Neler Yeni

Format atacağım bios'a giremiyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Berkay ağır
Herkese merhaba arkadaşlar. Toshiba satellite l855 model bir laptobum var. İçinde Win10 yüklü format atacağım tekrar win10 kurucam ama bir türlü bios ekranına giremiyorum. Zorladığımda dıt dıt diye ötüyor:) Bios sürümüm eski yazıyor. Flaş belleği okuyor, tuşlar da çalışıyor. İnternette komutlarla format atma falan diye bişeyler gördüm ama başka çaresi yok mudur.

Forjest

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
693
İsim
Murat
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji,bilgisayar,yazılım,açıkkaynak işletim sistemleri,katılımsız programlar,Linux,windows,işletim sistemleri modifikasyonları
Facebook
muratist55
  1. Mevcut sistem üzerinden kurulumu NT6 kullanarak windows'u kurabilirsiniz. Mantığı iso dosyasının içerisi winrar ile açılarak c:\ diski altına copy past edilir. 2.aşamada da, NT6 çalıştırılarak windows kurulumu bir sonraki boot ekranına ekleceğinden otomatik olarak başlar.
  2. Diğer mantıkta cihazınızın modeline göre netten araştırma yapın. Bios boot key klavye kısayolunu öğrenin ve buna göre, usb diskinize yazdığınız sistemi kurulum için başlatayabilirsiniz.
  3. 3. olarak da, dvd disklerden sistemi kurmak olabilir. Eğerki usbdiskiniz yoksa eğer sistemi dvd'ye yazdırarak dvd'den boot ederek başlatabilirsiniz. Eski yöntem olsada hala işe yaramaktadır dvd diskten kurulumlar.

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Berkay ağır
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
  1. Mevcut sistem üzerinden kurulumu NT6 kullanarak windows'u kurabilirsiniz. Mantığı iso dosyasının içerisi winrar ile açılarak c:\ diski altına copy past edilir. 2.aşamada da, NT6 çalıştırılarak windows kurulumu bir sonraki boot ekranına ekleceğinden otomatik olarak başlar.
  2. Diğer mantıkta cihazınızın modeline göre netten araştırma yapın. Bios boot key klavye kısayolunu öğrenin ve buna göre, usb diskinize yazdığınız sistemi kurulum için başlatayabilirsiniz.
  3. 3. olarak da, dvd disklerden sistemi kurmak olabilir. Eğerki usbdiskiniz yoksa eğer sistemi dvd'ye yazdırarak dvd'den boot ederek başlatabilirsiniz. Eski yöntem olsada hala işe yaramaktadır dvd diskten kurulumlar.
Teşekkürler hocam deneyeceğim

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,342
Üyeler
140,630
Son üye
Farukkara13
Top Bottom