Neler Yeni

fitnessda neyi yanlış yapıyorum?

Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
Halil arslan
arkadaşlar 1 aydır gidiyorum spora güzel bi program buldum hareketleri de düzgün yapıyorum kasları gerçekten yırtıyorum mesela bugün biseps günüyse çıkışta elim titriyor. beslenmemde gayet normal almam gereken kalori 2800 falan bende 2300 kalori alıyorum her gün 120 gram protein 300 gram karbonhidrat 70 gram yağ ama 1 ay önceki fotoğraflara bakıyorum nerdeyse hiç bir değişim yok yağ oranım değişmemiş yüzüm değişmemiş aksine kaldırdığım ağırlıklar azalıyor yada artmıyor anlamıyorum mesela bacakta 2. 3. haftalarda 110 kilo leg press rahat yaparken bugün 100kg zar zor yaptım her şeyi yapıyorum skinny fat bir vücudum var o yüzden kalori açığı yapıyorum ama proteini yüksek tutmama rağmen gelişim yok ilk ayın bitmesine 1-2 gün falan kaldı bırakmayı düşünmüyor değilim ya çok sinirim bozuluyor her gittiğimde o kadar beslenmeye verdiğim para salona aylık 150 lira boşuna para gibi düşünüyorum yanlış yaptığım bişey mi var kalori açığı yapmamalı mıyım? ama o zaman da çok yağlı olmaz mıyım? birde kalori açığı yapmama rağmen kiloda veremiyorum anlamadım bu işi ya spora başlamadan önce yemek yemiyodum resmen o zamanlar kaloriden haberim yoktu ama 1000 kaloriden azdır diye düşünüyorum aniden 2000 kaloriye çıktığım için mi böyle oluyor acaba kilo aldım çünkü başta 70 falandım şimdi tartıldığımda 71.5 olmuşum boyum 1.82 bu arada ( isteyene antrenman programımı ve beslenme programımı yazabilirim)
Mesaj otomatik birleştirildi:

youtubedeki fitnesscıların uzaktan eğitimlerini almayı da düşünüyorum sizce alınır mı ?

snowless

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
326
İsim
Mustafa Ödemiş
1 ayda gözle görüşür değişim olmaması cok normal dostum sıkma canını. 3 ayda baslar değişim.
Beslenme programını atabilir misin ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
187
İsim
Conqueror
Bu kadar kısa sürede bir değişim göremezsin bu spor uzun soluklu yapılmalı disiplini ve beslenme düzenini bozmadan azimle devam etmeni öneririm. En azından 3 ay sonra ufak ufak değişmeler görebilirsin. Eğer yine sonuç alamazsan yanlış yaptığın bir şeyler var demektir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
Halil arslan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
1 ayda gözle görüşür değişim olmaması cok normal dostum sıkma canını. 3 ayda baslar değişim.
Beslenme programını atabilir misin ?
kahvaltı: 3 yumurta,1 domates,125 gram peynir,2 yeşil elma
öğle yemeği(spordan sonra): 2 patates 3 yumurta
akşam yemeği: 3 tabak pilav 200 gram tavuk göğsü

BladeS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Doğukan
Daha önce spor geçmişin olmadığını varsayarak bir ayda öyle gözle görülür bir fark görememen gayet normal. Gelişim ilk 3 ve 6. aylarda gözle görülür şekilde olur. Kalori alıyorum yazmışsın fakat yağlı besinlerde de yüksek kalori var. Yediklerin tamamen yüksek yağ içeren şeylerse dediğin gibi vücudun yağlanacaktır. Kilonun 1.5-2 katı kadar protein ağırlıklı beslenmeye çalış. Kalori açığı oluşturmana gerek yok. Minimum 1 yıl spor geçmişin olmadan definasyon yapmanın hiçbir anlamı yok. Yeterli kas kütlen yoksa definasyon yapılmamalı.

ccc1233

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
172
İsim
Ahmet Mehmet
Boyunuzu,kilonuzu,antrenman programınızı,beslenmenizi,spor geçmişinizi, yağ oranınız gibi detaylardan bahseder misiniz ?

CemSultan01

80+ Bronze
arkadaşlar 1 aydır gidiyorum spora güzel bi program buldum hareketleri de düzgün yapıyorum kasları gerçekten yırtıyorum mesela bugün biseps günüyse çıkışta elim titriyor. beslenmemde gayet normal almam gereken kalori 2800 falan bende 2300 kalori alıyorum her gün 120 gram protein 300 gram karbonhidrat 70 gram yağ ama 1 ay önceki fotoğraflara bakıyorum nerdeyse hiç bir değişim yok yağ oranım değişmemiş yüzüm değişmemiş aksine kaldırdığım ağırlıklar azalıyor yada artmıyor anlamıyorum mesela bacakta 2. 3. haftalarda 110 kilo leg press rahat yaparken bugün 100kg zar zor yaptım her şeyi yapıyorum skinny fat bir vücudum var o yüzden kalori açığı yapıyorum ama proteini yüksek tutmama rağmen gelişim yok ilk ayın bitmesine 1-2 gün falan kaldı bırakmayı düşünmüyor değilim ya çok sinirim bozuluyor her gittiğimde o kadar beslenmeye verdiğim para salona aylık 150 lira boşuna para gibi düşünüyorum yanlış yaptığım bişey mi var kalori açığı yapmamalı mıyım? ama o zaman da çok yağlı olmaz mıyım? birde kalori açığı yapmama rağmen kiloda veremiyorum anlamadım bu işi ya spora başlamadan önce yemek yemiyodum resmen o zamanlar kaloriden haberim yoktu ama 1000 kaloriden azdır diye düşünüyorum aniden 2000 kaloriye çıktığım için mi böyle oluyor acaba kilo aldım çünkü başta 70 falandım şimdi tartıldığımda 71.5 olmuşum boyum 1.82 bu arada ( isteyene antrenman programımı ve beslenme programımı yazabilirim)

youtubedeki fitnesscıların uzaktan eğitimlerini almayı da düşünüyorum sizce alınır mı ?
3 ayda 7 kilo aldım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
Halil arslan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
antrenman programım:
pazartesi:Göğüs arka kol
bench press 3.10/dumble fly 4.10/butterfly 4.10
cable pushdown 6 set son 2 set drop/ overhead dumble ex. 3.12

salı:Sırt ön kol:
lat pulldown 4.10/cable row 4.10/barbell row 3.12
barbell curl 4.10/t bar curl 4.10

çarşamba: omuz
lateral raise 4.10/shoulder press 4.10/oturup kafayı dizlere koyup kolları açma 4.10/trapez 4.10

perşembe:bacak
leg press 4.10/ leg extension 6.10 son 2 drop/calf 4.10

cuma: ön kol arka kol aynı hareketler

Boyunuzu,kilonuzu,antrenman programınızı,beslenmenizi,spor geçmişinizi, yağ oranınız gibi detaylardan bahseder misiniz ?
antrenman ve beslenme programımı yazdım 1 aydır gidiyorum ondan önce hiç bir spor geçmişim yok yağ oranım yüzde 16

beskazalichinese

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
970
İsim
Sadettin Y
yazan var mı bilmiyorum, kendi adıma kilo verirken aldigim karbonhidratın %80ini spordan onceki ogunumde yerim. gunun geri kalani da diger besinleri tamamlarim. bir ayda da degisim beklemek garip kanka yavas yava solcak iş, herkesin genetigi ayni degil

RevenKalr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,192
İsim
Eren Bayram
Instagram
er3nbayram
Discord
revengeess

bence en az 3 ay büyük bir değişim beklememek gerek sabırlı ol biraz

Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
Halil arslan
Daha önce spor geçmişin olmadığını varsayarak bir ayda öyle gözle görülür bir fark görememen gayet normal. Gelişim ilk 3 ve 6. aylarda gözle görülür şekilde olur. Kalori alıyorum yazmışsın fakat yağlı besinlerde de yüksek kalori var. Yediklerin tamamen yüksek yağ içeren şeylerse dediğin gibi vücudun yağlanacaktır. Kilonun 1.5-2 katı kadar protein ağırlıklı beslenmeye çalış. Kalori açığı oluşturmana gerek yok. Minimum 1 yıl spor geçmişin olmadan definasyon yapmanın hiçbir anlamı yok. Yeterli kas kütlen yoksa definasyon yapılmamalı.
teşekkürler hocam anladım dediğinizi bir yıl kadar kalori açığı definasyon falan yapmak mantıklı değil.

peki beslenme ve antrenmanımda problem var mı sizce beslenmeyi değiştiricem illaki ama bunları ne kadar süre yapıyım ?

Son düzenleme:

.RBO.

80+ Silver
İlk 3 ay kendinde değişiklikler görürsün ağarlık artışı vs 6 ayda çevrendekiler görmeye başlar 1 senenin sonunda herkes sana diyetini sorar 😀bu iş sabır işi

Top Bottom