Neler Yeni

Filexy silver kasa çalışıyor ama klavye mouse ve ekrana güç gelmiyor

YusufShn01

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
636
İsim
Yusuf Emre Şahin
Arkadaşlar acil yardım klavye mouse ve ekrana enerji gelmiyor nedir sorun
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekran gelmiyor yani
Dostum sana genelleme bir çözüm üreticem maddeleri sırayla yap önce kasanın güç fişini çekip açma düğmesine bas fanlar 1-2 saniye döner durur sonra;
1- Anakartının sağ tarafında bir yerde PSU dan gelen 24 pinlik kablo var onu çıkar geri tak güzelce
2- Sol üst kısımda olması lazım yine PSU dan gelen 4 veya 8 pinlik kablo var onu çıkart geri tak
3-Ekran kartını yerinden çıkar güzelce yeniden tak
4- Ramlarin hepsini sök ama Ramlarin üzerinde soğutucu yoksa kenarlarından tutup çıkar
5- Söktüğün Ramlarin anakarta giren kısmı var sarı renkli orayı silgi ile nazikçe sil silgi tozlarını temizle üfleyerek
6- Ramlardan sadece birini seç anakarta tak bilgisayarı çalıştır eğer yine görüntü olmazsa diğer slottlari dene yine görüntü gelmezse diğer Rami takıp dene

Dahası  
Reaksiyon skoru
160
İsim
mustafa zabun
Dostum sana genelleme bir çözüm üreticem maddeleri sırayla yap önce kasanın güç fişini çekip açma düğmesine bas fanlar 1-2 saniye döner durur sonra;
1- Anakartının sağ tarafında bir yerde PSU dan gelen 24 pinlik kablo var onu çıkar geri tak güzelce
2- Sol üst kısımda olması lazım yine PSU dan gelen 4 veya 8 pinlik kablo var onu çıkart geri tak
3-Ekran kartını yerinden çıkar güzelce yeniden tak
4- Ramlarin hepsini sök ama Ramlarin üzerinde soğutucu yoksa kenarlarından tutup çıkar
5- Söktüğün Ramlarin anakarta giren kısmı var sarı renkli orayı silgi ile nazikçe sil silgi tozlarını temizle üfleyerek
6- Ramlardan sadece birini seç anakarta tak bilgisayarı çalıştır eğer yine görüntü olmazsa diğer slottlari dene yine görüntü gelmezse diğer Rami takıp dene
Yarın deneyeceğim kablolamadan hiç anlamıyorum

YusufShn01

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
636
İsim
Yusuf Emre Şahin
Yarın deneyeceğim kablolamadan hiç anlamıyorum
Ek olarak sisteminden bahset biraz çünkü eğer mesela a320 anakart ve ryzen 3. Nesil işlemci varsa bios uptadet olmadan görüntü alamazsın böyle bir durum söz konusu olabilir

Dahası  
Reaksiyon skoru
160
İsim
mustafa zabun
Ek olarak sisteminden bahset biraz çünkü eğer mesela a320 anakart ve ryzen 3. Nesil işlemci varsa bios uptadet olmadan görüntü alamazsın böyle bir durum söz konusu olabilir
Gigabyt b450 s2
Ryzen 5 3500x
Pny gtx 1660 süper
T force ddr4 2x 8 3200 mhz
Kingston a 2000 m2 500gb
Segate 1 tb hdd var sistemde hayla anlayamadım

Ek olarak sisteminden bahset biraz çünkü eğer mesela a320 anakart ve ryzen 3. Nesil işlemci varsa bios uptadet olmadan görüntü alamazsın böyle bir
Ekran kartını söktüm şimdi usb de bir sorun varmı diye ilk önce mouse in ışığı geliyor 3 5 saniye sonra o da gidiyor klavyeye hiç ışık gelmiyor

Pcden kablolamalardan anlıyorsan. Komple sök kendin tak.
Yarın yaptığımızda düzelirmi acaba internetten araştırdım herşeyden olabilir diyor

Son düzenleme:

EmrCPR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
693
İsim
Emre
Gigabyt b450 s2
Ryzen 5 3500x
Pny gtx 1660 süper
T force ddr4 2x 8 3200 mhz
Kingston a 2000 m2 500gb
Segate 1 tb hdd var sistemde hayla anlayamadım

Ekran kartını söktüm şimdi usb de bir sorun varmı diye ilk önce mouse in ışığı geliyor 3 5 saniye sonra o da gidiyor klavyeye hiç ışık gelmiyor

Yarın yaptığımızda düzelirmi acaba internetten araştırdım herşeyden olabilir diyor
Olabilir kablolamada sıkıntı vardır belki.

Top Bottom