Neler Yeni

Fivem fps ve drop sorunu

AliMert37

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
359
İsim
Ali Mert Okuducu
Fiveme giriyorum ama fps 60ın üstüne çıkmıyor ve sürekli drop yiyorum çözümü var mı? Sistemim R5 3400G rx590 8gb ve 8 gb ram

Akut Yelmas

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
217
İsim
Eren Kozan
Monitör 60hz ise V-Sync açık kalmış olabilir ona bakın. Isınıp kısıtlıyormolabilir kendi de ısı ve kullanım değerlerine bakın.

AliMert37

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
359
İsim
Ali Mert Okuducu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Monitör 60hz ise V-Sync açık kalmış olabilir ona bakın. Isınıp kısıtlıyormolabilir kendi de ısı ve kullanım değerlerine bakın.
Yok 180hz monitörüm
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kullanım değerleri de ekran kartının 90a çıkıp tekrar düşüyor 0'a

Loading...

80+ Silver
Fiveme giriyorum ama fps 60ın üstüne çıkmıyor ve sürekli drop yiyorum çözümü var mı? Sistemim R5 3400G rx590 8gb ve 8 gb ram
Fivem kadar leş bir optimizeli bir oyun görmedim

Sana tavsiyem imkanın el veriyorsa rage multiplayere başlamak olur.

Marshal

80+ Bronze
En İyi Cevap
3
8GB Ram ile drop yemeniz çok normal. Ram'iniz yeterli değil. Üstteki arkadaşın dediği gibi oyunun görüntü ayarlarında V-Sync açıksa kapatın.

Loading...

80+ Silver
Bu arada Fivem için 8gb ram sıkıntı olabilir.
Olabilir değil, çok rahat olur sıkıntı. zaten doğru düzgün çalışmıyor

Son düzenleme:

AliMert37

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
359
İsim
Ali Mert Okuducu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
8GB Ram ile drop yemeniz çok normal. Ram'iniz yeterli değil. Üstteki arkadaşın dediği gibi oyunun görüntü ayarlarında V-Sync açıksa kapatın.
Arkadaşım 8gb ram ile drop yemeden oynuyor üstelik ekran kartı da benimki kadar güçlü değil.

Marshal

80+ Bronze
En İyi Cevap
3
Arkadaşım 8gb ram ile drop yemeden oynuyor üstelik ekran kartı da benimki kadar güçlü değil.
Arkadaşının grafik ayarları, çözünürlüğü vs. seninkiyle aynı mı? Bu tür ayarlarda kalite arttıkça ekran kartının belleğine yük bindiği kadar Ram'e de yük biner.

Ayrıca ekran kartının 8 GB olduğu bir sistemde 8 GB Ram bulunması ekran kartına büyük saygısızlık bence 😂. Bu şekilde ekran kartının performansını kısıtlıyorsun.

FatZeus

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
178
İsim
İlker Mutlu Fil
Fivem kadar leş bir optimizeli bir oyun görmedim

Sana tavsiyem imkanın el veriyorsa rage multiplayere başlamak olur.
Olay sadece fivemde bitmiyor dostum belki oynadığı sunucunun scriptleri boktan bunu bilemezsin :)

Loading...

80+ Silver
Olay sadece fivemde bitmiyor dostum belki oynadığı sunucunun scriptleri boktan bunu bilemezsin :)
Sunucu fark etmeksizin harita silinim duruyordu grafik paketi kurunca düzelttim. kime sorarsan sor fivem'in fps konusunda kötü.
herkes grafik paketi kurmak istemez.

FatZeus

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
178
İsim
İlker Mutlu Fil
Sunucu fark etmeksizin harita silinim duruyordu grafik paketi kurunca düzelttim. kime sorarsan sor fivem'in fps konusunda kötü.
Güncel halini bilmiyorum evet optimizesi harika demiyorum ama oynadığın sunucudan sunucuya değişir sistemi aşırı okeyde değil. Hoş sistemi iyi olup drop yiyenler var. Lakin bu scriptlerinde etkisi olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Katılıyorum optimize konusunda.

AliMert37

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
359
İsim
Ali Mert Okuducu
Güncel halini bilmiyorum evet optimizesi harika demiyorum ama oynadığın sunucudan sunucuya değişir sistemi aşırı okeyde değil. Hoş sistemi iyi olup drop yiyenler var. Lakin bu scriptlerinde etkisi olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Katılıyorum optimize konusunda.
Reis normalde story modede high ayarlarda dropsuz 120-130 fps oynuyorum.

FatZeus

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
178
İsim
İlker Mutlu Fil
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,164