arda Öztürk
Seneye bu zamanlar düşünüyorum öngörünüzü söyler misiniz ytd şeklinde
Yine bu senenin tekrarı olur gibime geliyor yaz dönemi hafif düşüş sert çıkışlar şeklinde ortalama 4-5k arası gider gibi düşünüyorum.YTD

MehmetV2

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,072
İsim
Mehmet emre börekçi
Gözünüz boyanmasın ileride adamlar ekran kartı ile 0.0000000000000000001 eth bile kazacak olsalar eth şuanda olduğundan çok yüksek bir yerde olacağı için gelirleri aynı olacak
fiyatların eski haline dönmesi için eth kazımının komple bitmesi yada ilginin aşırı azalması lazım

''Wolfred!ghT

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,418
İsim
''Wolfred!ghT
Tam tamına 4 yıldır pc alacağım.
Her seferinde bir şey çıkıyor.
Bu sene de ertelendi gibi.