Neler Yeni

Yardım Football Manager'e nasıl alışırım?

Sdza

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
262
İsim
Ahmet Yasin
İlgilendiği Kategoriler
ASUS DUAL RX 6600 8GB - İNTEL CORE İ5 11400F - H510M-EPCle 4.0 - CORSAİR 8+8(3200Mhz) Cl16 - Corsair CV650 650W 80+ Bronze
Merhaba arkadaşlar dün hayatımda ilk kez football manager oynadım 5,6 saat , oyun benim için çok yorucu geldi. Oyunda o kadar çok detay ve yazı var ki oyuna nerdeyse hiç odaklanamadim. Bundan dolayı %125 büyüklükte oynamaya çalıştım. Belli bir zaman sonra hep alt tab attım.

Kısacası sizden yardım istiyorum bu oyunu kendim için nasıl daha oynanabilir hale getirebilirim.

Mesela bir oyuncu ile sözleşme imzalayacağım u-21 takımından 4 oyuncu milli takımda oynamış lisansları var daha fazla oyuncu katamazsin tarzında değişik pek anlam katamadigim şeyler var.

Yani oyunu biraz daha oynamaya çalışsam Fm'yi silip fifa'da kariyer modu oynayacaktım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
Lieutenant Anderson
Hocam bazen olmayınca olmuyor ya. Futbol tutkunu ve futbol oyunlarını aşırı sevip oynayan biri olarak ben de sizinle aynı problemi yaşadım. Sevmeyi de denedim ama yok yani olmuyor gereğinden fazla detay var en ince ayrıntısına kadar ve o kadar fazla detay gerçekten çok boğucu oluyor. Herkeste aynı olumlu etkiyi yapmıyor oyun.

• Beğen
Reaksiyonlar: Sdza

Sdza

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
262
İsim
Ahmet Yasin
İlgilendiği Kategoriler
ASUS DUAL RX 6600 8GB - İNTEL CORE İ5 11400F - H510M-EPCle 4.0 - CORSAİR 8+8(3200Mhz) Cl16 - Corsair CV650 650W 80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam bazen olmayınca olmuyor ya. Futbol tutkunu ve futbol oyunlarını aşırı sevip oynayan biri olarak ben de sizinle aynı problemi yaşadım. Sevmeyi de denedim ama yok yani olmuyor gereğinden fazla detay var en ince ayrıntısına kadar ve o kadar fazla detay gerçekten çok boğucu oluyor. Herkeste aynı olumlu etkiyi yapmıyor oyun.
Hali hazırda işten çıkmışken biraz daha vakit ayiracagim alisamazsam pek oynayacagimi sanmıyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
Lieutenant Anderson
Hali hazırda işten çıkmışken biraz daha vakit ayiracagim alisamazsam pek oynayacagimi sanmıyorum.
Umarım sevebilirsiniz. Ben de alışıp sevmeyi çok istedim normalde oyunlarda içerik olarak oyun içi çeşitliliği çok seven destekleyen biriyim ama fm gerçekten aşırı detaylarla boğuyor ve işin kötü tarafı bu detaylar kolay ulaşılabilecek bir yerde toplanmamış. Belki arayüz olarak güncellense daha ergonomik oynanır olacak. Ben yeterince şans verdim sevmeyi de çok istedim ama malesef benim için sonuç olumsuz. Belki tüm bu detay işleri bir arada toplayıp arayüz ve oynanış kolaylığı getirecek bir değişim olursa tekrar şans veririm

• Beğen

Sdza

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
262
İsim
Ahmet Yasin
İlgilendiği Kategoriler
Umarım sevebilirsiniz. Ben de alışıp sevmeyi çok istedim normalde oyunlarda içerik olarak oyun içi çeşitliliği çok seven destekleyen biriyim ama fm gerçekten aşırı detaylarla boğuyor ve işin kötü tarafı bu detaylar kolay ulaşılabilecek bir yerde toplanmamış. Belki arayüz olarak güncellense daha ergonomik oynanır olacak. Ben yeterince şans verdim sevmeyi de çok istedim ama malesef benim için sonuç olumsuz. Belki tüm bu detay işleri bir arada toplayıp arayüz ve oynanış kolaylığı getirecek bir değişim olursa tekrar şans veririm
Bu oyunun deli gibi hastaları var çok uzun yıllardır oynayanları , acaba eskiden oyunda ki detay sayısı daha mı az di diye düşünüyorum. Çünkü şu an oyuna ilk defa başlayan birisi için çok karmaşık bir arayüzü var. Yeni başlayan birisinin bu oyuna alışıp sevmesi çok zordur. Bakalım diğer arkadaşlar ne yazacak..

Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
Lieutenant Anderson
Bu oyunun deli gibi hastaları var çok uzun yıllardır oynayanları , acaba eskiden oyunda ki detay sayısı daha mı az di diye düşünüyorum. Çünkü şu an oyuna ilk defa başlayan birisi için çok karmaşık bir arayüzü var. Yeni başlayan birisinin bu oyuna alışıp sevmesi çok zordur. Bakalım diğer arkadaşlar ne yazacak..
Evet bu (bize göre karman çorman olan halinde bile) deli gibi fanatikleri mevcut. İllaki detay sayısı eskiden daha azdır ancak bu oyun futbol ailesi için adeta yerleşik bir kültür gibi. Yani tabiri caizse eskiden bu zehri kapan peşinden gitmiş gibi. Eh yani eskiden oyuna aşina olan insan da çözmekte zorlanmaz pek haliyle. Detaylar iyi hoş ama o menüdeki sol taraf manifesto gibi resmen alışveriş listesi misali aşağı doğru inip duruyor 😅 ve dediğim gibi aşırı fazla detay var (kulübe fizyoterapist alırken onunla niye biz görüşüyoruz mesela?) Hadi bunu geçtim bu detaylar kolay ulaşılabilir tek bir yerde toplansa yine oynanır bence ama bu haliyle benim için imkansız yani fm. Fifa da kariyer yapmaya devam en iyisi

• Hahaha

CptSpork

80+ Bronze
Bu yorumunuza katılıyorum. FM'yi oynamak istiyorum ancak o detaylar arasında boğuluyorum. Bir gün ilerliyorsun oyunda 10 tane farklı mail geliyor. Hayır bazı şeyleri umursamasan bile çok fazla şey var karşına çıkan.

FM oynuyamadığım için Fifaları FM gibi oynamaya çalışıyorum. Genç yetenekler transfer ediyorum, taktikler ayarlıyorum, kiralık oyuncular gönderiyorum ve çoğu maçı hızlı simüle ediyorum. Ancak bir süre sonra bu da sıkıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sanırım FM gibi ama detaylar ile boğmayan, istersen detaya girebileceğin, arayüzü basit, ergonomik bir oyuna ihtiyacımız var.
Oyundaki sağlık/fizyoterapi kısmı bile çok detaylı. Ben bunlarla uğraşmak istemiyorum kardeşim. Takıma fizyoterapist alayım, o herşeyi yapsın. Sadece bana sakatlanan oyuncular hakkında işlemler yaptır o kadar.

• Beğen

hatdog

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Ali
İlgilendiği Kategoriler
Linux Dağıtımları
Merhaba arkadaşlar dün hayatımda ilk kez football manager oynadım 5,6 saat , oyun benim için çok yorucu geldi. Oyunda o kadar çok detay ve yazı var ki oyuna nerdeyse hiç odaklanamadim. Bundan dolayı %125 büyüklükte oynamaya çalıştım. Belli bir zaman sonra hep alt tab attım.

Kısacası sizden yardım istiyorum bu oyunu kendim için nasıl daha oynanabilir hale getirebilirim.

Mesela bir oyuncu ile sözleşme imzalayacağım u-21 takımından 4 oyuncu milli takımda oynamış lisansları var daha fazla oyuncu katamazsin tarzında değişik pek anlam katamadigim şeyler var.

Yani oyunu biraz daha oynamaya çalışsam Fm'yi silip fifa'da kariyer modu oynayacaktım.
Hocam önce bildiğiniz takımı ve ligi yönetmeyi deneyebilirsiniz. Bildiğiniz oyuncular sonuçta. Üç aşağı beş yukarı nasıl oynatacağınızı bilirsiniz ve zaten halihazırda bununla ilgili videolar da var. Bulamazsanız videoları araştırırım

(kulübe fizyoterapist alırken onunla niye biz görüşüyoruz mesela?)
Hocam o tarz şeylerle ilgilenecek kişileri atama yapabiliyorsunuz.(hatta ilk mesajlardan birinde vardı)

Sdza

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
262
İsim
Ahmet Yasin
İlgilendiği Kategoriler
Hocam önce bildiğiniz takımı ve ligi yönetmeyi deneyebilirsiniz. Bildiğiniz oyuncular sonuçta. Üç aşağı beş yukarı nasıl oynatacağınızı bilirsiniz ve zaten halihazırda bununla ilgili videolar da var. Bulamazsanız videoları araştırırım

Hocam o tarz şeylerle ilgilenecek kişileri atama yapabiliyorsunuz.(hatta ilk mesajlardan birinde vardı)
Evet normalde fifa oynarken İngiltere'nin en alt liginden takımla kariyer oynarken bu oyuna o şekilde başlamanın saçma olduğunu düşündüm o yüzden Galatasaray ile oynuyorum. Kadro plan taktik vs bunlarda sıkıntı yok ama oyunda ki detayları gereksiz şeyleri kapaltacagimiz bir seçenek var mı acaba , bu olay benim oyun zevkimi öldüruyor gerçek hayatta başkanın ve kulübün yapması gereken şeyleri bile bana soruyorlar.. bugün bir kaç video izleyip öyle oynamaya çalışacağım.

hatdog

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Ali
İlgilendiği Kategoriler
Linux Dağıtımları
Evet normalde fifa oynarken İngiltere'nin en alt liginden takımla kariyer oynarken bu oyuna o şekilde başlamanın saçma olduğunu düşündüm o yüzden Galatasaray ile oynuyorum. Kadro plan taktik vs bunlarda sıkıntı yok ama oyunda ki detayları gereksiz şeyleri kapaltacagimiz bir seçenek var mı acaba , bu olay benim oyun zevkimi öldüruyor gerçek hayatta başkanın ve kulübün yapması gereken şeyleri bile bana soruyorlar.. bugün bir kaç video izleyip öyle oynamaya çalışacağım.
Knk mesela en kolayı hangi menüdeyse basıp sol üstte sol üstte adının yanında yetkilendir var. Veya gelen mesajın içeriğinde (örn:teknik ekibin sözleşmesini yenilemek) hemen mesajın altındada çıkar. Oradan asistan menajeri göverlendirebilirsin.

• Beğen

Eren Güven

80+ Gold
Bu Kullanıcının Doğum Günü!
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,692
İsim
Eren Güven
Ben 2006 dan beri FM oynuyorum. Alışması en zor oyunlardan birisi olduğunu söyleyebilirim. Ancak bir kere alıştıktan sonra oyun gerçekten çok keyifli bir hale geliyor. Alışmak ğçin yapman gereken ise oyunu dikkatli bir şekilde 30 40 saat oynamak. Ondan sonra her şey yerli yerine oturur. Zor bir oyun ancak alıştıktan sonra bağımlısı olursun

• Beğen
Dahası  
Reaksiyon skoru
101
İsim
Jack Rose
İlgilendiği Kategoriler
Bilişim sistemleri, Siber Güvenlik, Network, Oyun, Bilgisayar, sunucular
Fm13 ten 23'e kadar her serisine 2-2.5k saat gömmüş birisi olarak gerçek hayattaki kurallari bilmek gerekiyor. Aslında zor değil bunun için alt liglerde ki takimlari alıp öyle başlamak daha önemli çünkü sen yeni başlamışsın ve kulübünde öyle büyük hedefleri olmuyor. İsterseniz dediğim gibi 1 sezon falan oynayın yüksek ihtimal o uzar gider.

• Beğen

ImAngryDJ

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,304
İsim
Çağatay

Ben çocukluğumda başlamıştım bu seriye CM 03/04 ile ve o dönem dayım bana öğretmişti. Bu oyunun mantığını tam olarak anlamak için birinin sana gösterip anlatması en iyi öğrenme şekli olduğunu düşünüyorum. Oyunun o kadar karmaşık bir sistemi yok. Genel olarak futbol kurallarını bilmek gerekiyor. Liglerin oyuncu kayıt kuralları, Avrupa kupaları oyuncu kayıt kuralları gibi. Gerisi oyuncu araştırma keşfetme ve oyun sistemi kurma üzerine.

• Beğen
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,135
Üyeler
140,778
Son üye
Korygos
Top Bottom