Neler Yeni

Fiverr da vergi kesmek

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Deniz Ate
2022 de fiverr hesabımı açtım ve bu yıl düzenli denecek kadar para kazanmaya başladım. Sonra vergi konusu aklıma takıldı. Daha önceden 1000$ kadar para çekmiştim 2 yıl biriktirip. Şimdi biraz daha iyi kazanıyorum ve parayı çekmeden önce vergisinin ödemek istiyorum. Nasıl yapabilirim? Genç girişimci uygulaması hâlâ geçerli mi yararlanabilir miyim ve önceden çekmiş olduğum para bana bir sorun çıkartır mı? Yardımlarınızı bekliyorum.

eneskaya6

80+ Silver
yaptığın iş başına ya da çektiğin tutar miktarına muhasebecinden fatura kesmesini isteyecen. Genc girisimci destegi devam ediyor mu bilmiyorum onu da muhasebeciye sorarsin. Eğer devam etmiyorsa destek şahıs şirketi acacgin icin aylik bagkur 6k bunun üstüne 1-2k (en düşük) kdv ödesen 7-8k para cıkar cebinden haberin olsun
Mesaj otomatik birleştirildi:

her ay cok bi para gelmiyorsa dert sorun olmaz

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Deniz Ate
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
yaptığın iş başına ya da çektiğin tutar miktarına muhasebecinden fatura kesmesini isteyecen. Genc girisimci destegi devam ediyor mu bilmiyorum onu da muhasebeciye sorarsin. Eğer devam etmiyorsa destek şahıs şirketi acacgin icin aylik bagkur 6k bunun üstüne 1-2k (en düşük) kdv ödesen 7-8k para cıkar cebinden haberin olsun

Aylık 7-8 k mı olacak birde sürekli bir işim olmadığı için kazancım bittikten sonra şahıs şirketi kolayca kapanıyor mu?

eneskaya6

80+ Silver
Aylık 7-8 k mı olacak birde sürekli bir işim olmadığı için kazancım bittikten sonra şahıs şirketi kolayca kapanıyor mu?
7-8k kesin olacak daha fazla fatura kesersen yani gelirini tam gösterirsen daha fazla vergi cıkar.Direk Kapatabilirsin. bide muhasebe ücreti var o da aylık 1k falan. Genc girişimci desteği varsa 1 sene bağkur sigorta (her ay 6k) ödemiyorsun. 2 sene gelirinin %75i hesaplanmıyor kalan %25 üzerinden vergilendiriliyorsun. yani normal bir insanın ödediği verginin %25ini ödeyecen

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Deniz Ate
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Ve ek olarak mükellef i çok tavsiye ediyorlar şahıs şirketi diğer işlemler için kafam karışık normal muhasebeci ile mi çalışmak mantıklı yoksa mükellef ile mi calismak?

7-8k kesin olacak daha fazla fatura kesersen yani gelirini tam gösterirsen daha fazla vergi cıkar.Direk Kapatabilirsin. bide muhasebe ücreti var o da aylık 1k falan. Genc girişimci desteği varsa 1 sene bağkur sigorta (her ay 6k) ödemiyorsun. 2 sene gelirinin %75i hesaplanmıyor kalan %25 üzerinden vergilendiriliyorsun. yani normal bir insanın ödediği verginin %25ini ödeyecen
Baktım genç girişimci desteği hala devam ediyor 19 yaşındayım ve yararlanabilirim diye düşünüyorum peki dediğim gibi gelirim seneye düşer ise her ay 6k bağkur ödeyemez isem nasıl yapacağım şirketi kapatmam tarzı bir şey mi yapmam gerekiyor

eneskaya6

80+ Silver
Ve ek olarak mükellef i çok tavsiye ediyorlar şahıs şirketi diğer işlemler için kafam karışık normal muhasebeci ile mi çalışmak mantıklı yoksa mükellef ile mi calismak?

Baktım genç girişimci desteği hala devam ediyor 19 yaşındayım ve yararlanabilirim diye düşünüyorum peki dediğim gibi gelirim seneye düşer ise her ay 6k bağkur ödeyemez isem nasıl yapacağım şirketi kapatmam tarzı bir şey mi yapmam gerekiyor
ikisi aynı şey zaten muhasebeci tutuyon bütün işlerini o halledıyor sen söyluyon o yapıyor. ayda ne kadar para cekıyorsun hesabına?

Leilike JR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
280
İsim
Ahmet
sgk ya gidip kednine sigorta numarası alacaksın yaşın 29u geçmediyse devlet 1 yıl sigortanı ödüyor ama inan bana oran hiç yapmaya değecek değerlerde değil

Leilike JR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
280
İsim
Ahmet
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Deniz Ate
resmiyette kendi işin olarak gözükeceğinden damga vergisi kendine olan zorunlu sigortası cartı curtu ateş pahası onu devlet ilk sene ödüyor
Peki ilk seneden sonra kazancım ödeyecek kadar olmaz ise şirketi kapatsam veya kapatabilirmiyim bir ceza vb olurmu bağkur ödemedede

Leilike JR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
280
İsim
Ahmet
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
981,373