Neler Yeni

Yardım Format Sonrası Performans Düşüşü

NxOnSLyr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
693
İsim
Melihcan
Arkadaşlar Bugün Laptopumda Bir Hata Oluştu ,Onun İçin Laptobuma Format Attım Ama Şuanda Bilgisayarım Oyun İçinde Aşırı Derecede Yavaşladı Valorant ta sabit 60 fos oynarken formattan önce droplar başladı, ve şuanda 30-40 fps civarlarında oynuyorum ve 3-4 saniyeliğinde 0 fps olup donuyor sıcaklık 85 C civarlarında seyrediyor ve gerçekten yardıma ihtiyacım var
Mesaj otomatik birleştirildi:

.

?

.

.

Son düzenleme:

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45

Yasin / EsquaReD

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,015
İsim
Yasin
Format sonrası bütün ayarlar sıfırlanmış olmalı. Windows üzerinden ayarlara girip maksimum performansı seçmen belki yardımcı olabilir. Güç ayarlarını kurcala derim.

NxOnSLyr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
693
İsim
Melihcan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Format sonrası bütün ayarlar sıfırlanmış olmalı. Windows üzerinden ayarlara girip maksimum performansı seçmen belki yardımcı olabilir. Güç ayarlarını kurcala derim.
Önerebileceğiniz Bir Program Var mı ,Veya Forumda Sorunlardan Anlayan Bir Yetkili ?

Yasin / EsquaReD

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,015
İsim
Yasin
Önerebileceğiniz Bir Program Var mı ,Veya Forumda Sorunlardan Anlayan Bir Yetkili ?
Performans artışı için ekstra bir program kullanmanıza gerek yok. Format attığınız için önceki ayarlarınız sıfırlandığı için performans kaybı yaşıyor olabilirsiniz. Veya format işlemi sırasında bir hata meydana geldi her şey olabilir tek bir nedene bağlamamak lazım. Benim aklıma ilk gelen mesela laptop kullanıyorum demiştiniz dahili veya harici gpu var mı? Varsa harici gpuya geçiş yapın.

NxOnSLyr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
693
İsim
Melihcan
Harici GPU var 610m daha önce format atdığımda böyle bir şey meydana gelmediği için detaylı bir şekilde soruyorum.

NxOnSLyr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
693
İsim
Melihcan
Performans artışı için ekstra bir program kullanmanıza gerek yok. Format attığınız için önceki ayarlarınız sıfırlandığı için performans kaybı yaşıyor olabilirsiniz. Veya format işlemi sırasında bir hata meydana geldi her şey olabilir tek bir nedene bağlamamak lazım. Benim aklıma ilk gelen mesela laptop kullanıyorum demiştiniz dahili veya harici gpu var mı? Varsa harici gpuya geçiş yapın.
Gerçekten laptop çok kötü oldu ,bundan önce babamı ikna etmiştim ama konuştuğu bilgisayarcı yüzünden bilgisayar satın alma kararını değiştirdi , ve şuanda da böyle oluyor eski ayarları nasıl yükleyecem bilemiyorum.

Üstelik valonratta video montaj yapacaktım böyle devam ederse yapmamın imkanı yok.

.

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
970,978
Üyeler
153,481
Son üye
spxlty