Neler Yeni

fifa 19 r7 5700x sistemde takılma sorunu

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
vermek istemiyorum
Arkadaşlar merhaba;
3600 işlemci kullanıyordum; geçenlerde işlemci aldım yükseltmek için sistemime (5700X). Ancak şöyle bir sorun ile karşı kaşıyayım;
FIFA 2019 oyununda önceden 3600 işlemci ile Ultra ayarlarda yaklaşık 300 FPS'de yağ gibi akan oyun şimdi 5700X işlemci ile aynı sistemde, aynı ayarlarda 360 FPS almasına rağmen oyun içinde maçı oynarken sanki 25FPS de oynuyormuş gibi karelenerek geçiş yapıyor.
(Örneğin; topu ileri doğru atınca ekranda top pürüzsüz bir biçimde takip edilebilmesi gerek. Ancak sanki lag yapar gibi karelenerek, görüntü hafif kırılarak gidiyor.)
Ve işin asıl ilginç noktası şu; Ryzen Master programı ile oyun esnasında işlemciyi 2.7 GHz'ye sabitleyince 1.2 V'de oyun hemen hemen %90 oranında yağ gibi akıyor. Ancak tekrar işlemnci ayarlarımı varsayılan konuma alınca tekrar sorun geri geliyor.🧐
Neden olduğunu bir türlü bulamadım.
Diğer hiçbir oyunda problem yok. Misal sistemde D4 yüklü ve gayet düzgün çalışıyor. Hiçbir sorun yok.
Ben şahsen şunları denedim;
-ekran kartı ayarlarımı tek tek kurcalayarak denedim;
-İşlemciyi Ryzen Master ile birçok modda denedim(voltaj ve çeşitli hızlarda.). En iyi performansı 2.6 ile 3.2 GHz arası aldım;
-Farklı bir Windows sürümü ile denedim; 0 Windows yükledim;
-Yonga sürücülerini kaldırdım geri yükledim;
-Oyunu sildim geri yükledim;
-Oyun içerisinde farklı modlarda denemeler yaptım ama nafile(Ultra yerine high veya MSAA ayarları veya FPS, DirectX ayarları gibi);

Şu an kullandığım sistemin anakartı ASUS Prime B450 M-A II model. Yani zen; zen+ zen 2 destekli bir anakart.
Almış olduğum işlemci ise zen 3 mimarisine sahip.
Anakartı zen 3 mimarili bir anakart ile değiştirsem sizce sorun çözüme kavuşur mu?
Sorunun nereden kaynaklandığını gerçekten anlamadım. Ne yapabilirim? Yardımcı olabilecek var mı acaba? Teşekkürler.
Sistem bilgileri;
AMD 5700X işlemci
Sapphire RX 6600 ekran kartı
Kingston DDR4 3200 MHz 2x8 GB RAM
NVMe 500 GB Western Green disk
Windows 10 Pro

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,056
Üyeler