Neler Yeni

Fabrika motor kusurlu araba

hayay

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Hayriye Ay
Fabrika motor kusurlu araba
Benim arabam. 07.09.2023 tarihinde alt geçitte kaldim servise çekici ile gidildi. İlk başta baskı balata yakmak yarım debriyaj gitmekle suclandim sarf malzeme balata bu yüzden ödeme yapacaksın denildi. İş emri açıldı arabayı alınca ödeme yapacağım ama motorda sorun var diye ısrar ettim . Hayır balata yakmışsın dediler bir yaşında 17 bin km araba hep düz yolda gittim. Balata değişince Kayseri servis motorda bir kusur olduğuna ikna olmuş. Bunu bana soylediler. Kesinlikle karteri acmayin motora dokunmayın size güvenim yok bilirkişi getireceğim dedim ve yazdim. Ertesi gün gittiğimde çoktan motor inmiş yenisi sipariş edilmiş. Benim onayima gerek yokmuş araba kusurlu zaten sana yenisini vereceğiz dediler bunu bekleyen başka insanlar var onları bu arabadan mahrum birakamayiz dediler. Geçen haftada motor değiştik gel arabanı al diye telefon actilar. Para istemiyorlar üstünede balata bedava değişecek dediler.Ben onarım istemedim kabul etmiyorum dememe rağmen arabani 7 emine koyarız oranın borcunu ödersin dediler. Arabayı almak zorunda kaldım ve alır almaz tekleyen aracı expere goturdum. Exper ücreti ödeyip diğer kusurlari öğrenince gerisin geri bir saat olmadan servise bıraktım . Baktılar evete sanziman yağ kaçağı var , evet sağ lastik üzeri kaput tirnak dediler. Tekrar onardilar. Onarım bitince tekrar expere ... Neyse motor numarası olması gereken yerde değil ve 3 satır olarak kendileri yazmış . TÜVTÜRK fatura ile gel ruhsat degisecek dedi. Faturada vermediler. Özür yok, sanki ben bilseydim motor kusurlu araba alirmiyidim. Bu süreç 7 eylulden bu yana sürdü. Oysa o kadar kibar ve naiflerdiki ne guzellemeler yapmislardi. Bekleyip görecektim onların dediğine göre doğuş otomotiv bana sıfır hatta daha lüks bir araba verecekti. Baba evladina böyle jest yapmaz dedim avukata gittim . Emek emek para bulup sıfır araba alımda masraf çıkmasın diye düşünmüştüm. Garanti kapsaminda serviste motor değiştiler kafalarına göre expere para verip hataları öğrenip geri servise gitmek bu yüzyılda normal midir? Sıfırda olsa experede baktirmak lazım ? Kaldıki bu motor kusuru motor açılmadan bilinmezmiş. Yasal itiraz sürem bitmeden hukuksal yolla hakkımı almaya niyet ettim. Allah utandırmasın herkese kazasız belasiz sürüşler dilerim. Saygılar sunarım..
Not. Lütfen beni bilmemezlikle suçlamayın kadın sürücüyüm.

Ekler

• IMG_20231023_161152_304.jpg
    IMG_20231023_161152_304.jpg
    328.2 KB · Hit: 61

Receb İvedik

80+ Bronze
fatura kesmemek ne demek ya dalga geciyorlar bence

hayay

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Hayriye Ay
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Fatura motorun faturası hani benim iznim olmadan değiştiler dedim ya . Onu istiyor TÜVTÜRK ama Kayseri Volkswagen vermiyor faturayı. Tuvturke gerek yok dediler. Bu arabanın muayenesi gelince ben ne yapacağım hem suçlu hem ihmalkar olan yine para ödeyen benmi olacağım. Vermesinler her yere yazdım. Ben istedim . Ben ne yapayım ben değişmeyin dedim bari değiştin projeyi ve fatura ver diyorum vermiyorlar. Dalga geçer gibi evet . İnanın çok üzgünüm

Top Bottom