Neler Yeni

Evin Elektrik tesisatı monitörde dalgalanma yapıyor

Rambo87

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Video izlerken dalgalanma yasiyorum ozellikle hareketli geçiş sahnelerinde. 2 farkli monitör 2 farkli PC denedim. Akla gelebilecek Windows olsun ekran karti ayarlari olsun her şeyi denedim. Fakat gordum ki sorun prizde. Eski bilgisayarim da ve monitörümde de oluyor.

Priz degiştirdim yine cozulmedi. Monitör ve kasanin guc kablolarini ayri prize taktim yine ayni.

Apartmanda oturuyorum topraklama olmayacagini dusunmuyorum lüks bir semtteyim. Sizce sorun ne olabilir
Hocam HZ ayarlar anahat belki 50 hz deyil. Yani 45 hz indi anda problem llur. Stabil durum gidiyor anahatin.
Volt sayisi yüksekse misal 230 volt max10% eklenir. Yani 253 volt gecemesiniz. Aynisi 207 volt low area gecemesiniz.
bu sadece volt durumu.
Lakin bi cable ne kadar uzun oldunda, o kadarda bi volt kaybi oluyor.
Buda mm2 cable durumuna bakar ve hangi sigorta eklenmis diye. Genelde b16 sigorta ekleniyor.
16 amper *20 metre cable uzunliku *2 ve bu olay 1.5 mm2 * 56 bölücen= 7.61 volt ediyor. Yani bu cable uzunlamasi baya yüksek. Bu cable max 15.3 metre olmali.
Böyle olaylara dikkat ettinde sorun olmaz.
senin system prizde bu stabil durumu tutamiyor ve iki ihtimalen fazla current ceyran cekmek istiyor. Yada voltaj sabit tutmsk istiyor. Ikisi bi ara geldinde böyle durumlar olur.
en kötü ihtimal ve en kolay durum. Priz kontrol et icinden ve belki vidasi problemlidir veya cable

Canx2

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
141
İsim
Can
İlgilendiği Kategoriler
Oyun,Sistem Toplamaları,Konu Dışı, Sohbet
Twitter
xlilcan
Discord
Canx2#9431
Hocam HZ ayarlar anahat belki 50 hz deyil. Yani 45 hz indi anda problem llur. Stabil durum gidiyor anahatin.
Volt sayisi yüksekse misal 230 volt max10% eklenir. Yani 253 volt gecemesiniz. Aynisi 207 volt low area gecemesiniz.
bu sadece volt durumu.
Lakin bi cable ne kadar uzun oldunda, o kadarda bi volt kaybi oluyor.
Buda mm2 cable durumuna bakar ve hangi sigorta eklenmis diye. Genelde b16 sigorta ekleniyor.
16 amper *20 metre cable uzunliku *2 ve bu olay 1.5 mm2 * 56 bölücen= 7.61 volt ediyor. Yani bu cable uzunlamasi baya yüksek. Bu cable max 15.3 metre olmali.
Böyle olaylara dikkat ettinde sorun olmaz.
senin system prizde bu stabil durumu tutamiyor ve iki ihtimalen fazla current ceyran cekmek istiyor. Yada voltaj sabit tutmsk istiyor. Ikisi bi ara geldinde böyle durumlar olur.
en kötü ihtimal ve en kolay durum. Priz kontrol et icinden ve belki vidasi problemlidir veya cable
farklı prizle de denedim hocam. x foruımunda aynı sorunu bire bir yaşayan bir arkadaş buldum dün geceden beri konuşuyoruz. ben sorunumu açıklayamıyordum sağolsun o soruna tam tanım koydu. ayrıyeten o 4 yıldır ugrasmasına ragmen çözememiş.

Sorun şu : İzlenen videolarda (tarayıcılar VLC vs. hepsi dahil) arka planda flulaşmalar, nesnelerin titremesi, sabit cismi haraketli bir kamera çekerken arka plandaki nesnelerde dahil olmak üzre kaya kaya kısa aralıklarla seri seri titremeler oluyor. Videolarda belirli yansımalar oluyor ama çok dikkatli bakınca belli oluyor. Bu olay bir süre sonra gözleri yoruyor. Full HD açtığım videolardaki berraklığı sanki 480 izliyormuş gibi alıyorsun. Oyunlarda ise en yüksek veya standart fpsleri alsam bile sürekli kasma hissi kasma hissi değil anı yaşıyorsun. Resmen kasıyor takıla takıla ateş ediyor. Ama fps + net ms harika.

denemediğimiz yol kalmadı. Arkadaş en son elektriksel nötr arızası oldugunu söyledi. hiçbir fikrim yok nasıl çözüleceği hakkında kaldık ortada.

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45

Canx2

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
141
İsim
Can
İlgilendiği Kategoriler
Oyun,Sistem Toplamaları,Konu Dışı, Sohbet
Twitter
xlilcan
Discord
Canx2#9431
Site kaç yaşında?
bilmiyorum hocam ama eski olacağını düşünmüyorum 1 yıl oldu taşınalı ayıptır söylemesi şayet kirası 1700 TL konya gibi bir şehirde üstelik belki öyle bi tahmin yapabilirsiniz hiç fikir sahibi değilim

AKSUTEP

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Asım Aksu
Sebep zayıf akım ve kuvvetli akım kablolarının yan yana olması olabilir.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
912,132
Üyeler
141,540
Son üye
mikeohearn
Top Bottom