Neler Yeni

Far Cry 3 Fps sorunu

themsblt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Mustafa Semih Bulut
Merhabalar dostlar bilgisayarımın özelliklerine göre Far Cry 3 için aldığım FPS değerleri aslında biraz garibime gitti.

İşlemci: i7-14700HX
Ekran Kartı: Nvidia RTX4070 8GB
Ram: 32 GB
Ek olarak oyun SSD'de kurulu.

Sıcaklık değerleri olarak ise GPU 50-60 derece arası, CPU ise 70-85 derece arasında gidip geliyor. Aldığım FPS değerleri ise 55-80 arası değişiyor çok yüksek ayarlarda. Benim anlamadığım RDR2 gibi bir oyunda en son ayarlarda 70 FPS stabil alırken Far Cry 3 gibi eski bir oyunda yazdığım FPS değerlerini almak beni şaşırttı. Bunun nedeni nedir sizce? Eski oyun olduğu için Nvidia sürücülerinin uyuşmaması veya oyun optimizasyonu gibi sorunlar olabilir mi?

xTURANN

80+ Bronze
Oyun eski olduğu için olabilir. Vsync gibi bir ayar açık olabilir.

Nereden aldın oyunu ?

themsblt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Mustafa Semih Bulut
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Oyun eski olduğu için olabilir. Vsync gibi bir ayar açık olabilir.

Nereden aldın oyunu ?
Vsync ayarları kapalı. Oyunu Epic Games üzerinden aldım ve Ubisoft'un kendi launcherından indirip oyuna giriş yaptım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aslında çok FPS takıntım olmaz oynar geçerim ama yani bu özelliklerde bir bilgisayarın bu değerleri vermesi hem hoşuma gitmedi hem bilgisayarımda acaba bir sorun mu var diye kuşkuya düşürdü.

xTURANN

80+ Bronze
Vsync ayarları kapalı. Oyunu Epic Games üzerinden aldım ve Ubisoft'un kendi launcherından indirip oyuna giriş yaptım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aslında çok FPS takıntım olmaz oynar geçerim ama yani bu özelliklerde bir bilgisayarın bu değerleri vermesi hem hoşuma gitmedi hem bilgisayarımda acaba bir sorun mu var diye kuşkuya düşürdü.
Monitörün, 144hz ve üstü ise evet, bu değerler saçma ve oyun deneyimini kötüleştirir. Launcher üzerinden oyun ayarlarına bak. Ayrıca oyunun menüsünden ayarları bi sıfırla bakalım, nasıl olacak değerler. Ayarların ultrada falansa, 55 - 80 normal olabilir. Eski ama grafikli oyun.

themsblt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Mustafa Semih Bulut
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dosyaları doğruladım fakat sonuç yine aynı. Sanırım oyun optimazyon kaynaklı bir sorun. Yapacak bir şey yok böyle oynayacağız sanırım.

Top Bottom