Neler Yeni

Fiber kablo nasıl çekilir

codcubiri

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
740
İsim
Ömür
Şimdi biz normal vdsl internet kullanıyoruz fibere geçicez lakin evde bazı kafası geriler izin vermiyor sebebi doğalgaz borusun oradan delik açılması (sanki ev yıkılacak) neyse gelen adam cam kablo olduğu için çok hassas olduğunu bu sebepten dolayı içerden çekilmesi gerektiğini söyledi fiber kabloyu başka nereden çekebiliriz

Kürşat K.

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,911
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Mecburen oradan girecek veya binanın şaft boşluğu varsa oradan ben borunun oradan çekiyorum isteyen kişilere hiçbir sorunu da yok boru ile ilgisi yok çünkü

Akadir41

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
99
İsim
Abdülkadir İvenç
Instagram
akadirr1
Steam
Rinnflow
Twitter
aakadir_
Discord
Kadirr#4145
Reddit
Rinnflow
Şimdi biz normal vdsl internet kullanıyoruz fibere geçicez lakin evde bazı kafası geriler izin vermiyor sebebi doğalgaz borusun oradan delik açılması (sanki ev yıkılacak) neyse gelen adam cam kablo olduğu için çok hassas olduğunu bu sebepten dolayı içerden çekilmesi gerektiğini söyledi fiber kabloyu başka nereden çekebiliriz
bende eve çekerken doğalgazın ordan geçirdim fakat delme işlemi yapmadık. Sadece dış kapıdaki doğalgaz borusunun geçtiği yerdeki kapağı biraz çıkardık ve kabloyu geçirdik. Tertemiz bir şekilde duruyor orası.

codcubiri

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
740
İsim
Ömür
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bende eve çekerken doğalgazın ordan geçirdim fakat delme işlemi yapmadık. Sadece dış kapıdaki doğalgaz borusunun geçtiği yerdeki kapağı biraz çıkardık ve kabloyu geçirdik. Tertemiz bir şekilde duruyor orası.
Bakayım bir
Mesaj otomatik birleştirildi:

3.kattayız biz ve herhangi bir kapak falan yok

Kürşat K.

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,911
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Ben böyle çekiyorum evlere Kendi evimize böyle çektim

Ekler

• IMG_20231206_220925.jpg
    IMG_20231206_220925.jpg
    955.2 KB · Hit: 70
  • IMG_20231206_220911.jpg
    IMG_20231206_220911.jpg
    3.8 MB · Hit: 68

Reindi

80+ Silver
duvarın delinmesi lazım fiber kablonun içi böyle yumak tüy gibi değişik bir şey kabloya bastığın zaman at gitsin onu çöpe ve kanal kullanılması lazım

Kürşat K.

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,911
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Hocam bizim evdekiler duvar deldirmeye izin vermiyor onları ikna etmeye çalışıyorum havlıyolar 🤣 hayır evde bizim aile binası bu beyin nerden geliyor bilmiyorum
Çok saçma valla ne olmuş ufacık delik dolgu yapılıp kapanır ne var ki bunda 😄

Kürşat K.

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,911
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
İşte anlamıyolar internette yok şuan evde sinirim bozuluyor
Saçmalığa bak binada fiber var ama sizinkiler istemiyor çok garip valla bizimkiler bana hiç karışmaz valla istediğimi yapıyorum bizi bulaştırma ne yapıyorsan yap diyorlar 😂

codcubiri

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
740
İsim
Ömür
Saçmalığa bak binada fiber var ama sizinkiler istemiyor çok garip valla bizimkiler bana hiç karışmaz valla istediğimi yapıyorum bizi bulaştırma ne yapıyorsan yap diyorlar 😂
100mbs ye kadar destekliyor direk evin içinde kutu var ama ufacık delik açmaya izin vermiyorlar gizli gizli delicem en son ikna olmazlarsa

Kürşat K.

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,911
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
100mbs ye kadar destekliyor direk evin içinde kutu var ama ufacık delik açmaya izin vermiyorlar gizli gizli delicem en son ikna olmazlarsa
Ayn del gitsin valla bir iki kere kızarlar geçerler

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
958,053
Üyeler
151,162
Son üye
tirci737273
Top Bottom