Neler Yeni

Yardım Fazladan CPU Kullanımı?

Jhii

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Çağatay Gündüz
Gözükmeyen bir CPU kullanımı var, neyden kaynaklı olduğunu gram bilmiyorum. Bilen varsa ve açıklarsa çok sevinirim.
1718582944635.png

mehmeths

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Mehmet Şimşek
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji, Bilgisayar ve Donanım, Yapay Zeka, Yazılım, Çevrebirimleri
Bunun tek sebebi olabilir, arka planda ekran kartının gücünü kullanan yazılım veya program olabilir.
Yada farklı sitelere vs girdiyse oralardan arka planda çalışan ve ekran kartını kullanan(mining) yapan virüs olabilir.
Bende de vardı, Kaspersky programını kurdum. Sonra birde Malwarebytes programı kullandım.
Malwarebytes tespit ettim ve sildim. Kaspersky tarama yaptım emin olmak için sonra sıkıntı kalktı.
Not: malwarebytes programı cidden işe yarar program bilgisayar arka planında çalışan virüsleri tespit ediyor direk.
Benim bilgisayarda 3 trojan, 2 tane mining virüsü, 1 tanede solucan gibi bir şey bulmuştu. Sildim sonra diğer program ile tarama yaptım emin olmak için.

Jhii

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Çağatay Gündüz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bunun tek sebebi olabilir, arka planda ekran kartının gücünü kullanan yazılım veya program olabilir.
Yada farklı sitelere vs girdiyse oralardan arka planda çalışan ve ekran kartını kullanan(mining) yapan virüs olabilir.
Bende de vardı, Kaspersky programını kurdum. Sonra birde Malwarebytes programı kullandım.
Malwarebytes tespit ettim ve sildim. Kaspersky tarama yaptım emin olmak için sonra sıkıntı kalktı.
Not: malwarebytes programı cidden işe yarar program bilgisayar arka planında çalışan virüsleri tespit ediyor direk.
Benim bilgisayarda 3 trojan, 2 tane mining virüsü, 1 tanede solucan gibi bir şey bulmuştu. Sildim sonra diğer program ile tarama yaptım emin olmak için.
GPU değil hocam, CPU. GPU buglanmış orada normalde kullanmıyor.

mehmeths

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Mehmet Şimşek
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji, Bilgisayar ve Donanım, Yapay Zeka, Yazılım, Çevrebirimleri
Resimden baktım ben GPU kullanımı %100 o yüzden öyle yazmıştım işlemci olarak söylüyorsan bilemedim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ama yinede virüs girmiş olabilir bi temizlemende fayda var. Dediğim programlara bak istersen ben kullanıyorum.

Jhii

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Çağatay Gündüz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Resimden baktım ben GPU kullanımı %100 o yüzden öyle yazmıştım işlemci olarak söylüyorsan bilemedim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ama yinede virüs girmiş olabilir bi temizlemende fayda var. Dediğim programlara bak istersen ben kullanıyorum.
Tamamdır teşekkürler.

Gözükmeyen bir CPU kullanımı var, neyden kaynaklı olduğunu gram bilmiyorum. Bilen varsa ve açıklarsa çok sevinirim.Alıntıyı görüntüle
Brave çok cpu yiyor diğer programlar da 0,10 kullanıyordu hepsi toplanınca o oluyordur Braveyi kapatıp bak. Bir de görev yöneticisini ilk açtığında veya başka bir şeyi açınca anlık ekran kartı kullanımın peek atar ikinci herhalde performans sekmesinden dalgalanmaya bakın

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
934,047
Üyeler
146,622
Son üye
kaiserlicht
Top Bottom