Neler Yeni

Format sonrası kurulum yapamıyorum

MaDLoCK

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Kaan Deniz
Merhaba arkadaşlar yeni sistem topladım windows yüklemesini yaptıktan sonra kurulum ekranı geliyor ama pc interneti görmediği için kurulumu tamamlayamıyorum ne kablolu ne kablosuz hiç bir şekilde interneti görmüyor ancak cmd ekranından bir kod girerek çözebiliyorum ama böyle olması normal değil sizce sorun nedir? Anakart asus rog strix z790-e wifi 2 modeli.

eren28tr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,399
İsim
eren kılıçoğlu
Merhaba arkadaşlar yeni sistem topladım windows yüklemesini yaptıktan sonra kurulum ekranı geliyor ama pc interneti görmediği için kurulumu tamamlayamıyorum ne kablolu ne kablosuz hiç bir şekilde interneti görmüyor ancak cmd ekranından bir kod girerek çözebiliyorum ama böyle olması normal değil sizce sorun nedir? Anakart asus rog strix z790-e wifi 2 modeli.
Kurulumu tamamlayabildin değilmi yani

eren28tr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,399
İsim
eren kılıçoğlu
Evet kurulum tamamlanıyor sonrasında pc kapanıp açılıyor ve ülke dil ekranı geliyor ordan sınrasına gidemiyorum internet istiyor.
Ethernet kablosunu çıkar pcyi yeniden başlat bakalım.

MaDLoCK

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Kaan Deniz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ethernet kablosunu çıkar pcyi yeniden başlat bakalım.
Denedim olmadı anakartın kendi wifi bağlantısı var onda da tepki yok normalde format atıldığında driver oto yüklenir ama bunda yüklenmiyor ancak cmd ekranından bir kod ile bu kısmı aşabiliyorum sonrasında lan driverini yüklediğimde internet geliyor wifi driverınıda yüklediğimde o da çalışıyor çok saçma bir durum yani.

eren28tr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,399
İsim
eren kılıçoğlu
Denedim olmadı anakartın kendi wifi bağlantısı var onda da tepki yok normalde format atıldığında driver oto yüklenir ama bunda yüklenmiyor ancak cmd ekranından bir kod ile bu kısmı aşabiliyorum sonrasında lan driverini yüklediğimde internet geliyor wifi driverınıda yüklediğimde o da çalışıyor çok saçma bir durum yani.
Tabi bunu yapmana rağmen yeniden başlattığında yine aynısı oluyor değilmi

MaDLoCK

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Kaan Deniz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Tabi bunu yapmana rağmen yeniden başlattığında yine aynısı oluyor değilmi
Yok bunu yaptıktan sonra sorun kalmıyor ama bu normal bir şey değil her formatta cmd ile uğraşmam gerekicek ki ben netten araştırıp bu yolu buldum bilmeyen biri olsa böyle kala kalıcak.

eren28tr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,399
İsim
eren kılıçoğlu
Yok bunu yaptıktan sonra sorun kalmıyor ama bu normal bir şey değil her formatta cmd ile uğraşmam gerekicek ki ben netten araştırıp bu yolu buldum bilmeyen biri olsa böyle kala kalıcak.
Anladım isoyu usbye neyle yazdırmıştın.

Exile

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Alperen
Daha önce hiç böyle bi anakartla karşılaşmadım ama p8z77 anakartta başıma geldi wifi anteninin takıldığı blok sökülebiliyo o bloğu söküp bi müddet ethernetle kullan daha sonra da bloğu tekrar takıp aygıt yöneticisine git sürücüleri tekrar yükle eğer yine olmazsa zaten o bluğun içinde standart m2 wifi oluyo deneme imkanın olursa denersin

eren28tr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,399
İsim
eren kılıçoğlu
Daha önce hiç böyle bi anakartla karşılaşmadım ama p8z77 anakartta başıma geldi wifi anteninin takıldığı blok sökülebiliyo o bloğu söküp bi müddet ethernetle kullan daha sonra da bloğu tekrar takıp aygıt yöneticisine git sürücüleri tekrar yükle eğer yine olmazsa zaten o bluğun içinde standart m2 wifi oluyo deneme imkanın olursa denersin
Sorun wifide olsa yinede ethernetle kurulumu normal bir şekilde tamamlaması gerekirdi arkadaşın sorunu farklı sen farklı şey anlatıyorsun.

MaDLoCK

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Kaan Deniz
Anladım isoyu usbye neyle yazdırmıştın.
Windowsun kendi indirme aracı var onunla usb medyası oluşturup yükledim hatta bu sorun yüzünde tekrardan usb medyası oluşturdum ama yinede düzelmedi.

eren28tr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,399
İsim
eren kılıçoğlu
Windowsun kendi indirme aracı var onunla usb medyası oluşturup yükledim hatta bu sorun yüzünde tekrardan usb medyası oluşturdum ama yinede düzelmedi.
Birde rufus ile gpt olarak yazdır bakalım.

Exile

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Alperen
Hocam düşündüm de sen deneme iki anakart arasında 12 yıl var bide düzeltim bloğun içini cımbızla açabiliyosun

Top Bottom