Neler Yeni

Fiber gücü evinizde, tip 7 saha dolabı ( Türk Telekom )

m3Tfps

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Metehan Kocaağa
Merhabalar, 1 Mart gibi telefonuma Türk Telekom tarafından gelen fiber gücü evinizde mesajı ile birlikte biraz çevrede gördüğüm çalışmalar ile birlikte mahallede fiber altyapı çalışmaları olduğunu gördüm. Mahalle dediğim aslında köyün bir kısmından ibaret, Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı yatırımla birlikte elektrik, su gibi birçok altyapı yenilendi. Köyün mahallesinde yapılan çalışmanın biraz dışında bina konutlarında oturuyorum. Santrale 600 metre uzaklıktayım ama 300 metre ileride konumlanan saha dolabına bağlıyım. O dolap fiber gücü evinizde mesajının geldiğinden bir 15 gün sonra kadar değişime uğradı ve eski dolabın yerine tip 7 kabin yapıldı. Türk Telekom'un kapsama haritası, altyapı sorgulama sitesinde mahallem 3 gün önce eklendi ve oturduğum binalar bugün itibari ile eklendi. Normalde altyapım/port hiçbiri gözükmüyordu tüm sitelerden sorgulatıyordum fiber altyapı çalışmalarını öğrendiğimden beri. Normalde 24 megabit HiperNet kullanıyorum halihazırda, bugün sorguladığım altyapım ise 50 megabit olarak güncellenmiş ve HiperNet gözükmeye devam ediyor. HiperNet'te araştırdığım kadarıyla santral/saha dolabına kadar fiber optik kablo gerisi bakır kablo şeklinde. Acaba sizce bundan sonraki süreç nasıl ilerler? Türk Telekom'u arayıp fikir almayı düşündüm fakat bir türlü müşteri hizmetlerinde doğru yere bağlanamıyorum iyi bir hizmetleri yok bu konuda. Hat değerlerim görsellerde belirttiğim gibi.

Ekler

• Screenshot_5.png
    Screenshot_5.png
    27.7 KB · Hit: 345
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
995,048
Üyeler
157,326
Son üye