Neler Yeni

Çözüldü✓ Fareyi hareket ettirince FPS düşüyor

frudotz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
90
İsim
H. Arda Karabacak
İlgilendiği Kategoriler
İnternet
Discord
frudotz
Fikir veren herkese teşekkür ederim, sorunum çözülmüştür. :peepokalp:

Konuyu sonradan okuyanlar için şimdiye kadar yaptığım işlemleri sıralayayım;
  1. Bilgisayardaki kullanmadığım/gereksiz programları ve oyunları sildim.
  2. "temp", "%temp%", "prefetch", geri dönüşüm dosyaları ve indirilenler gibi gereksiz dosyaları temizledim.
  3. Disk temizleme üzerinden tüm seçenekleri seçerek güncellemelerden kalan kalıntıları temizledim.
  4. Bu bilgisayar üzerinden C'ye özellikler deyip Araçlar > Hata Denetimi > Denetle yaptım. (Bir şey çıkmadı.)
  5. Başlangıç uygulamalarını kontrol ettim ve sayılarını azalttım ve Microsoft Teams gibi kullanmadığım servisleri imha ettim.
  6. Güç planı ayarlarını kontrol ederken dengelide olduğunu görüp nihai performansa çektim.
  7. Konudaki arkadaşlarımızın önerisiyle fare sürücüsü üzerinden polling rate değerini düşürdüm. (tercihen 250)
Bunların dışında sürücülerinizin ve işletim sisteminizin güncelliğinden emin olmanızı öneririm daha önce de bu sorunu böyle aşmıştım.

Son düzenleme:

ReyMysterio619

80+ Bronze
Fikir veren herkese teşekkür ederim, sorunum çözülmüştür. :peepokalp:

Konuyu sonradan okuyanlar için şimdiye kadar yaptığım işlemleri sıralayayım;
  1. Bilgisayardaki kullanmadığım/gereksiz programları ve oyunları sildim.
  2. "temp", "%temp%", "prefetch", geri dönüşüm dosyaları ve indirilenler gibi gereksiz dosyaları temizledim.
  3. Disk temizleme üzerinden tüm seçenekleri seçerek güncellemelerden kalan kalıntıları temizledim.
  4. Bu bilgisayar üzerinden C'ye özellikler deyip Araçlar > Hata Denetimi > Denetle yaptım. (Bir şey çıkmadı.)
  5. Başlangıç uygulamalarını kontrol ettim ve sayılarını azalttım ve Microsoft Teams gibi kullanmadığım servisleri imha ettim.
  6. Güç planı ayarlarını kontrol ederken dengelide olduğunu görüp nihai performansa çektim.
  7. Konudaki arkadaşlarımızın önerisiyle fare sürücüsü üzerinden polling rate değerini düşürdüm. (tercihen 125)
Bunların dışında sürücülerinizin ve işletim sisteminizin güncelliğinden emin olmanızı öneririm daha önce de bu sorunu böyle aşmıştım.
Önemli değil hocam iyi günler dilerim...

Top Bottom