Neler Yeni

Faiz artışı sonrası dolar sizce ne olur.Fiyatlar düşer mi?

Onur07

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
273
İsim
Onur
faiz artişi olacak dolar kısa süreli gerilicektir.tahminim 20 21 liraya kadar düşer. bu sürede fiyatlara yansır mı bu belli olmaz tabi dolar 25 lira üstünede atabilir kendini baskı var dolarda.

melidoas6

80+ Silver
Uzmanlara göre bu faiz doları oynatmayacak bile diyen var. 23₺ nin aşağısına düşmez muhtemelen

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,873
İsim
Mehmet Bozaklı
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar
faiz artişi olacak dolar kısa süreli gerilicektir.tahminim 20 21 liraya kadar düşer. bu sürede fiyatlara yansır mı bu belli olmaz tabi dolar 25 lira üstünede atabilir kendini baskı var dolarda.
23 de kalmasını bekliyorum.

Aybars Han

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,528
İsim
İsmi ismi.
Şu an bilmiyorum ama uzun vaadede Mehmet Şimşek iyi bir şey yapacağına eminim. Bir kere erdoğan seçeceği bakanı kendisini eleştiren hemde sert eleştiren birini seçdi. Yani eğer 5 sene içerisinde iyi bir refah yapılabilirse muhalifler bile yolsuzluklar vs. unutup tekrar erdoğanad dönebilir. Büyük ihtimal amacıda bu ne kadar eleştirsek de zeki adam.

mandog

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,263
İsim
Mertol
Şu an bilmiyorum ama uzun vaadede Mehmet Şimşek iyi bir şey yapacağına eminim. Bir kere erdoğan seçeceği bakanı kendisini eleştiren hemde sert eleştiren birini seçdi. Yani eğer 5 sene içerisinde iyi bir refah yapılabilirse muhalifler bile yolsuzluklar vs. unutup tekrar erdoğanad dönebilir. Büyük ihtimal amacıda bu ne kadar eleştirsek de zeki adam.
refah seviysei için düzelmesi gereken tek şey ekonomi değil ki doların 4 5 tlden 23 24e çıkarıp daha sonra tekrar 19 20ye indirmesi de başarı değil ebnim gözümde

marilyn

80+ Silver
abd faiz artışında duraksayacak diye tahmin ediyorum bizim merkez bankasıda güzel yönetir ise 5-6 ay içinde güzel sonuçlar göreceğimizi düşünüyorum umarım düşündüğüm gibi olur

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Bu işler beklenti işidir. Şuan çoğu kaynak 1000 baz puana yakın artış bekliyor. Eğer bu artış gelirse piyasa normal karşılar, daha az artarsa beklenti gerçekleşmez piyasa bunu olumsuz karşılar, veya bu miktardan da fazla artış olursa (hiç sanmıyorum) dolarda anlık bir geri çekilme olur.

Ahmet Sevinç

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,159
İsim
Ahmet Sevinç
bi arkadaş doların gene artacağını ama enfasyonun düşeceğini söylemişti

KAYA90543

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Muhammed kaya
Faizin düşmesini beklemiyorum dolar düşmeden de enflasyon düşebilir merkez bankası başkanı Hafize gaye erkan ve hazine maliye bakani Mehmet Şimşek in enflasyon ile mücadele konusunda başarılı olacağını düşünüyorum pandemide bile faizi indiren şimdimi arttırıcak

Top Bottom