Neler Yeni

Formattan Sonra Bilgisayarımda Sürekli Takılma Ve Yarı Yarıya Performans Kaybı

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Emrullah Yasin
Herkese merhabalar. Şimdiden zamanını benim için ayıracak arkadaşlara teşekkürler.
İşlemci r3 1200
Anakart Asus prime a320-mk
Ekran Kartı Rx560 evo

Arkadaşlar sorunum 1.5-2 senedir var. Zamanında abdullah abinin tavsiye sistemiydi bu sistem. ben bilgisayarı aldıktan 1 sene sonra falan bilgisayarı daha çok hızlandırmak adına ssd aldım, götürdüm bilgisayarı bilgisayarcıya format at windowsu ssdye kur dedim. Format atıldı windows ssd ye kuruldu fakat sorunum o zaman başladı. Bilgisayarın performansı yarı yarıya düştü. Açtığım programlar yavaş açılıyor bazen baya yavaş açılıyor. ekranda ki mouse imleci sürekli takılma yapıyor. takılmadan kastım titreyerek hareket etmesi. Bilgisayarı biraz zorladığım zaman bilgisayar felç geçiriyormuş gibi oluyor. Yükü hafiflettiğimde nefes almaya başladığını anlıyorum. FPS örneği vermem gerekirse formattan önceki haliyle lol de +300 FPS, CSGO'da +200 üstü FPS alırken artık lolde sabit 75 FPS de Kalıyor anlık 20-30 FPS'lere düşüyor. CSGO'da 150 FPS geçmiyor aniden 30 FPS altına düşüyor. ben bu soruna 1.5 - 2 sene dayandım artık tahammülüm kalmadı.

Arion

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Yunus Emre Güney
Instagram
emre.gse
Twitter
emregse
SSD bilgisayarcıya vermeden önceki SSD ile aynı mı benim kuzenim de öyle yaptı PC tamiri için verdi 1 TB HDD çıkarıp 500 GB laptop HDD takmışlar eğer aynısı ise önceki ssdnin sen flaşa format dosyalarını kurup kendin atmanı öneririm flaş ile daha hızlı oluyor PC

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Emrullah Yasin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sorunun ssd den kaynaklı olduğunu düşündüğümden tekrar hdd ye geçiş yaptım fakat sorun devam etti. Yeni hdd alıp denedim sorun yine tekrar etti

ByKayseriLi

80+ Bronze
Sizin aldığınız SSD'ye mi kurulmuş sistem? Ayrıca kendiniz hiç format attınız mı? Belki de sorunlu bir Windows ISO'su ile format atıldı? Kasayı bırakmışsınız büyük ihtimal peki diğer donanımlar aynı mı kontrol ettiniz mi içinden bir iki donanım alıp yerine eski bir şey takmış olabilirler.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Emrullah Yasin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sizin aldığınız SSD'ye mi kurulmuş sistem? Ayrıca kendiniz hiç format attınız mı? Belki de sorunlu bir Windows ISO'su ile format atıldı? Kasayı bırakmışsınız büyük ihtimal peki diğer donanımlar aynı mı kontrol ettiniz mi içinden bir iki donanım alıp yerine eski bir şey takmış olabilirler.
Aynen kasayı bıraktım direk. Donanımlarım aynıydı windows aldığım ssdye kurulmuştu ama tekrar hdd ye geçtiğim de yine devam etti sorun. Kendim de format atmadım hiç

Arion

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Yunus Emre Güney
Instagram
emre.gse
Twitter
emregse
Aynen kasayı bıraktım direk. Donanımlarım aynıydı windows aldığım ssdye kurulmuştu ama tekrar hdd ye geçtiğim de yine devam etti sorun. Kendim de format atmadım hiç
Format atmak basit bir tane 8 gb flash bul ona kur win 10 pro atarsın 10 dkda muhtemelen format iso dosyası bozuk

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,168
İsim
Emre Zengin
Herkese merhabalar. Şimdiden zamanını benim için ayıracak arkadaşlara teşekkürler.
İşlemci r3 1200
Anakart Asus prime a320-mk
Ekran Kartı Rx560 evo

Arkadaşlar sorunum 1.5-2 senedir var. Zamanında abdullah abinin tavsiye sistemiydi bu sistem. ben bilgisayarı aldıktan 1 sene sonra falan bilgisayarı daha çok hızlandırmak adına ssd aldım, götürdüm bilgisayarı bilgisayarcıya format at windowsu ssdye kur dedim. Format atıldı windows ssd ye kuruldu fakat sorunum o zaman başladı. Bilgisayarın performansı yarı yarıya düştü. Açtığım programlar yavaş açılıyor bazen baya yavaş açılıyor. ekranda ki mouse imleci sürekli takılma yapıyor. takılmadan kastım titreyerek hareket etmesi. Bilgisayarı biraz zorladığım zaman bilgisayar felç geçiriyormuş gibi oluyor. Yükü hafiflettiğimde nefes almaya başladığını anlıyorum. FPS örneği vermem gerekirse formattan önceki haliyle lol de +300 FPS, CSGO'da +200 üstü FPS alırken artık lolde sabit 75 FPS de Kalıyor anlık 20-30 FPS'lere düşüyor. CSGO'da 150 FPS geçmiyor aniden 30 FPS altına düşüyor. ben bu soruna 1.5 - 2 sene dayandım artık tahammülüm kalmadı.
Ekran kartı sürücün kurulu mu?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,168
İsim
Emre Zengin
Sürücülerle ilgili herşeyi kendim sitelerinden kaldırıp tekrar yapmıştım zaten. Sürücüler ile ilgili bi durum değil maalesef
Sizin bilgisayarcı sizin ekran kartını başka problemli kartla değiştirmiş olmasın? Ben şahsen bundan şüphelendim. Çünkü 30 FPS'lere düşmesi çoğunlukla ekran kartı kaynaklı bir problem.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Emrullah Yasin
Sizin bilgisayarcı sizin ekran kartını başka problemli kartla değiştirmiş olmasın? Ben şahsen bundan şüphelendim. Çünkü 30 FPS'lere düşmesi çoğunlukla ekran kartı kaynaklı bir problem.
Değişim yok. Bilgisayarcı hem tanıdık hem de parçalara işaret bırakırım gözle görülmeyecek şekilde öyle durumlarda

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,168
İsim
Emre Zengin
Top Bottom