Neler Yeni

FC24, Çift kol görme sorunu (Ghost Controller)

nazmy6

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
115
İsim
Nazmi Kaan
Merhaba arkadaşlar, düne kadar böyle saçma bir sorun yaşamazken bugün oyun oynanamaz hale geldi.
Fifayi açtığım zaman bilgisayara takılı tek kontrolcü olmasına rağmen Çift kontrolcu gözüküyor ve her hareketi 2 kere algılıyor ve bir çok tuşun işlevi değişmiş halde oluyor.
Xbox 9.Nesil gamepad kullanıyorum ve kolu başka oyunlarde denediğimde bir sıkıntı çıkmıyor.
Oyunu silip yükledim, driverlarını silip yükledim, steam girdisi vs. hepsini denedim 1 gündür sadece bununla uğraşıyorum ve bir çözüm bulamadım.

Ekler

• image_2023-12-27_043240294.png
    image_2023-12-27_043240294.png
    825.6 KB · Hit: 54

aragonattt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
658
İsim
Efe Kaya
Instagram
efekayakaya
Ben ds4 kullanıyorum bana da yapıyor arada ne tuşa bassam 2 kez algılıyor ds4 uygulamasını kapatıyorum açıyorum oyunu kapatıp açıyorum falan düzeliyor bi şekilde kolun bağlantısını komple kesiyorum arada bluetoothtan silip tekrar eşleştiriyorum falan her seferinde farklı bi şekilde düzeliyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kısaca sorun sende değil fc24te

nazmy6

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
115
İsim
Nazmi Kaan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben ds4 kullanıyorum bana da yapıyor arada ne tuşa bassam 2 kez algılıyor ds4 uygulamasını kapatıyorum açıyorum oyunu kapatıp açıyorum falan düzeliyor bi şekilde kolun bağlantısını komple kesiyorum arada bluetoothtan silip tekrar eşleştiriyorum falan her seferinde farklı bi şekilde düzeliyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kısaca sorun sende değil fc24te
Evet sorun Fifada ama bunun çözümü nasıl olacak? oyunu oynayamıyorum. Dün bir süre oynadım ve bilgisayarı kapattım aradan 30 dakika geçti bilgisayarı tekrar açtığımda bu sorunla karşılaştım. fifa kendisi mi düzelticek yani yeni patchimi bekliyeceğim anlamadım her sene pc de bir sorun cıkar mı bi oyunda ya 2024 e geldik :D

wruno

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
47
İsim
Onur Dogan
steam kontrolcu destegini kapatıp gir, olmazsada ds4 windows indir oradan baglan. ds4 windowsun ayarlarında bu olayı engellemek icin konulan bi yer vardı hide ... gibisinden.

aragonattt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
658
İsim
Efe Kaya
Instagram
efekayakaya
steam kontrolcu destegini kapatıp gir, olmazsada ds4 windows indir oradan baglan. ds4 windowsun ayarlarında bu olayı engellemek icin konulan bi yer vardı hide ... gibisinden.
arkadaş xbox kolu kullandığı için ds4 üzerinden bir çözüme ulaşamaz ama steamden oynuyorsan ordan kontrolcü ayarlarını kurcalamak da fayda var ben epicten oynuyorum o yüzden bişey diyemiyorum o konuda

wruno

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
47
İsim
Onur Dogan
arkadaş xbox kolu kullandığı için ds4 üzerinden bir çözüme ulaşamaz ama steamden oynuyorsan ordan kontrolcü ayarlarını kurcalamak da fayda var ben epicten oynuyorum o yüzden bişey diyemiyorum o konuda
her kumandada calısıyor diye biliyorum o program, adının ne oldugu onemli degil

Top Bottom